Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - usg ginekologiczne - wątek zbiorczy!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2005-12-07, 11:02   #13
Misiaczek20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Małopolska/Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 350
Dot.: usg ginekologicnze

Cytat:
Napisane przez primavera
To zależy, czy już rozpoczęłaś współżycie- jeżeli nie, będziesz miała usg "po brzuchu", a jeżeli tkk, to dopochwowo. To drugie jest ponoć dokładniejsze. Nie jest to moż zbyt ptzyjemne, ale nie jest źle- kładziesz się i lekko rozchylasz nogi, mi lekarz zawsze każe podłożyć ręce zwinięte w pięść pod pośladki (chyba jak są uniesione to obraz usg jest dokładniejszy?) no i wprowadza ten aparat. Wcześniej ubiera go w taką prezerwatywe i smaruje żelem, więc nie boli (ja jestem "wąsko" zbudowana). I tyle. Nie jest aż tak źle, a zdrowie precież ważniejsze. Mój ginekolog robi to bardzo dyskretnie, on siedzi wtedy obok mnie, więc nie zagląda mi między nogi- nie czuję się aż tak skrępowana.

nie moge sie zgodzic to ze ktos jest dziewica nie jest powodem wykonywania tylko usg przez powloki brzuszne jezeli jest koniecznosc wykonuje sie rowniez u takich dziewczyn usg dopochwowe, gdyz jest ono duzo dokladniejsze i duzo bardziej uwidacznia narzady rodne najlepszy przyklad usg dopochwowe pozwala juz rozpoznac ciaze w okolo 2 tyg ciazy wiec to doskonale swiadczy o jego dokladnosci

A co do tego czy jest to straszne badanie powiem szczerze ze nie jasne jak ktos idzie pierwszy raz moze sie bac ale nie ma podstaw ku temu to badanie nie boli moze nie zawsze jest przyjemne ale nie boli, aha nalezy dodac ze jezeli ma sie robione usg przez powloki brzuszne nalezy wypic 1,5 litra plynu przed badaniem i miec pelny pecherz natomiast do dopochwowego nie jest to potrzebne takze dziewczyny nie macie co sie bac usg nie gryzie a pomaga postawic wlasciwa diagnoze na pocieszenie dodam ze moja siostrzenica majaca 11 lat miala niedawno robione usg i skoro takie dziecko sie nie balo to wy tez nie macie powodow
__________________

Misiaczek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując