Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Żylaki
Wątek: Żylaki
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-01-14, 20:22   #45
gosiaczekk4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 8
Dot.: Żylaki

do: LadyInBlack2: Myślę że rajstopy przeciwżylakowe są jednym z bardzo dobrych rozwiązań jeśli chodzi o żyły. Poleciło mi je już 2 lekarzy flebologów. W Twoim starium żylaków wystarczą rajstopy przeciwzylakowe kupione w zwykłym sklepie z rajstopami (Gatta 40den ok 15 zł.)Możesz też kupic lepszych firm medyczne rajstopuy profilaktyczne przeciwżylakowe np przez internet (są skuteczniejsze i mają większy stopień ucisku). Ja jestem po zakrzpicy i również nosze rajstopy przeciwżylakowe - profilaktyczne - firmy Pani Teresa. Rajstopy mają stopniowany ucisk i powoduja że krew lepiej krązy w żyłach. Rajstopy tak jakby ścieśniają żyły i utrudniają ich rozciąganie. Oprócz tego wizualnie mają działanie wyszczuplające i redukują celulitis a także zmniejszają możliwość jego powstawania. Ja w momencie ściągnięcia rajstop mam jakby mniejsze żyły. Nogi też mnie mniej bolą w rajstopach. Kiedy lekarz u którego leczyłam zakrzepicę zobaczył że nosze te rajsopy to powiedział ze bardzo dobrze robię.
Oprócze tego zażywam venoruton forte zeby wzmocnic żyły (jeśli w ogóle się da).


Ja uważam że zadne maści nie pomoga mi na już powstałe żylaki (moga jedynie łagodzić objawy a heparyna może pomóc rozpuszczać krew)
Ludzie robią operacje na żylaki przede wszystkim ze względów estetycznych. Owszem w niekórych przypadkach potrzebna jest operacja ale to tylko w niektórych. Koleżanka dzwoniła do znajomego chiruga naczyciowego - profesora z Warszawy. Powiedział jej że jeśli ją nie boli i nic się jej nie dzieje to niech nie usuwa bo kiedy to zrobi krew plynąca przez zamnknięte żyły musi zacząć płynąć innymi żyłammi co zwiększy ich obciązenie i dlatego szybciej mogą powstać żylaki.
Powiem Ci ze jesli nie przeszkadzają Ci Twoje pajączki i żyłki to ich na razie nie usuwaj. To jest kwestia Twojego samopoczucia.

Ja mimo ostrzezen wybieram się jednak do chirurga naczyniowego zeby i zamknął przaynajmniej niekóre żylaki. Mam straszny kompleks na ich punkcie do tego stopnia ze kiedy wchodzę do przymierzalni w sklepie zawsze oglądam nogi i wtedy już nic nie mierze bo twierdze ze nie ma sensu sobie nic kupować. Rozumiem ze troche przesadzam ale tak się czuje i nic na to nie mogę poradzić. Poza tym już 3 misiące nie byłam na basenie przez te problemy z żyłami choć wcześniej chodziłam regularnie co tydzień.
Pozdrawiam i dbaj o nogi - jeśli dużo siedziesz lub stoisz - noś rajstopy i często poruszaj nogami - tak poradził mi lekarz.

Pozdrawiam, głowa do góry!
gosiaczekk4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując