Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wyższa Szkoła Techniczna-Katowice
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-12-09, 11:37   #25
kika_16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1
Dot.: Wyższa Szkoła Techniczna-Katowice

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach to jest jakaś kpina ze szkolnictwa wyższego. Skonczyłam już uczelnię państwową a teraz studiuję na pierwszym roku w WST, więc mam porównanie. Do tej pory nie odbyło się jakieś 40% zajęć - studenci nie są informowani o tym, ze zajęcia się nie odbędą. Teraz jednego z prowadzacych ćwiczenia nie ma około 2 miesiace i nikt nie został wyznaczony na zastępstwo - zajecia po prostu przepadaja. A że w ciągu tych 2 miesięcy mamy 6 z 9 zajęć z tego przedmiotu? To nikogo nie obchodzi. Wszelkie próby zgłoszenia problemów nic nie dają. Prowadzący zlewają zajęcia - albo na nie w ogóle nie przychodza, albo 3 wykłady z rzędu bredzą o tym samym. Panie w dziekanacie za nic nie są odpowiedzialne, najchętniej wyrzucilyby wszystkich studentów za drzwi. Na legitymację czekam już 3 miesiace. Biblioteka w WST jest gorzej zaopatrzona niz wiejska przyszkolna biblioteczka. Nie ma nawet podreczników! Dla mnie to niepojęte, że szkoła, za którą płaci się tyle pieniędzy, nie jest w stanie zakupić do biblioteki 20 książek!
Szkoła, która kształci na kierunkach takich jak grafika i architektura ma w pracowni komputerowej muzealne obiekty - komputery restartują się średnio co 30 minut (nie ma mowy, żeby mieć otwartą więcej niz jedną aplikację), monitory to sa jakieś archaiczne zabytki - pamiętam takie ze szkoły podstawowej (a było to dawno temu), jak informatyka dopiero wchodziła do szkół - ekran o przekątnej 10'' - i na takim "sprzęcie" poznajemy aplikacje do projektowania graficznego!!! Podejrzewam, że szkoła dostała ten sprzęt za darmo od kogoś, kto chciał się pozbyć złomu nie płacąc za złomowanie. Zajęcia na studiach zaocznych, gdzie spora część osób dojeżdża z innych miejscowości. są tak zorganizowane, że np. w ciągu jednego dnia mamy 1 zajęcia, albo zajęcia są w odstępie 5-6 godzin!
Jeśli macie do wyboru inną szkołę, skorzystajcie z tej możliwości. Ja szczerze odradzam studia na WST!

Edytowane przez kika_16
Czas edycji: 2010-12-09 o 11:43 Powód: uzupelnienie
kika_16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując