Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ostatnio obejrzane filmy cz. II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-05-19, 19:54   #4973
Anuschka
Wtajemniczenie
 
Avatar Anuschka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 904
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. II

Cytat:
Napisane przez Little_Shee Pokaż wiadomość
ok ale wciąż to jest mniejszość. Poza tym, głównie dlatego zwróciło to moją uwagę bo trochę dziwne jest jak ni stąd ni zowąd do zakładu fryzjerskiego pakuje się procesja. Również to jak policjant zwrócił uwagę parze w samochodzie, że nieprzyzwoite jest siedzienie w nocy w samochodzie, co jest raczej częścią islamu. Wiem, że Liban jest krajem arabskim gdzie mniejszość chrześcijańska jest największa, ale wciąż większością są muzułmanie. Jeżeli obejrzałyście ten film to myślę, że suchy fakt, iż w Libanie jest ok 40% chrześcijan, nie byłby wyjaśnieniem, w końcu nie jest to film dokumentalny. Istnieje coś takiego jak interpretacja filmu, czyli co autor miał na myśli
Nie wiem, co autor miał na myśli i pewnie się tego nie dowiem, mogę tylko mówić za siebie Ja odbieram ten film jako swoiste przesłanie o tym, że nasze (kobiece) pragnienia, tęsknoty i problemy są podobne, bez względu na to, czy mamy na swojej półce Koran, czy Biblię. A tak "zdroworozsądkowo" o tym, że być kobietą (także) w Libanie jest niełatwo i dotyczy to w podobnym stopniu muzułmanek, jak i chrześcijanek... Ten film stoi poza wszelkimi podziałami na my i oni/one. I to jest w nim piękne
Poza tym owe 40 % to nie jest margines i ma to np. konkretne przełożenie na to w jaki sposób jest rządzony Liban (tzn. nie tylko przez muzułmańską większość). To tyle tytułem OT.

Edytowane przez Anuschka
Czas edycji: 2009-05-19 o 20:10
Anuschka jest offline Zgłoś do moderatora