Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jesteśmy tym co jemy?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-04-27, 16:46   #2
_stardust
Rozeznanie
 
Avatar _stardust
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 933
Dot.: Jesteśmy tym co jemy?

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Znalazłam wczoraj na jednym z portali filmik, na którym widać jeden z zakładów (podobno McDonalda w USA) w którym żywcem mielone są kurczęta http://www.wiocha.pl/572270,Male_kur...mielone_zywcem - osoby bardziej wrażliwe niech tego nie oglądają. Zrobiło mi się bardzo przykro a zarazem poczułam obrzydzenie bo kupując mielonkę/parówkę/pasztet jemy zwierzaka w pakiecie z kośćmi, piórami, wnętrznościami itp... W dzisiejszych czasach liczy się tylko zysk i nic więcej, przecież nie opłaca się zabijać ich w humanitarny sposób, bo taśmowo wychodzi szybciej i taniej.. Przykre ale prawdziwe Drugi aspekt to właśnie to co jemy - zmielone w całości zwierze. Wiem ze gdyby tak głębiej się zastanowić to nic nie można by było jeść no ale... ciekawa jestem jakie macie zdanie na ten temat, czy ważne jest to co znajduje się na talerzu kiedy jecie np w barze szybkiej obsługi czy nie ma to raczej żadnego znaczenia, byle było smacznie?
nie wierzę w to, żeby masowo działy się takie rzeczy jak opisujesz. produkcja żywności, szczególnie od nastania UE jest obwarowana wieloma zasadami, nakazami, zakazami i milionem innych przepisów. nie sądzę, że zgodnie z nimi produkcja żywności z zabijanych żywcem i w całości zwierząt była dozwolona.
_stardust jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując