Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Chcę wyjechać na stałe do Francji - od czego zacząć?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-07-02, 12:02   #47
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Chcę wyjechać na stałe do Francji - od czego zacząć?

telewizja motywuje, bo chcesz sie dowiedziec o czym readaktor mowi, poza tym masz przekaz obrazem i wiele rzeczy pokazanych wraz ze slowem - np program kulinarny: pan pokazuje 2 jajka, make i ze to miesza, to od razu widzisz co on mowi i widzisz ze to slowo znaczy maka etc.. Wiem, bo sama sporo ogladalam France 2 mimo, ze ogolnie nie przepadam za telewizja i wole media bardziej do wymiany opinii, ale jak sie uczysz rozumiec jezyka to wlasnie sluchanie i wraz z ogladaniem daje dobre rezultaty.

Pylalas o mieszkanie - ja nie wiem jak sie szuka, bo zalatwilam je jeszcze w Krakowie, ale slyszalam ze zwlaszcza w Ile de France jest duzy problem i strasznie wydziwialaja. Nawet nie wiem jakie portale maja oferty mieszkania, poza www.leboncoin.fr, ale nie wiem czy tam mozna skutecznie znalesc.

Co do pracy ja szukam www.apec.fr i tu jest duzo ofert przynajmniej dla mnie, a Ty nie wiem jaki masz zawod, ale moze probuj na la Defense tam jest troche firm amerykanskich i moze akurat wystarczy im ang. Paradoks polega na tym, ze im nizej szukasz tym wieksza konkurencja i wieksze wymagania - ja tu widzialam quizy i testy "psychologiczne" dla pan, ktore maja prasowac.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując