Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Tato prowadzący córkę pod ołtarz
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-02-07, 09:19   #17
katrina
Rozeznanie
 
Avatar katrina
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 707
GG do katrina
Dot.: Jak Wam sie to podoba????

Prowadzenie do ołtarza przez ojca związane jest z symbolicznym "przekazaniem opieki", tata "oddaje Cię pod opiekę" Twojemu przyszłemu mężowi. Moim zdaniem to bardzo ładny zwyczaj, i mnie też będzie prowadził Tata (aczkolwiek ksiądz jeszcze o tym nie wie ), zwłaszcza że od lat moi rodzice mieszkają w USA, są obywatelami tego kraju, byli tam na wielu ślubach i wiedzą o co chodzi w tym zwyczaju - no i wiem, że Tata bardzo by chciał. Mój mężczyzna nie ma nic przeciwko i z samotną droga przez kościół tudzież z czekaniem przy ołtarzu poradzi sobie bez problemu. Zwłaszcza że kościół jest wręcz mikroskopijny, więc to wszystko będzie trwało sekundy.

Aha, i zgadzam się, że bardziej romantyczne jest patrzenie na przyszlego meza i wolne zbliżanie się ku niemu,niż wgapianie się w zniecierpliwionego księdza czekającego przy ołtarzu czy podążanie do ołtarza za księdzem.

Natomiast dzieci moim zdaniem "pasują" tylko wtedy jeśli kościół jest duży a ślub bardzo wystawny że tak powiem, i jeśli dzieci są z najbliższej rodziny (rodzeństwo, siostrzeńcy, własne dzieci). Ja nie mam takich dzieci w rodzinie, ale nawet jakbym miała, to ze względu na wielkość kościoła wyglądałoby to chyba śmiesznie - za duży tłok

Edytowane przez katrina
Czas edycji: 2006-02-07 o 11:07
katrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując