Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kino skandynawskie czyli I wizażowe wyzwanie filmowe...
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-05-25, 22:19   #14
stasiek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 206
Dot.: Kino skandynawskie czyli I wizażowe wyzwanie filmowe...

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;12382912]Dla mnie wręcz przeciwnie - film bardzo smutny, wcale nie łatwy (na pewno na kino familijne się nie nadaje), a przyjemny o tyle, że to kawał dobrego obrazu po prostu.
Generalnie gustuję w dramatach i podeszłam do "Jabłek" z rezerwą, ale zaskoczył mnie in plus.
Łagodniejszy w odbiorze jest na pewno "101 Reykjavik".

edit: Zgadzam się z Melodią mgieł nocnych - "Tuż po weselu" naprawdę świetny film. Od siebie mogę polecić jeszcze "Kumple", "Uno", "Dzień i noc", "Praga", "Noi Albinoi", "Telenowela", "Błyskające światła", "Fucking Amal", "Hawaje, Oslo", "Jeżeli Bóg pozwoli", "Jonny Vang", "Otoczeni niebem", "Rekonstrukcja", "Tylko razem", "Zakochani widzą słonie", "Wilbur chce się zabić", "Reprise. Od początku raz jeszcze", ogólnie von Triera ("Idioci", "Przełamując fale", "Tańcząc w ciemnościach").
Dopiero zaczynam z kinem skandynawskim, ale to, co już widziałam, to po prostu same perełki, uwielbiam.
[/QUOTE]

ja też bardzo lubię, z wymienionych tutaj widziałam praktycznie wszystkie. Od siebie bym poleciła jeszcze Anioły wszechświata oraz Frozen Land. Jak lubisz dramaty to powinien Ci się podobać ten drugi zwłaszcza, jeśli nie widziałaś jeszcze.
__________________
stasiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując