Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - 6-latki do szkół - raz jeszcze.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-01-25, 17:48   #14
aja1
Zakorzenienie
 
Avatar aja1
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 4 644
Dot.: 6-latki do szkół - raz jeszcze.

Cytat:
Napisane przez Ineczka33 Pokaż wiadomość
Inny chłopczyk zbiera uwagi w dzienniczku, bo nie daje rady wysiedzieć wymagany czas w ławce.
Moje dziecko jest w III kl i nie wysiaduje, dlaczego?? Bo ma ADHD.
Uwag to mam caly zeszyt, dlaczego?? Bo nauczyciele nie sa przygotowani na "takie" dzieci.

Moja córa poszła rok wcześniej. Plusem jest to, że jest z 2 lutego, więc ta różnica tak naprawde nie jest duża. Jak to było okreslone : przedszkole nie jest w stanie jej nic więcej nauczyć. Dziecko zdolne, samodzielne, radzi sobie w trudnych sytuacjach.

Czy szkoła jest przygotowana??
Nasza akurat pod względem sal tak, na koncu każdej sali jest dywanik, pomoce edukacyjne, tam też sa niektóre zajecia w kółku - jak w przedszkolu.
I wbrew pozorom więcej z tym problemu niz pożytku. Te wszystkie "przybory" rozpraszają dzieci, one chca tam iść i sie bawić a nie siedzieć w ławce. Gdyby tego nie było skupiałyby się na tablicy.
Natomiast szkoły nie sa przygotowane pod względem "wielkości" dzieci czyli wieszaki, toalety

Odrabianie lekcji.
Wszystko zalezy od nauczyciela ile jest w stanie zrobic na lekcji a ile dzieci muszą w domu. Ja nie narzekam, w 1 kl było sporo przez rysowanie tych okropnych szlaczków, przy których moje dziecko dostawalo cholery nie mówiąc o mnie
Bo dziecko poprzez rysowanie szlaczków przygotowuje się do pisania liter, masakra.

Program
Hm rodzice w 1kl ogólnie sa zaskoczeni że ich dzieci muszą nagle nauczyć się czytac, pisać, dodawać, odejmować, ze to za duzo, że dziecko nie da rady - dają i to super, na początku na pewno trzeba poswięcić czas.
Koleżanka ogólnie była przerażona - bo taka duża czytanka

Ja nie żałuję
__________________
Moja Kasia 02.02.2004
Moja Basia 17.04.2011

Mój Aniołek 30.12.2016
aja1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując