Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zauroczenie w młodej dziewczynie
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2024-04-05, 18:43   #55
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 154
Dot.: Zauroczenie w młodej dziewczynie

Zmieniły się realia. To, co kiedyś było faktem i naturalną koleją rzeczy teraz jest poza zasięgiem wielu młodych ludzi.

W komunizmie było jak było, ale mieszkać gdzie miałeś i pracę też miałeś bez łaski. Czasy nie były lepsze, ale były mniej stresujące.

A teraz wiecznie szukaj pracy, bo nie powinieneś mieć zastoju, jak ci zaproponują UoP to jest luksus, a do tego wszyscy noszą nazbierane pokoleniami traumy po wojnie.

A są teraz na tyle świadomi i mają relatywny dostęp do opieki psychicznej, że to wszystko muszą odplątać.

Kiedyś byłeś smutny, ale poszedłęś dalej, bo nie miałeś wyjścia. Teraz jesteśmy mądrzejsi, więc wiemy, że zdrowie psychiczne jest równie ważne co fizyczne. I można się odezwać, że ma się depresję i to żaden wstyd.

Zmądrzeliśmy też o to, że można w dorosłym życiu mieć hobby, i tak, mogą to być gry komputerowe albo planszówki, nie musi to być czytanie gazety i oglądanie wiadomości.

EDIT. Do tego internet jest sporą mieszanką pokoleń. Kiedyś człowiek był raczej zamknięty w swoim gronie i znał język swojej grupy, orientował się w kwestii tego, czym interesowała się dana grupa (nie wiem, załóżmy, że większość kobiet w przedziale wiekowym X-Y oglądała serial Z).

Teraz w internecie wszyscy się mieszamy i ja rozumiem slang młodzieżowy. Nie używam go, ale nie jest to dla mnie obcy język. Nie gram w Robloxa czy Fortnite'a, ale wiem, jak to mniej więcej działa, bo przewija mi się to.

Dodatkowo jak chcę oglądać anime, to sobie oglądam. Tyle. Kiedyś to nie było takie proste, więc ludzie interesowali się tym serialem, który akurat leciał w telewizji. I one zwykle były poważniejsze niż Goku krzyczący coraz głośniej, żeby mocniej komuś przywalić.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.

Edytowane przez Limonka2738
Czas edycji: 2024-04-05 o 18:49
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując