Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - 6-latki do szkół - raz jeszcze.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-01-25, 13:16   #10
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: 6-latki do szkół - raz jeszcze.

Ja jestem i za i przeciw.
Na chwilę obecną jestem przeciw. W I-III miała być nauczanie zitegrowane. Guzik prawda wiele nauczycieli prowadzi zajęcia normalnie lekcyjnie. Dzieci siedzą w ławkach cały czas. Nie ma w klasach miejsca przeznaczonego na zajęcia w kółeczku. Szkoły nie są przygotowane na przyjęcie tak małych dzieci (niby tylko rok ale różnica między 6 a 7 latkiem jest olbrzymia).

Gdyby szkoły miały sale wyposażone na styl przedszkolny (ze jest więkze pole do popisu, doświadczenia, zabawy w kólku itp) puściłabym moją córkę wcześniej.

Oczywiście zawsze należy zbadać gotowość szkolną (a to nie tylko wiedza czy umiejętnośći ale także rozwój społeczno-emocjonalny).

W naszym pięknym kraju wszytsko jest od dupy strony. Najpierw powinni zacząć od tego, żeby większość dzieci miała szanse dostać się do przedszkola. Moim zdaniem wszystkie chętne 4 latki powinny chodzić, nie tylko 5-latki jak jest teraz (co tez jest głupotą, bo wprowadzono obowiazek przyjmowanie 5 latków, z zamysłem wyprowadzenia 6 latków z przedszkola, a tu zonk i zostały. W związku z tym nie ma miejsc dla dzieci młodzych), potem przygotować szkołe (dostosowanie sal dla dzieci młodszych) a dopiero na samym końcu wprowadzać ustawe. I albo wóz albo przewóz. ALbo w te albo we wte a nie takie zawieszeie i w klasie n-l ma połowe 7 latków połowe 6-latków a to jednak rozwojowo jest różnica spora.
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując