Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wirtualna przyjaźń 4
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2024-02-06, 13:02   #67
Emmi123
4 pory roku i ja piąta
 
Avatar Emmi123
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 7 285
Dot.: Wirtualna przyjaźń 4

Kicham od wczoraj i już wytrzymać nie mogę

Cyferko A skąd wiedziałaś, że ja dzisiaj jadłam cukierki w pracy?

Z tymi feriami, nie pamiętacie? To mieszkańcy gór i innych kurortów zimowych narzekali, że mają zbyt krótki czas zarobkowy. Do tego dołączyli się rodzice, że ,,za mało miejsc na wypoczynek" w jednym czasie jak są ferie. Na podobnej zasadzie jest/ było gadanie o likwidacji prac domowych. Za lat kilka ktoś zapyta - dlaczego nie ma prac domowych, pewnie nauczycielom nie chciało się sprawdzać ? Korepetytorzy to już ręce zacierają. Może kurcze i ja się na to skuszę? W każdym razie tak najwięcej do powiedzenia w kwestii odrabiania prac domowych to mają właśnie ci rodzice co odrabiają ,,za dzieci" . W cudzysłowie, bo to też ci, którzy nauczyli swoje pociechy, że jak powiedzą ,,nie rozumiem" to już mają rodzica przy sobie.

Annorl I bardzo dobrze robisz. Dziecko ma samo odrabiać lekcje. A jak czegoś nie rozumie to ma poczytać podręcznik, a jak w podręczniku coś nie tak napisane, to w dzisiejszych czasach Internet stoi otworem i odpowie na każdy temat. Tylko trzeba chcieć. Zadziwiające, że dzieci takie zmęczone do lekcji i nauki, ale do ślęczenia nad gierkami komputerowymi czy w komóreczkach to problemu z tym nie ma. To jak siedzi w sieci to może coś z pożytkiem? A nie tylko pierdoły? W każdym razie, to bardzo przykre, kiedy dzieci samodzielnie wykonujące prace nie wygrywają. To jest bardzo krzywdzące. W mojej placówce zaczyna się odchodzić od nagradzania perełek, tylko właśnie patrzy się na samodzielną pracę i estetykę. Tam gdzie jest zrobione ,,po dorosłemu" dostają tylko wyróżnienia. Mam nadzieję, że coraz więcej będzie takich placówek.

---------- Dopisano o 14:02 ---------- Poprzedni post napisano o 13:55 ----------

Jak było w pracy?
Cudownie krótko A zarazem ile to spraw udało mi się załatwić. Niesamowite i dla mnie samej .

Adi Nigdy nie miałam na nogach nart, ale jestem wstanie sobie wyobrazić jakie to uczucie. Ba! Jestem sobie w stanie wyobrazić jak się czuje człowiek i organizm zjeżdżając na nich i to mi wystarczy . Moja podświadomość od dawna mówi mi, od których sportów powinnam trzymać się z daleka i ją słucham
Emmi123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując