Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Żylaki
Wątek: Żylaki
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2005-06-28, 23:02   #2
agniesia_ania
Raczkowanie
 
Avatar agniesia_ania
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: pokój z widokim na PKiN
Wiadomości: 385
Dot.: Żylaki

Niko, witaj w klubie!
Ja pierwsze żylaki u siebie zauważyłam, kiedy miałam 18 lat. U mnie w rodzinie to niestety dziedziczna przypadłość . Moja babcia wspominała, że sama miała 16 lat, kiedy zobaczyła u siebie początki żylaków.

Z tym okropieństwem nie da się skutecznie walczyć lakami. Możesz stosować maści i żele np. Venorutan, Venitan, ale one likwidują TYLKO uczucie zmęczenia, ciężkie nogi, opuchnięcia. Nie naprawiają żył, niestety .

Jeśli masz drobne pajączki (taka czerwona siateczka jakby popękanych naczynek), to można to leczyć zastrzykami dożylnymi - moja ciocia zlikwodowała w ten sposób swoje.

Ja mam inny rodzaj żylaków - takie brzydkie "flaczki" (blee). Byłam 2 lata temu u chirurga naczyniowego (podobno jeden z najlepszych w Polsce) - diagnoza była jednoznaczna: trzeba operować. Czyli po prostu wyciąć żyłę na całej długości (pachwina-kostka). Brrrrr...

Przestraszylam się tej operacji i sprawę żylaków odłożyłam na jakiś czas, jako że mi zbytnio nie dokuczały. Ale jakieś 4 mies temu znów poszłam do naczyniowego (tym razem innego). Kazał mi zrobić badanie duplex doppler (takie usg żylaków, bezbolesne). 7 lipca ide do niego z wynikami. Ale przy pierwszej wizycie powiedział mi, że na 80% będę operowana ;(.

Cóż, nie jest lekko. Na razie żylaki mi nie dokuczają za bardzo, tylko w gorące dni i po dłuzszym siedzeniu. Ale ponieważ lepiej usunąć żylaka pred zajściem w ciąże (może ona pogłębić problemy z żyłami), chyba nie będę czekać i dam się pokroić .

Niko:
radzę ci poczytać w fachowej prasie albo w internecie o pielęgnacji żylaków. Ale pamiętaj: żadne cudowne maści ich nie wyleczą,co najwyżej mogą likwidować objawy.

Głowa do góry: moja babcia żyje ze swoimi (zaniedbanymi niestety) żylakami już prawie 64 lata i nie narzeka. Czesem posmaruje się jakimś Venorutanem i przestają boleć. Tylko fakt: żylaki nia wyglądają zbyt estetycznie . A dla nas mlodych dziewczyn (BTW: mam 25 lat), to przecież ważna sprawa.

Pozdrawiam gorąco
Agusia
agniesia_ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując