Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-20, 17:12   #28
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz XVIII

Cytat:
Napisane przez monita01 Pokaż wiadomość
Dance Makabre, dzieki Do owsianki nie dorzucam owocu, bo juz nie mieszcze, takie jednomiskowe sniadanie mi odpowiada A co nie tak jest ze schabem? Byl filecik bez panierki.
W porównaniu do drobiu zawiera prawie 2-krotnie więcej kcal i 10 razy więcej tłuszczu, podczas gdy zawartość białka jest porównywalna.

Tłuszcze są ok, ale warto spożywać raczej te roślinne (orzechy, oliwa, oleje, ryby morskie), ponieważ zmniejszają ryzyko miażdżycy, podczas gdy duże spożycie tłuszczów zwierzęcych (tak, wiem, że nie jesz ich dużo ) prowadzi do miażdżycy.

---------- Dopisano o 18:12 ---------- Poprzedni post napisano o 18:06 ----------

Cytat:
Napisane przez nikol12 Pokaż wiadomość
Wiem miałam nie wchodzić , ale jakoś tak z przyzwyczajenia Jutro nie wchodzę na wizaż - postaram się

UUUU :
Śniadanie : bułka z ziarnami z masłem , z 100g serka wiejskiego z ogórkiem i koperkiem ( wyczaiłam w Biedrze, nie light ) , pomidor, jabłko i marchew ładnie, choć mogłaś zaszaleć od rana z dżemem, masłem orzechowym, no nie wiem no, ja bym szalała
II śniadanie : buła z dynią z serkiem kanapkowym , rzodkiewką , sałatą, jabłko ok
Obiad : biały ryż , filet z jakiejś ryby , duuużo brokuły , buraczki ok
Po : cappuccino małooooo
Kolacja : reszta wieśniaka - 100g , pomidor, kubek kakao na mleku 2% a gdzie węgle? redukcyjnie jest

Ruch : rano spacer do szkoły tylko
Do ocenki

Ja zmykam bo multum nauki
Za mało dzisiaj, dużo się uczysz, dostarcz sobie energii.

Cytat:
Napisane przez eddin Pokaż wiadomość
R

1. Owsianka z 2 łyżek płatków, 1 otrębów, garści płatków migdałów, z łyżeczką miodu i łychą twarogu śmietankowego, kawa z mlekiem
2. Zupa pomidorowa z płatkami gryczanymi (udany eksperyment ) ale wciąż byłam głodna, więc...
3. Pół twarogu półtłustego z żurawiną suszoną, płatkami migdałowymi, orzechami włoskimi (ze 3), łyżeczką miodu i cynamonem
4. Garść orzechów laskowych i dwie figi suszone (taka przekąska na mieście)
5. Kanapka z chleba razowego ze schabem i papryką

55 min abt

6. Jajko sadzone + pewnie jakieś warzywo (chyba, że mogę jabłko, bo po treningu?) warzywo lepsze

Nie wiem, czy to wciąż R, bo chyba zbyt wiele tych bakalii pochłaniam... Jak myślicie?
Orzechów faktycznie sporo To samo zdrowie, ale dość kaloryczne, ograniczyłabym się do garści dziennie.
Warzyw za to za mało i brak porządnego obiadu, ogólnie rozdrobnione dzisiaj te posiłki. Na przyszłość gotuj sobie do zup (w wywarze np) jakąś pierś z kurczaka.
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata

Edytowane przez dance makabre
Czas edycji: 2012-11-20 o 17:15
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora