Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Plotkowy dla decoupażystek:)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-11-26, 08:32   #2910
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Plotkowy dla decoupażystek:)

Cytat:
Napisane przez sioodemka Pokaż wiadomość
mmm3m - nie potrafię Ci pomóc, bo u mnie jest akurat tak, że mama prowadzi działalność i kupuje na fatury wszystko, ja tylko maluję, a ona odsprzedaje, a więc wszystkie podatki itd. odprowadza.

A ja wczoraj wreszcie odkopałam się (na koniec miesiąca akurat) w pracy... Zaraz zasypią mnie nowe faktury itd. ale przynajmniej jestem na zero
Dzisiaj wieczorem lecę, a jutro już będę się odstresowywała w londyńskich butkiach zapomniałam o andrzejkach ! może coś wywróżę sobie ? i zaleję wróżbę butelką martini - od dawien dawna tylko tak jestem w stanie w nie uwierzyć hahahaha

Słoneczne buziaki przesyłam !
To ja mam tylko takie pytanie
:
czy sprzedajesz dość masowe ilości? Z tego co wyczytała, to jeśli nie ma się dochodu 3 000,00 na miesiąc to nie trzeba zakładać działalności a nawet to nie byłoby opłacalne ze względu na wyższe koszty składek niż samych zarobków. Dlatego tak się zastanawiam czy na już na samym początku musze robić wszystko zgodnie z prawem bo niby ZUS może do wszystkiego się przyczepić eh... wątek o GD mnie przeraził ilością kruczków prawnych przy tak małej firemce.

---------- Dopisano o 09:32 ---------- Poprzedni post napisano o 09:31 ----------

Cytat:
Napisane przez komiksowa Pokaż wiadomość
wątek na forum odnośnie sprzedaży i założenia działalności ma tytuł - biżuteryjna DG. Kwotą wolną od podatku (w stosunku rocznym), kiedy sprzedaje się swoje prace jest bodajże 3030 zł, nie płaci się podatku, ale i tak trzeba złożyć PIT. To nie szkodzi, że nie zamierzasz sprzedawać srebra, ani innych metali szlachetnych. Ja sprzedaję m.in. kolczyki decu i działalność muszę mieć - bigle i druciki zwykłe. Dodatkowo po przekroczeniu 20 tysiaków obrotu w pierwszym roku działalności trzeba mieć kasę fiskalną. Ja na razie nie mam. Ale tak jak dziewczyny piszą - nie tutaj. Wpisz DG w wyszukiwarkę, to powinien Ci ten wątek wyskoczyć
O dopiero teraz doczytałam. Dziekuję ci bardzo idę studiowac kolejny wątek
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora