Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Koszt wybielania zębów
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-08-30, 21:10   #10
Ally83
Zakorzenienie
 
Avatar Ally83
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Ldn
Wiadomości: 4 529
Dot.: Koszt wybielania zębów

Cytat:
Napisane przez fortepianistka
Wybielanie zębów to jest dośc kosztowny wydatek, kilkaset nawet to ponad tysiaca zł.
Ja osobiscie uzywałam pasków wybielających, kosztuja ok. 60 zł i tez daly efekt.
Wazne jest tez mycie zebow po kazdym posiłku, co robi bardzo malo z nas (wiem jak sie ludzie na mnie dziwnie patrza jak po jedzeniu chodze myc zeby)
Po takim wybielaniu, zeby utrzymac efekt trzeba odzwyczaic sie od kawy, herbaty, Coli, czerwonego wina...
Owszem, paski mogą dać pożądany efekt, ale tylko, jeśli przebarwienia pochodzą z "zewnątrz", np. od palenia, picia kawy/herbaty/wina itp. itd. Natomiast należy pamiętać, że są jeszcze inne przyczyny przebarwień zębów, np. genetyczne czy powstałe w wyniku brania niektórych antybiotyków - z grupy tetracyklin. Przebarwienia mogą powstać np. u dzieci, którym przepisano antybiotyk z tej grupy, a miały one poniżej 8 roku życia (o ile dobrze pamiętam są też dane nt. 12 roku życia), w tym przypadku lekarz powinien uprzedzić o niepożądanym skutku w postaci przebarwień bądź przepisać co innego.
Cytat:
Napisane przez internet
Tetracyklin nie należy stosować u dzieci poniżej 8 roku życia oraz kobiet ciężarnych i karmiących. Mają one niekorzystny wpływ na tworzenie zawiązków kostnych i wzrost kości oraz przebarwienie zębów.
Takich przebarwień nie da się usunąć samym pastami czy paskami wybielającymi. Wtedy potrzeba profesjonalnego zabiegu wybielania, czasem w kilku etapach. Oczywiście na jednym zabiegu wybielania się nie skończy, powtarza się go co ileś lat (nie wiem dokładnie co ile).


Cytat:
Napisane przez Joey
Ostatnio pytałam dentystę o domowe wybielanie zębów, tj. przy użyciu takich nakładek na zęby i wybielajacego żelu - powiedział, że to kosztuje 650 zł.
Oczywiście zanim podejmie się samemu taką domową kurację, trzeba upewnić się, że ma się zdrowe zęby, bo inaczej środek wybielający może nam się wedrzeć do miazgi zęba, co przyjemne w skutkach nie będzie.
Ally83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując