Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - zdanie chlopaka na temat pudru...;/
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-31, 16:32   #144
sportsmenka86
Wtajemniczenie
 
Avatar sportsmenka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin-Ireland
Wiadomości: 2 713
Dot.: zdanie chlopaka na temat pudru...;/

Przytoczę Wam kilka fragmentów artykułu "Wprost" na temat "jadowitych" kosmetyków:

"Człowiek zawsze będzie chciał być piękniejszy, niż jest". - uznał Meng-tsy, żyjący w III wieku p.n.e chiński myśliciel. "Człowiek chce być piękniejszy, niż jest, i by osiągnąć ten cel, zapłaci każdą cenę. Bo chce być naajtrakcyjniejszym towarem na rynku" - ponad 2 tys. póżniej dokończył myśl filozofa z Państwa Środka Ralph Linton, amerykański antropolog. Problemem jest to, że o ile w czasach Meng - tsy zamożny przedstawiciel homo sapiens miał dostęp do kilkunastu naturalnych z reguły środków upiększających, o tyle dziś do produkcji kosmetyków używa się 5 tys. substancji. Wiele z nich truje, a nawet może zabić! (...)

"- Kremy, perfumy, balsamy, dezodoranty, farby do włosów nabierają coraz większego znaczenia przy szukaniu przyczyn alergii, zatruć i zakażeń - twierdzi dr Zbigniew Hałat, przewodniczący Stowarzyszenia Ochrony Zdrowia Konsumentów. Powinno się je testować przed dopuszczeniem na rynek równie rygorystycznie jak leki! Tak jednak nie jest." (...)

"Rocznie na nasz rynek trafia 7 tysięcy nowych kosmetyków, na które producenci - od roku (artykuł z 2003 roku.) wedle znowelizowanej ustawy nie muszą uzyskiwać atestów Państwowego Zakładu Higieny. Przez dziesięć lat ich sprzedaż w Polsce zwiększyła się ponad trzykrotnie. W 2002r. osiągnęła wartość 5 mld zł. Według pisma "Beauty Forum Polska" przeciętna Polka co dwa miesiące kupuje krem do pielęgnacji twarzy, a raz na cztery miesiące krem pod oczy. Do najczęściej używanych kosmetyków należą dezodoranty, kremy do rąk, perfumy i wody toaletowe oraz balsamy do ciała, mleczka, toniki i maseczki. Tymczasem na uczulenia i inne schorzenia wywołane kremami, mleczkami i tonikami zapada co piąta Polka. Kosmetyki są powodem ponad połowy zmian wypryskowanych skóry, zwłaszcza twarzy.
(...) Kosmetyki pielęgnacyjne i kolorowe zawierają szkodliwe substancje zapachowe i KONSERWANTY - twierdzi dr Katarzyna Prystupa, dermatolog z Warszawy. W lakierach do paznokci szczególne niebezpieczne są toulen, formaldehyd i akrylany oznaczone skrótem MMA (sól kwasu akrylowego), które mogą całkowicie paznokcie zniszczyć. (...)

"Kremy przeciwzmarszczkowe zamiast odmładzać, mogą niszczyć skórę i przyspieszać jej starzenie. Takie dekstrukcyjne działanie wykazują preperaty zawierające tzw. kwasy owocowe, czyli alfahydroksykwasy (AHA)."


Dodam kilka słów do tego artykułu. Fluidu nie używam, ponieważ mam świadomość, że zawiera szkodliwe substancje i na myśl, że te substancje przenikają mi przez skórę i dochodzą do krwiobiegu, to odechciewa mi tego używać.

Moja mama ma 45 lat, a cerę ma gładką jak niemowlak i mało zmarszczek. Jej receptą na taką urodę to ograniczenie kosmetyków. Nigdy w życiu nie tknęła pudru. Jest wspaniałomyślna

imago84 masz naprawdę piękną cerę! Nie szkoda Ci niszczyć jej?
__________________

Nie mam żadnych rasowych, kastowych czy religijnych uprzedzeń. Jedyne co mnie obchodzi, to czy dana jednostka jest istotą ludzką i to mi wystarczy. Gorsza już być nie może.




Po co mi suwaczki? Miłość nie jest na pokaz. Do miłości trzeba dwojga, a nie Internetu.



sportsmenka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując