Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wizażanki we Francji ?
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-22, 09:43   #878
bodzianka11
Raczkowanie
 
Avatar bodzianka11
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 125
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Sluchajcie czy Wy tez tak macie we Francji - odkad tu jestem stan moich paznokci i wlosow znaczaco sie poprawil jakbym co najmniej byla po jakies terapii witaminowej
No to zazdroszcze. Mi przez pierwsze 3 miesiace wlosy wychodzily garsciami pomimo ze scielam z dlugich na takie za ucho. Az chwilami mialam wwrazenie ze lysieje. Na szczescie teraz juz wszystko wrocilo do normy. A co do cery to nie zauwazylam zadnej roznicy

Cytat:
Napisane przez mi.a Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy możecie mi coś powiedzieć na temat CROUS/CNOUS? jakieś podstawy, typu zasady działania, przyznawania funduszy itp. dla obcokrajowców z państw unii? ktoś może orientuje się w temacie?
To chyba zalezy od typu uczelni. Ja jak sie uczylam na panstwowej to mi przyslugiwalo jakies 300 Euro miesiecznie plus darmowe koszty zapisu na uczelnie i podstawowego ubezpieczenia (a to kosztuje normalnie kolo 400 euro). Nie mam pojecia jak to jest w prywatnych szkolach. Wiem jedynie ze podania na ten rok akademicki trzeba bylo wysylac w kwietniu. Taki beznadziejny tu systam maja. W ten sposob stracilam stypendium na pierwszym roku, bo zgodnie z polska logika poszlam sie o nie pytac zaraz po zapisie no to mnie lekko wysmiali. Jest jeszcze cos takiego ze trzeba udowodnic Twoj zwiazek z Francja. Czyli albo miec najblizsza rodzine we Francji, albo trzeba wyslac im zaswiadczenie ze juz sie tu uczylas lub pracowalas. To jest strasznie durny przepis. Napewno im wiecej studiujacego rodzenstwa w Polsce tym wieksze stypendium no i zarobki rodzicow tez biora pod uwage.

Klora nie wiem czy w tej okolicy jest jakis supermarket bo nie znam tak dokladnie, ale jestem pewna ze jakis malutki markecik zawsze sie znajdzie. Zapytasz na recepcji to napewno wiedza.
Jesli chodzi o kosmetyki to znam jedna apteke przy Saint-Germain-des-Pres w ktorej jest naprawde bardzo tanio w porownaniu do innych aptek. Np 400 ml szampon Klorane kosztuje tam okolo 8-9 euro. W sumie chyba podobna cena jak w Polsce, albo niewiele nizsza, ale tam jest ogromny wybor roznych kosmetykow Avene, Vichy i innych wiec moze znajdziesz cos fajnego. http://fr.nomao.com/449107.html
Napewno bedziesz w okolicy wiec warto zagladanac.
A i ostatnio odkrylam super restauracje, maja przepyszne jedzenie. Polecam chyba najbardziej ze wszystkich wczesniejszych "Au vieux comptoir" wlasnie przy metrze Chatelet http://www.au-vieux-comptoir.com/index.html
A i Disnayland odradzam. Bardzo fajna atrakcja ale jesli jedziesz z dziecmi. Jesli nie to nie ma sensu. Za to park Asterixa jest swietny dla doroslych. Ja sie wybawilam za wszystkie czasy jak tam bylam i chetnie pojade jeszcze raz.
bodzianka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując