Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Niecałe 3 tygodnie do matury...
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-04-15, 13:20   #2
Black Isabell
Raczkowanie
 
Avatar Black Isabell
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Województwo Kujawsko - Pomorskie
Wiadomości: 473
GG do Black Isabell
Dot.: Niecałe 3 tygodnie do matury...

Gdy myślę o czymś przykrym, również trudno jest mi się skupić... Wiem jak wtedy ciężko jest się zmobilizować - do czegokolwiek.

Przede wszystkim przestań panikować... wiem, to nie jest proste, ale możliwe. Bezczynne siedzenie nad książką do niczego nie doprowadzi. Zrób sobie przerwę - wyjdź na spacer, weź relaksującą kąpiel, posłuchaj muzyki... Po takim relaksie często zyskujemy wzmożoną siłę do działania i pełni jesteśmy nowych pomysłów...
Pamiętaj też, że stres jest złym doradcą... Czym bardziej będziesz się tej matury bała, tym większą szkodę możesz sobie wyrządzić. Pomimo wszystko myśl pozytywnie - niechaj złe myśli odejdą, przestań na nich skupiać swoją uwagę.
I pamiętaj - to twoja matura a nie Twojego taty. Rozumiem, że odczuwasz presję otoczenia - ok, Twój tata chciałby byś na egzaminie wypadla jak najlepiej. Ale to Twój egzamin - nie możesz całe zycie dążyć do tego, by być najlepszą. Nikt z nas nie jest ideałem - każdy ma lepsze i gorsze chwile.

Z całego serducha życzę Ci jak najlepiej - i pamiętaj - matura nie jest taka straszna jak ją malują Wierzę, że w twoim wypadku wszystko się uda.
Black Isabell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując