Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Bransoletki, które mówią o Tobie (charms, Pandora, Trollbeads, Lilou) cz. 11
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-04-06, 11:20   #1530
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Bransoletki, które mówią o Tobie (charms, Pandora, Trollbeads, Lilou) cz. 11

Cytat:
Napisane przez lullaby22 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny za rady. Z pastą słyszałam, ale podobno można porysować srebro. Chyba pójdę weekend do nich i zapytam co z tym zrobić
A ty chcesz zupełnie zlikwidować oxydę?
Jeśli tak ja do czyszczenia srebra polecam płyn Argentum. Używam go od lat: jest tani (ok. 5 zł), skuteczny, szybki i prosty w użyciu (wystarczy zanurzyć w nim biżuterię, jeśli jest mała lub przetrzeć lekko watą nasączona płynem, potem spłukać wodą, wytrzeć i wypolerować flanelką - nadaje piękny połysk). Nie nadaje się do biżuterii z kamieniami organicznymi (perły, koral, bursztyn, lazuryt, malachit, turkus), poza tym czyści wszystko i zmywa oxydę.
Jest też wersja w emulsji (Cuprum), która likwiduje drobne zarysowania (może być skuteczna do polerowania lekko porysowanych serduszek Pandory).
Zanim zacznie się go używać warto zapamiętać to: http://www.agauduber.pl/wskazowki.html
Nie wiem, niestety jak zareaguje na warstwę rodu na srebrze (nie miałam dotąd potrzeby czyszczenia rodowanej biżuterii) - jeśli się ktoś zdecyduje, lepiej niech sprawdzi najpierw w niewidocznym miejscu, czy jej np. nie zniszczy lub nie zmatowi.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg argentum-plyn.jpg (15,6 KB, 8 załadowań)
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2012-04-06 o 11:38
Noor jest offline Zgłoś do moderatora