Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wizażanki we Francji ?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2005-12-06, 14:55   #10
betka72
BAN stały
 
Avatar betka72
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Pld.Francja
Wiadomości: 431
GG do betka72 Send a message via Skype™ to betka72
Dot.: Wizażanki we Francji ?

[quote=Joanna22]


Czesc Betka...ja przenosze sie na poludnie Francji w styczniu -dokladniej do Cannes.
Witam ,co ja tu moge napisac....niewiele.Ja mieszkam tu od pazdziernika dokladnie i dopiero zaczynam sie tu odnajdywac.Przede wszystkim najwiekszy problem dla mnie to nieznajomosc jezyka .I faktycznie wiekszosc francuzow nie mowi tez ani po angielsku,ani po niemiecku,ani po wlosku,ani po rosyjsku!!!I to ja wychodze na nieuka bo nie znam jezyka.Chociaz juz powoli z odrobina niepewnosci zaczynam mowic cosniecos.I duzo wiecej juz rozumiem.a to tez dzieki mojemu mezowi i dziecku,ktore poszlo tu do szkoly do I-szej klasy.I sama siedze tez nad ksiazkami w wolnych chwilach.A jak pojawiam sie przed szkola syna to nie powiem,bo babki zagaduja do mnie i sa bardzo mile.Jakos sie dogadujemy.Nie mam wiekszych doswiadczen z tubylcami.Z czasem bede miala wiecej kontaktow,bo zamierzam ruszyc sie troche z domu np.na basen z mlodszym synkiem.
A poza tym mieszkam na osiedlu wojskowym gdzie jest pelno roznych narodowosci z calego swiata,wiec nie z samymi frankami mam do czynienia.Tu to dopiero sa rozne kultury roznych panstw.Dopiero rozeznalam sie miedzy sasiadkami,ktorre tez co jakis czas sie zmieniaja Wciaz sie ktos wyprowadza i przyjezdzaja nowi.Nie nadarzam za nimi
Poza tym ja sie specjalnie nie wczuwam w te Francje poniewaz nie zamierzamy tu zostac na stale.Nie odpowiada nam polityka panstwa i wiele wiele wiecej.Jestem tu tylko "przejazdem" mozna by powiedziec.
Co mi sie najbardziej podoba to,to ze mam przepiekny widok z okien mieszkania.I moge podziwiac przepiekne wschody slonca zza szczytow gor,cos pieknego!!!A,i cieplo jest.Dzis znow ponad 10°C.U Ciebie bedzie cieplutko...Zima tu taka nie "nasza"
Oj,musze po syna juz jechac,koncze PA
A cieszysz sie troche na ten wyjazd???
betka72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując