Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-01-23, 17:25   #79
4e7542dda0fd66e47a4eea60a6dfa89c97e945d1_61c50d8334adc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 695
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez Takion94 Pokaż wiadomość
Samemu chodziło mi po głowię żeby założyć podobny wątek Jeśli o mnie chodzi to zagadki kryminalnymi interesuje się dość od nie dawna. W zasadzie zaraziłem się tym od mojej mamy, która również lubi o tym czytać i oglądać. Jak już wspominałem w poprzednich wątkach lubię oglądać Karolinę Anne i Stanowo( przymykam oko na to, że filmy są długie, choć czasami jak coś palnie to śmieje się do laptopa z dobre parę minut ).
Mnie takie sprawy interesowały w sumie...odkąd pamiętam, czyli chyba od wieku nastoletniego. I też, nawet nie tyle że się zaraziłam tym od mojego ojca, bo on się tym interesuje, ale mi nigdy takich zainteresowań nie podsuwał, tylko chyba po prostu odziedziczyłam to w genach )) Z tym, że ja interesuje się raczej obszarem zaginięć i zabójstw połączonych z całą analizą modus operandi sprawcy oraz pracą...pracą aparatu śledczego, analityków kryminalnych, profilerów, a nawet - w późniejszym przebiegu wypadków- prokuratury. I bardzo szanuje ludzi z tego środowiska i uważam, że należy im się podziw za to, co robią. Mam wrażenie, że ich praca jest niedoceniana i...wbrew przekonaniu, że zajmują się oni przecież mrocznymi obszarami naszej rzeczywistości, to uważam ich zupełnie serio za idealistów. Wiadomo, że mało się o nich pisze i są to osoby z oczywistych faktów pozostające "jakoś tam" w ukryciu, to mnie ciekawi jakimi są ludźmi w rzeczywistości i co ich popchnęło do obrania takiej drogi zawodowej. Drogi, która sama chciałam kiedyś wybrać - bo marzyłam choćby o praktykach w prokuraturze, żeby jakoś się otrzeć o ten świat. A tak na serio to czytałam kiedyś artykuł o takich "śledczych" i..ten zawód (zawody) wykonują naprawdę różni ludzie, a niekoniecznie od razu mroczne ponuraki, jakby można stereotypowo pomyśleć.Niektórzy trafiają tam przez przypadek

A wracając do tematu, to ja nie oglądam zbyt wielu takich kanałów. "Niediegetyczne" podoba mi się chyba najbardziej, chociaż czasem też mnie irytuje, ale doceniam starania autora. "Stanowo" nie jestem w stanie zdzierżyć, dla mnie pomysłodawczyni jest niesamowicie irytująca.Ostatnio trafiłam też na "Modus operandi". Kiedyś - jak wiele innych osób - oglądałam "997",ale wiadomo...rażący prymitywizm (no co tu ukrywać ) tych materiałów sprawiał, że trudno to było traktować poważnie, chociaż Fajbusiewicza lubię. Nie ma w telewizji programów typowo kryminalnych, ale niektóre poruszają te tematykę - jest "Interwencja" na Polsacie np., ale ja osobiście najbardziej lubię "Superwizjera". Czasem i w "Uwadze" gdzieś się takie tematy przewiną, ale to jest już raczej taka "bulwarówka".Wg mnie po liczbie osób subskrybujących takie kanały jak "Stanowo" czy "Niediegetyczne" , po liczbie"lajków" i komentarzy widać, że jest zapotrzebowanie w społeczeństwie na takie kanały czy programy, na podejmowanie takich tematów.Polecam też na YouTube archiwalne materiały programu "Archiwum X. Śledztwa po latach".

Co do innych źródeł - mam trochę POLSKICH książek opisujących różne znane i mniej znane sprawy kryminalne w PL. Jest to naprawdę ciekawa lektura, o niebo ciekawsza od artykułów prasowych w internecie dot.takich spraw. Co do prasy - kiedyś był taki naprawdę fajny magazyn "Focus Śledczy" zajmujący się wyłącznie tematyką kryminalną - mam jeden archiwalny nr z 2010 r., niestety tej gazecie nie udało się przetrwać,a szkoda :/ W tym obszarze to na rynku istnieje w tej chwili tylko "Reporter", który jest pisany dość specyficznym językiem, który może zniechęcać Co do for internetowych poświęconych tej tematyce, to jest ich tylko parę - czytam tylko jedno. Zauważyłam za to, że na FB jest trochę grup poświęconych tematyce kryminalnej. Nie widzę w tym nic złego. Sama czytam na FB newsy "Reportera",bo przedstawia naprawdę sporo spraw z całej Polski (od zaginięć i zabójstw po te bardziej zwyczajne wykroczenia) w takich małych newsach właśnie oraz powiązanej z nim fundacji "Na tropie" zajmującej się zaginięciami. Sporadycznie czytam jakieś artykuły dot. spraw kryminalnych na Onecie, autorstwa np. Mikołaja Podolskiego.
4e7542dda0fd66e47a4eea60a6dfa89c97e945d1_61c50d8334adc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując