Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - 6-latki do szkół - raz jeszcze.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-01-25, 08:49   #5
jo@n@
Zakorzenienie
 
Avatar jo@n@
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 496
GG do jo@n@
Dot.: 6-latki do szkół - raz jeszcze.

Cytat:
Napisane przez ilonkaczapela Pokaż wiadomość
Ja się cieszę z tego, że obowiązek szkolny będzie wcześniej, bo 7 letnie dzieci są już bardzo duże i sama pamiętam jak już chciało się iść do tej szkoły, bo w zerówce to już tak jakoś za duża się czułam na te zabawy a nie byłam wcześniej w przedszkolu. Może kwestia tego, że jestem ze stycznia, nie wiem. W dodatku gdybym mogła iść na studia wcześniej i ogólnie szkoła kończyłaby się we wcześniejszym wieku to tym większy plus, bo wtedy już robi człowiekowi ten rok różnicę a w dzieciństwie nie tak bardzo.
Szkoda tyko, że to wszystko takie nieprzygotowane i na hop siup. Ja w każdym razie na pewno posłałabym syna wcześniej, bo widzę praktycznie same korzyści dla takiego młodszego. Gorzej mają te starsze dzieci, że młodsze będą z nimi, bo to może je troszkę uwstecznić (bez mocno pejoratywnego wydźwięku miało być).
Mój syn jest w przedszkolu z grupy starszej rocznikowo bo poszedł do najmłodszej grupy w czerwcu i z tymi dziećmi poszedł dalej. Pani dyrektor przedszkola i wychowawczyni stwierdziły, ze ma iść do starszej bo będzie próbował równać do bardziej rozwiniętych dzieci.
Jest ze stycznia.

Swoją drogą cieszę się, że trochę przenosiłam i w styczniu 2009 urodziłam a nie pod koniec 2008
__________________

If you're out on the road
Feeling lonely and so cold
All you have to do is call my name
And I'll be there on the next train

jo@n@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując