Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Chcę wyjechać na stałe do Francji - od czego zacząć?
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-01, 22:50   #46
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Chcę wyjechać na stałe do Francji - od czego zacząć?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
to chociaz ogladaj jakas tv satelitarna po franc. - przynajmniej sie osluchasz.
a kurs wybierz taki ze native speaker mowi tylko po francusku.

czasem ogladam
wiadomosci czy ogolnie jak tam jestesmy to TV non stop
i nawet kurcze im wiecej ogladam tym wiecej rozumiem
jestem zdania ze jak moi znajomi z innych krajow w ten sposob polskiego sie nauczyli to niema rzeczy niemozliwych
dzieki

Cytat:
Napisane przez moee Pokaż wiadomość
Irenkaaa , o jezyk sie nie martw . Po sobie ci napisze ze wyjezdzalam do Francji nie znalam jezyka w ogole ( mialam na kartce napisane ze jestem studentka z Polski i szukam pracy ) po 9 miesiacach sie urodzilo rozumialam kompletnie wszystko , zaczynalam dosc plynnie mowic .
Akuratnie ja wspominam sobie moj rok we Francji bardzoo milo , poznalam fantastycznych ludzi z ktorymi mam kontakt po dzis dzien ,a minelo sporo lat Francuzi mi pomagali z jezykiem jak mogli ( pracowalam z francuzami , sama jedna z Polski) raczej mielismy transakcje wiazana - oni uczyli mnie po francusku , ja ich po polsku , jeden wloch sie przylaczyl wiec lecielismy na 3 jezyki

Problemem dla mnie na poczatku bylo to ze nikt, kompletnie nikt nie mowil po angielsku , ani w sklepach , urzadach czy chociazby na ulicy jak kogos sie o cos pytalam . Ja przebywalam i mieszkalam rzut kamieniem od Marsyli. Wspominam fantastycznych ludzi , bardzo przyjaznych , towarzyskich ,i pomocnych -mimo ze wydawalo mi sie ze jezyk francuski jest dla mnie nie do przeskoczenia to okazal sie bardzoo latwym jezykiem .
o super
a dlugo bylas? w sklepie jakos musze sobie poradzic
tz mnie zawsze sama puszcza na zakupy
kobitki w sklepach cos tam do mbie mowia ale czasem sie wysila i po ang odpowiedza ale ogolnie widze ze chca zebym i ja sie wysilila

tylko tu sie wlacza taka blokada ze jak wiem ze z kims moge po ang pogadac ( np. siostra czy kuzynkitz-a) to cisne po ang a one biedne czekaja kiedy ja sie ich jezyka naucze

nawet powiem szczerze ze cos tam jak rozumiem to gorzej sie wyslowic ale chyba w kazdym jezyku tak mam ze najpierw cos zrozumiem wiecej a potem te blokady mijaja jesli chodzi o mowienie

moee a mozesz cos wiecej napisac o twoim pobycie , o francji itd ( jak nie tu to moze byc na pw )
dzieki
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując