Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Bajki telewizyjne z dzieciństwa :)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2024-02-28, 17:53   #553
teobromina
Raczkowanie
 
Avatar teobromina
 
Zarejestrowany: 2023-12
Wiadomości: 291
Dot.: Bajki telewizyjne z dzieciństwa :)

Cytat:
Napisane przez iLady Pokaż wiadomość
To była ta gdzie Willy Fog był lwem?
Tak, właśnie ta.
I zarazem ta, gdzie główni bohaterowie będąc w Indiach uratowali kotokształtną dziewczynę przed złożeniem w ofierze bogini Kali.

I nie wiem na pewno, ale zdaje się, że to również ta, w której w pewnym momencie główny antagonista trafił do piekła, którego szef stwierdził, trzymając jakąś opasłą księgę, że jego złych uczynków jest bardzo dużo, a ten dobry jest tylko jeden. I ten antagonista później wyszedł z tego piekła. Nie pamiętam, jak tam trafił - może było to w "Wyprawie do wnętrza ziemi". Kojarzysz może taki wątek?
W każdym razie, takie momenty potrafią zapadać w pamięć.

Ze wspomnianych w tym temacie "Kasztaniaków" i "Mordziaków" pamiętam tylko wygląd Kasztaniaków i tytułowe piosenki - "Kto to taki? Kasztaniaki!" i "Kto to taki? To Mordziaki!", zresztą śpiewane na identyczną melodię i chyba przez te same osoby.

"Miś Uszatek" dla mnie zawsze był nudny jak flaki z olejem, przeraźliwie nijaki, uładzony i ugrzeczniony. A że nie było tam żadnych przygód ani żadnego antagonisty, to całość też była dla mnie nijaka.
Z "Wróbelka Elemelka" i "Przygód kilka wróbla Ćwirka" pamiętam tylko tytuły i mniej więcej wygląd tych wróbli - i nic więcej. Żadnej przygody żadnego z nich.
Już bajka ze szpiegiem z krainy deszczowców była ciekawsza. Miała więcej historii i charakteru. Chociaż, też nie była tak fajna jak zachodnie i japońskie animacje. Tamte zdecydowanie mocniej oddziaływały na emocje i bardziej zapadały w pamięć (oczywiście nie wszystkie). Często też miały więcej humoru i kreatywności. Może po prostu były bardziej familijne i uniwersalne, a te produkowane w krajach ówczesnego bloku wschodniego były kierowane zdecydowanie bardziej do małych dzieci.
teobromina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując