Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-12-12, 07:47   #1843
Gabi2
Zakorzenienie
 
Avatar Gabi2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 818
GG do Gabi2
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez 83kajusia Pokaż wiadomość
Gabi, co??? 400 zł to kosztuje? A gdyby wyszło, że masz te przeciwciała to co wtedy? Ja nie robiłam w ogóle przeciwciał w ciąży, bo moja ginka mi nie zalecała. Niedawno zmieniłam lekarza, ten kazał zrobić, ale jeszcze nie poszłam do labo, bo chciałam mieć robione to badanie razem z morfologią i chciałam, żeby wyniki były "świeże", a wizytę mam 21.12. W międzyczasie przyplątała mi się ta choroba i na ulotce od antybiotyku jest napisane, że może on fałszować wynik testu Coombsa. Nie wiem co robić. Jestem już w 29 tc i też mamy niezgodność serologiczną. Nie wiem po jakim czasie od skończenia antybiotyku mogę go mieć we krwi i może wpłynąć na wyniki badań
już piszę co ja wiem. W pierwszej ciąży nie miałam badania w 28 tyg tylko na początku. Podobno w pierwszej to nie ma wpływu. Mi lekarz powiedział, że to moja decyzja czy zdecyduję się na zastrzyk bo jest to drogie i nie na NFZ- nie jest to obowiązek ale profilaktyka.
Badanie kazał zrobić mi w 28 ale z tego co wiem to chyba są lekkie "ramy". Oczywiście jest to zalecane jesli grupy krwi łapią się pod możliwość konfliktu, chyba w innych przypadkach w ogóle nie ma o tym mowy. Wiem ze w niektórych krajach taki zastrzyk jest standardem, w PL nie ze względu chociażby na cenę. Koszt to zalezy od apteki 400-600 zł. Badanie u mnie wykazało, że nie mam przeciwciał więc mogłam go wziąć. Gdyby wynik był dodatni to dalej szukają i z tego co wiem to czekałyby mnie dodatkowe badania krwi i chyba dziecka- wtedy jest konflikt i dla dziecka to niedobrze.
Brak zastrzyku to chyba więcej badań i jakieś leki przy porodzie ale nie jestem pewna czy ja drugi raz tez czegoś nie dostane, to dopytam się na wizycie.
Ogólnie czytałam historie dziewczyny co w 28 tyg nie miala przeciwciał, nie wzięła zastrzyku a przy badaniu w 32 niestety pojawiły się i żałowała.
Wiem, że teraz moje wyniki mogą być zaburzone przez jakiś czas, co do antybiotyku nie mam pojęcia. Moim zdaniem powinnaś skontaktować się z lekarzem i spytać. Tak jak mówię u mnie to druga ciąża, nie wiem która u Ciebie?
__________________
Iza - łowca zabawek

Blog z recenzjami książek dla dzieci, zabawek, przepisy oraz pomysły na pokój Malucha
Gabi2 jest offline Zgłoś do moderatora