Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-07-12, 17:44   #4867
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Czy ten serek przypomina w smaku mozarelle? Dawno go jadłam a mozarelle przed chwilką i zastanawiam sie czy podobnie smakuje.. bo chyba taniej wychodzi od mozarelli
Serek Capri to inaczej serek typu włoskiego. Smakuje zupełnie inaczej niż mozzarella, ma też inną konsystencję. Jak na uczelni robiłam bundz owczy, to przypominał mi w smaku właśnie serek typu włoskiego. Lekko słodkawy, delikatny. Ja uwielbiam!

Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Szczerze? Jestem wielkim fanem lodów Magnum, ale odkąd spróbowałem równie dobrze smakujące ( o ile nie lepiej) lody Gallatelli z Lidla za 1,69 zł to przestałem wierzyć że Magnum warte są swej ceny.
Kocham Gellatelli i moja opinia jest podobna do Twojej... ale na Magnum Black Espresso jestem jednak skłonna wydać nawet te 5 zł.

Cytat:
Napisane przez Milka1224 Pokaż wiadomość
Już wysyłam! Zakochałam sie w połączeniu ricotty z owocami i sosem balsamico na świeżym chlebie

Zupa brokułowa, dawno nie jadłam takiegoż kremu a to zbrodnia dla brokułożercy ;D W najbliższym czasie do zrobienia, koniecznie.

Odkryłaś jakies nowe sery pleśniowe? Ja mam świeżutką dostawę z Francji hahah <3


To od razu U

I jogurt naturalny z prazonymi płatkami owsianymi, orkiszowymi i ryżowymi z malinami i masłem orzechowym crunchy

II kawał domowego chleba pełnoziarnistego z kozim serem, pomidorem, rukolą i szczypiorkiem

III papardelle z bazyliowym pesto, paskami wędznego halibuta, posypane prazonymi orzeszkami pinii i listkami bazylii do tego kilka rożyczek brokuła

wysoka szklanka smoothie z czerwonych porzeczek i czereśni

IV będą 2 kawałki chleba jw z serem Neufchâtel ogórkiem i rukolą / serem Morbier, grillowaną cukinią i łagodnym ajwarem

do picia ponadto: woda, espresso x2, mięta
Ja od zup kremów zdecydowanie wolę te z dużymi kawałkami warzyw.

Akurat nic nowego z serów nie jadłam ostatnio. Wracam sobie do różnych starych smaków - a że sporo tego było, to i tak nie popadam w monotonię

Co do Twojego menu - no przecież super jak zawsze, cóż więcej dodać?



Moje dzisiejsze U.

I Owsianka z kaszą manną i otrębami orkiszowymi na mleku z: jeżynomalinami, musem jabłkowym, serkiem homo i migdałami
II Zupa wiśniowa na mleku z pełnoziarnistym makaronem z pszenicy durum (+ dokładka)
III 3 kromki ziarnistego chleba graham:
1. z ricottą, sałatą i ogórkiem
2. z szynką, sałatą i rzodkiewką
3. z serem lazur skalmierzycki, sałatą i pomidorem

A zaraz lecę sobie do ulubionego pubu na imprezę, więc...
__________________
od 10.7.2005 - TŻ
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR INŻ



Poa alpina jest offline Zgłoś do moderatora