Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-01-06, 20:42   #1523
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Cytat:
Napisane przez industria Pokaż wiadomość
oooookej, laktator snow bear wylądował w zakładkach
u mnie też

Cytat:
Napisane przez tassia Pokaż wiadomość
Ja kosmetyki to raczej oilatum do kapieki
Sudocream do łupy w razie w
Linomag do łupy na codzien
Frida lub katarek
Szczoteczka do włosów z naturalnego włosia
Butelki polecam zwykły avent classic. Doradca laktacykna bardzo skrytykowała wszelkie butelki imitujące piers- cos co imituje tylko zaburza ssanie i rzeczywiście u mnie się potwierdziło.
zamiast oilatum może być oilan- jest to to samo, a tańsze My już 2 i pół roku używamy. A butelki miałam/mam tomee tippee i uważam, że są bardzo fajne i u mnie niczego nie zaburzały. Ale mam też nowiutką nieużywaną buteleczkę aventu to wypróbuję na bejbiku

---------- Dopisano o 21:42 ---------- Poprzedni post napisano o 21:33 ----------

Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
ja sudocremu nie planuję. przy synu długo nie używałam żadnego kremu do pupy, w szpitalu nie pozwalali, potem też nie było potrzeby. miałam z babydream w niebieskim okrągłym opakowaniu, dobry, spory i tani, coś ok 7-8zł, służył przynajmniej kilka miesięcy. dopiero potem kupiłam sudocrem, który nadal jest w użyciu, ale tylko na noc smaruję (chyba, że jakieś zaczerwienienie się pojawi to w ciągu dnia linomag biało-zielony).
jak dla mnie sudocrem jest dla skóry z problemami, jak coś się dzieje, a nie profilaktycznie, żeby od pierwszych dni przyzwyczajać do takiego kremu, bo co potem?
Ja na codzień też uzywałam babydream niebieski przeciw odparzeniom-rewelacyjny a tani W razie w sudocream

Cytat:
Napisane przez pszczoua Pokaż wiadomość
Apropo linomagu sporo mam sobie go chwali. Nam w ogole nie podpasowal ten w tubce bialej z zielonym akcentem. Ale kuzynka uzywala taki rozowy i byla bardzo zadowolona. Teraz chyba go wyprobuje + bepanthen jak bedzie cos sie dzialo. U Julka zrobilam jeden blad - zaufalam szwagierce ktora dala mi krem robiony w szpitalu. Myslalam ze to taki dla noworodkow a dopiero po fakcie dowiedzialam sie ze smaruja nim odlezyny starszych, schorowanych ludzi Teraz pozostaje mi miec tylko nadzieje ze sklad byl w miare naturalny i nie narobilam tym zadnych szkod mojemu dziecku...
u nas ani linomag ani bepathen się nie sprawdzały

Cytat:
Napisane przez tassia Pokaż wiadomość
Pieluchy tetrowe
Waciki takie duże lub normalne jak do demakijazu
Podkłady na przewijak
Szczoteczka do włosów z naturalnego włosia ( większość jest sztucznych)
Woda morska do noska
Spirytus lub octanisept do pępka ( różne są szkoły każdy robi jak uważa )

---------- Dopisano o 20:32 ---------- Poprzedni post napisano o 20:32 ----------

Nożyczki lub cazki do pazurkow
Ja akurat nie używałam wacików tylko takie malutkie gaziki jałowe- tak mnie nauczyli w szkole rodzenia.
A żeby pępek się nie babrał to trzeba go dokładnie smarować tym octaniseptem. Ja poczatkowo nie bardzo wiedziałam, jak to robić, a jak mi położna pokazała to odpadł kikut bardzo szybko.
Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora