Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Archiwum
Wątek: Archiwum
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-06-09, 18:31   #321
angel.ek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 259
GG do angel.ek
Dot.: Fundacja CHATUL - pomagamy kotom :)

Jestem jednym z wolontariuszy Chatula, prowadzę dom tymczasowy dla kotów, które trafiają pod opiekę naszej fundacji. Idea domów tymczasowych została już tu na forum opisana. Ja mogę tylko dodać od siebie, że polega ona na tym, iż dany zwierzak przebywając w domu tymczasowym socjalizuje się do życia z człowiekiem, a dla nas jest to okazja do pomocy zwierzętom - naszym braciom mniejszym. Kot trafiający do domu tymczasowego jest odrobaczany, sterylizowany i w miarę możliwości finansowych fundacji również szczepiony. W domu tymczasowym opiekun ma okazję obserwować, jaki charakter ma dany kot. Z mojego doświadczenia wynika, że koty nawet te początkowo nieufne, w domach tymczasowych stają się miłymi towarzyszami człowieka. W międzyczasie poprzez ogłoszenia szuka się im domów stałych. Niesamowitą radość daje mi widok tych kotów, które z miejsc mało im przyjaznych trafiają do nas, są leczone, stają się zdrowymi, wesołymi kotami i w rezultacie trafiają do stałych domów

Nadto, w fundacji prowadzimy kilka stałych, nieograniczonych czasowo akcji.

Jedną z takich akcji jest "Parasol". Celem jest zaszczepienie któregoś z podopiecznych fundacji na kocie choroby wirusowe czyli wzięcie kota pod swój parasol. Sponsor czyli fundator szczepienia przekazuje jednorazową darowiznę w kwocie 40 złotych na konto fundacji wymieniając wybranego przez siebie kota do zaszczepienia. Po zaszczepieniu kota fundator szczepienia wymieniany jest na naszej fundacyjnej stronie z imienia lub pseudonimu, a także otrzymuje pisemne podziękowanie Zarządu fundacji.

Drugą z akcji jest akcja "Paczka dla kociaczka". W ramach tej akcji osoba lub grupa osób może wspomóc naszych podopiecznych przesyłając karmę i zabawki dla kota. Jest to tym bardziej istotne, że jesteśmy organizacją non-profit. Utrzymanie naszych podopiecznych w zdrowiu jest więc w ogromnej mierze zależne od pomocy osób wspierających fundację.

Jeśli Ktoś z Was zechciałby wesprzeć nas w którykolwiek z wymienionych sposobów - serdecznie zapraszamy
angel.ek jest offline Zgłoś do moderatora