Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - mam ŻYLAKI ;(((
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-20, 17:08   #20
sabi1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1
Dot.: mam ŻYLAKI ;(((

Cześć, na początek chciałam się przywitać gdyż jest to mój pierwszy post na tym forum.
Podobnie jak przedmówczyni oprócz żylaków cierpię na obustronną niewydolność żylną. Obie nogi mam zoperowane metodą Babcock'a (stripping) - usunięto mi żyły odstrałkowe i odpiszczelowe. Na nogach wykonuje się trzy małe nacięcia: nad kostką, pod kolanem i w pachwinie. Z czasem stają się niewidoczne. Po operacji nogi bandażowałam przez miesiąc, teraz noszę pończochy uciskowe. Byłam dwa miesiące na zwonieniu, ale najważniejsze, że operacja nóg jest skuteczna! Naprawdę dziewczyny nie ma się czego bać! Nogi mnie teraz nie bolą, nie puchną wyglądają super, znów chodzę w miniówach i szpilkach... owszem używam rajstop i pończoch uciskowych (takich przepisywanych przez lekarza) żeby zapobiegać uszkodzeniu zastawek w następnuch żyłach, teraz jest duży wybór pończoch uciskowych i niektóre są naprawdę ładne!
Na koniec jeszcze dodam, że jeżeli już macie skłonności do żylaków to nawet po operacji ważne jest aby zapobiegać dalszemu ich rozwojowi - np.: poprzez gimnastykę (nawet w pracy "przy komputerze"), odpoczynek z nogami uniesionymi, czy zimne kąpiele - też poprawiają krążenie ;-)

Pozdrawiam, jak macie jakieś pytania to chętnie w miarę możliwości odpiszę,

Sabina
sabi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując