Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Chcę wyjechać na stałe do Francji - od czego zacząć?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-06-30, 09:59   #36
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Chcę wyjechać na stałe do Francji - od czego zacząć?

Cytat:
Napisane przez irenkaaa Pokaż wiadomość
odkopuje watek

mam tz-a Francuza i myslimy kiedys o wyjezdzie na stale do Francji
( puki co jest to Irlandia niestety .. pisze niestety bo z praca coraz gorzej ale zeby wyjechac do Francji ja musze choc odstawy jezyka opanowac)

co doradzicie , polecacie ? wiem ze Rena juz we Francji troche mieszka
moze jakies rady ?

wyjezdzajac tam bedziemy jakby zaczynac wszystko od poczastku wiec latwo nie bedzie

fakt we Francji tz ma rodzine ale zatrzymac sie na dluzej nie bedzie gdzie
takze co polecacie , doradzacie?
jak teraz sytuacja wyglada ?
czy biorac np. slub lub zglaszajac konkubinat cos nam pomoze ( wiem ze kiedys byl jakis tam okres ze i tak po slubie iles czasu musialo minac ( chyba 5 lat) zeby jakies tam urzedowe sprawy staly sie latwiejsze ale niewiem jak to teraz wyglada
w kazdym razie mysle o wyjezdzie ale chcialabym sie jakos na to przygotowac ( trzeba cos $ odlozyc itd
na pewno Ci bedzie latwiej jak bedziesz z facetem, a legalizacja komkubinatu nazywa sie pacs i daje duze uprawnienia. Wyglada na to, ze przy ich kulturze i mentalnosci bedziesz musiala bardzo na niego liczyc, wiec jesli jestes go pewna to spoko. Ale uwazaj na ich mentalnosc i na wszelki wypadek wszystkie dokuemnty jakie podpiszesz z tym mezczyzna skonsultuj przed z francuskim adwokatem (w Paryzu jest duzo polskojezycznych - w ambasadzie dadza Ci liste, sa tez darmowe porady prawne przy merostwach - ale tylko i wylacznie po franc).
Inaczej bedziesz miala mocno pod gorke, a bariera jezykowa jest silna na poczatku nawet dla tych co jezyk znaja - ja sie uczylam 15 lat, mam delfa - a nieraz musialam rozlozyc rece, prosic o powtorzenie etc . Z praca jest ciezej niz w Polsce chyba, chodze na pelno rozmow i szukam. Strasznie to meczace. A zawod mam naprawde dobry. Ja mialam chlopaka Francuza, ale sie rozstalismy, wiec jestem sama, nawet jak z nim bylam to mi nie pomagal. Takze jak mu ufasz to latwiej, ale w kazdym przypadku sprawdz go, bo Francuzi bardzo kombinuja.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując