Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Anglia co się z czym je.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-01-04, 12:52   #4
Miss L
Raczkowanie
 
Avatar Miss L
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Liverpool
Wiadomości: 115
Dot.: Anglia co się z czym je.

Cytat:
Napisane przez Sara_Ross Pokaż wiadomość
Cześć
Postanowiłam z mamą przeprowadzić się do Anglii a konkretniej do Londynu.
Mama jest na etapie szukania jakiejś dobrej pracy A ja muszę znaleźć szkołe. Znaleźć jakieś mieszkanie..id.Więc mam do was kilka pytań

1.Czy wie ktoś jak to jest przy składaniu dokumentów do szkoły?
Skończyłam gimnazjum jestem teraz w połowie 1 technikum ale nie wiem czy ją skończę..więc co powinnam mieć przy składaniu papierów do Collegu?

2. Jak to jest z wynajmem mieszkania? Nie chcemy iść na pokój nie damy po prostu rady.

3. Jakie dokumenty trzeba zabrać obowiązkowo , a jakie mogą się przydać ale też warto je zabrać?

4.Ile pieniędzy najlepiej ze sobą zabrać? Żeby żyć 'jak ludzie' przez pierwszy miesiąc

5. W której dzielnicy najlepiej szukać mieszkania myślałyśmy nad : Fulham , Putney , Kingston albo Richmond. Jaką mają opinię ?

6.Mamy jeszcze na dodatek 3 psy , czy ktoś wynajmie nam mieszkanie z taką gromadką? EW. Tylko z 1 ? (york miniaturka)

7.Jak najlepiej zacząć ?

Wiem , że trochę tego jest i możliwe , że w innych pojedynczych wątkach , chciałam po prostu zebrać wszystkie moje pytania w jednym miejscu..

Pozdrawiam
Mysle, ze powinnas wyslac kilka maili do szkol, ktore Cie interesuja i dowiedziec sie jakie sa ich wymagania, jakie dokumenty beda potrzebne, itd.
Jesli chodzi o wynajem mieszkania, najczesciej ludzie korzystaja z uslug agencji nieruchomosci, np. Dexters, Foxtons, Brinkley's, Townends, Winkworth i tak dalej. Uwazalabym na ogloszenia dotyczace wynajmu od osob prywatnych, bo niestety zdarzaja sie oszusci i zlodzieje. Wynajem na przyklad 1 bedroom flat, czyli 2 pokoje to koszt miedzy 1100 a 1300 funtów miesiecznie, moze wiecej, moze mniej - w zaleznosci o miejsca.
Ciezko powiedziec ile pieniedzy powinniscie miec ze soba. Jesli chodzi o dzielnice, ktore wymienilas Richmond, Putney to uchodza one za 'posh' wsrod Anglikow. Natomiast jesli chodzi o zwierzaki to w wiekszosci przypadkow osoby, ktore wynajmuja mieszkanie nie zycza sobie aby wynajmujacy mial w nim jakiekolwiek zwierzeta i jest to zwykle wpisane w umowe, takze bedziecie musialy dobrze poszukac. Poza tym zwierzeta trzeba przygotowac do takiej wyprawy, szczepienia, paszporty..
Jak najlepiej zaczac? Z glowa
__________________
Miss L jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując