Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wizażanki we Francji ?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-10-07, 00:15   #424
mi.a
Zakorzenienie
 
Avatar mi.a
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 3 374
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Witam moje drogie Wizażanki.

Mam pewien problem i zastanawiam się czy któraś z Was nie potrafiłaby mi pomóc

otóż, chciałabym pobrać w Polsce pieniądze, które mam na koncie francuskim (nie zdążyłam tego zrobić wcześniej, gdyż musiałam wracać do kraju, a wypłatę otrzymałam dopiero dzisiaj). Z jakiego bankomatu powinnam skorzystać i jakie opłaty zostaną mi naliczone? podejrzewam, iż będzie to prowizja (z informacji, które znalazłam na stronie mojego banku - LCL, będzie to 0,5%, więc stosunkowo niewiele) oraz przewalutowanie - i tu zaczyna się problem, gdyż nie mam pojęcia po jakim kursie mogą mi to przeliczyć i, co za tym idzie, jaką kwotę w polskich zł powinnam pobrać, żeby nie wejść na debet. Dodam może, iż pobierając pieniądze z kont polskich we Francji przelicznik był bardzo korzystny (lepszy niż w kantorach), ale podobnież jest to uzależnione od banku, w którym posiadamy konto.
Podkreślę jeszcze może, konto we Francji posiadam w banku LCL (Le Crédit Lyonnais), natomiast w Polsce posiadam konta w bankach: BPH, CitiHandlowy, mBank, więc normalnie mogę też pobierać środki z bankomatów Euronetu.

Czy może bardziej opłaca się przelać środki z konta francuskiego na polskie i dopiero wtedy pobrać je w bankomacie?

Proszę o wszelkie (i najlepiej jak najszybsze) porady.

Pozdrawiam,
mi.a
__________________
MY IDEA OF HAPPINESS

HAPPINESS ONLY REAL WHEN SHARED

"Wierzę w styl, a nie modę" RL
mi.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując