Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Urlop wypoczynkowy- ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-02-22, 19:17   #131
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: bardzo pilne pytanie o urlop

Cytat:
Napisane przez olina_ Pokaż wiadomość
Kasiu, powiedz mi w takim razie, mam teraz umowę na okres próbny 3 miesiące, wymiar urlopu 20 dni rocznie, pierwsza praca na umowę i na kartce wyliczony urlop za całe 3 miesiące - 5 dni (3x 1,66), to czy powinnam mieć liczone za każdy miesiąc po zaokrągleniu 2 dni czyli w sumie 6 dni czy jest ok?
Mnie za tydzień się kończy to samo, co wyżej opisujesz- umowa próbna, też wymiar mam 20 dni urlopu i mam 2 dni urlopu za przepracowany miesiąc. Powinno się zaokrąglać na korzyść pracownika, ale dopytaj u siebie, jak to dokładnie wygląda

Edit:
Znalazłam coś takiego na szybko:
Cytat:
Kodeks pracy nie ustala zasad zaokrąglania niepełnych dni urlopu udzielanych na zasadach opisanych powyżej, podczas gdy 1/12 z 20 dni, wynosi 1,66 dnia. Udzielenie urlopu w takim wymiarze byłoby technicznie skomplikowane. Dlatego też zaleca się zaokrąglanie wymiaru urlopu na korzyść pracownika, w górę, do pełnego dnia.
http://prawo.money.pl/aktualnosci/ok...,0,228177.html

I jeszcze tutaj:
Cytat:
W przepisach powszechnie obowiązujących nie znajdziemy regulacji, która wyraźnie narzucałaby pracodawcy obowiązek zaokrąglenia w górę do pełnych dni tak ustalonego wymiaru urlopu (tak jak to ma miejsce na przykład w odniesieniu do urlopu pracowników zatrudnionych w niepełnym wymiarze czasu pracy). Jednak w świetle poglądu prezentowanego przez PIP (a wyrażonego na przykład w stanowisku Głównego Inspektoratu Pracy z dnia 5 lipca 2010r. Zn. GPP-110-4560-41-1/10/PE/RP publik. LexPolonica nr 2529759) „pracodawca może, z korzyścią dla pracownika, zaokrąglić w górę ustalony wymiar urlopu do pełnych godzin lub do pełnych dni, pamiętając jednak, aby wymiar urlopu pracownika w roku kalendarzowym nie przekroczył przysługującego mu wymiaru, czyli 20 dni (160 godzin)”. W tym stanie rzeczy pogląd wyrażony przez kontrolującego należy uznać za co najmniej dyskusyjny.
I polecam źródło, bo fajnie napisane i w miarę zrozumiale:
http://www.pckp.pl/zaokraglanie-wymi...lug-pip,4,1791

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2012-02-22 o 19:30
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując