Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Chcę wyjechać na stałe do Francji - od czego zacząć?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-07-07, 23:40   #65
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Chcę wyjechać na stałe do Francji - od czego zacząć?

Cytat:
We Francji tak jest, ze nie wynajmiesz mieszkania bez nr rach. bankowego, a nie zalozysz konta w banku bez adresu.

Czyli w skrocie od poczatku jest tak, ze musi Ci ktos pomoc i dac certificat d'hébergement, nawet francuski urzednik Ci to powie, jak trafisz, ze ma dobry dzien i chce mu sie z Toba rozmawiac. Kto Ci to da, to juz naprawde nie mamy wplywu i ja w tym temacie nie mam zadnych porad. Czasem pracodawcy to robia, czasem wlasciciel mieszkania, ktore chcesz wynajac. Jezeli Twoja "tesciowa" mowi, ze praca jest, ale dla jej syna, a Ty to nawet sprzatania nie dostaniesz, to nie mam wrazenia, ze jest jakos strasznie za Toba, stad radzilam Ci konsultacje spraw papierkowych z adwokatem (kosztuje to ok. 200 euro, a mozesz pojsc do polskojezycznego), jak to mowia ostroznosci nigdy za wiele.
no i super
to sie chociaz tyle dowiedzialam



dzieki, czyli mozliwosci jest jednak wiecej


nie przypominam sobie by moja potencjalna tesciowa cokolwiek takiego kiedys mowila wiec bez obaw
szczerze to wierze w jej pomoc i dobre checi wiecej niz we wlasnych rodzicow ale to inna historia


nie rozumiem po co mialabym chodzic za kazda sprawa do adwokata i placic za kazdym razem 200e
ktos by mi bardzo musial zalesc za skore i ostro zranic zebym musiala z nim po sadach, prawnikach itd sie włóczyc
ja wiem ze jezyk u mnie to problem ale mysle ze nie wszyscy francuzi to oszusci i ze da sie tak zalatwiac moje sprawy ze nie bede musiala po adwokatach chodzic




no i o to mi chodzilo w tym pytaniu : czy tylko rodzina moze w tym pomoc czy np. pracodawca czy wlasciciel mieszkania
dzieki wielkie
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując