Wizaz.pl

Wizaz.pl (https://wizaz.pl/forum/index.php)
-   Być rodzicem (https://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=21)
-   -   Sprawdzone produkty spożywcze dla dzieci (https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=768448)

Debrah 2014-07-09 13:01

Sprawdzone produkty spożywcze dla dzieci
 
Nie znalazłam takiego wątku (?)
Zakładam po to aby wątek był "bazą wiedzy" dla wszystkich mam. Nie wszystkie mamy taką wiedzę, nie wszystkie mamy czas by każdego dnia stać przy półce i wertować skład produktu, którego szukamy.
Zachęcam do wpisywania dobrych wartościowych produktów - które można podać dziecku bez obaw, pisania o tym jakich składników unikać i dlaczego oraz pytań - czy ten produktu jest okej?
Czasem same nie wiemy, a może inna mama już sprawdziła i wie - niech podzieli się wiedzą:))

taszkin 2014-07-09 15:18

Dot.: Sprawdzone produkty spożywcze dla dzieci
 
Juz go gdzieś polecałam, polecam, dostępny w Biedronce
Sok Jabłkowy Mętny Bezpośrednio Tłoczony (duży karton z kranikiem).
skład: sok jabłkowy, witamina C.
Pasteryzowany.

Bez żadnych dodatków, nie z zagęszczonego soku.

Pyszny, słodki, moje dzieci uwielbiają. Są też takie w Auchan i Tesco, ale droższe (też z innymi owocami).

Debrah 2014-07-09 16:50

Dot.: Sprawdzone produkty spożywcze dla dzieci
 
Cytat:

Napisane przez taszkin (Wiadomość 47229124)
Juz go gdzieś polecałam, polecam, dostępny w Biedronce
Sok Jabłkowy Mętny Bezpośrednio Tłoczony (duży karton z kranikiem).
skład: sok jabłkowy, witamina C.
Pasteryzowany.

Bez żadnych dodatków, nie z zagęszczonego soku.

Pyszny, słodki, moje dzieci uwielbiają. Są też takie w Auchan i Tesco, ale droższe (też z innymi owocami).

Tzw "słoneczna tłocznia"? Znam, lubię.

stokrotka_to_ja 2014-07-09 20:00

Dot.: Sprawdzone produkty spożywcze dla dzieci
 
Cytat:

Napisane przez Debrah (Wiadomość 47230396)
Tzw "słoneczna tłocznia"? Znam, lubię.

ja również :)


oprócz tego soki z Marwitu i 'Ogrody natury"

z nabiału Bieluch i przetwory OSM Wieluń,sporo z Olmy (mają cukier,ale bez zagęstników i innego syfu)

taszkin 2014-07-09 20:26

Dot.: Sprawdzone produkty spożywcze dla dzieci
 
Ze świństw polecam:D:
-parówki sokołów 93% szynki (z wszystkich parówek jakie miałam w rękach mają najlepszy skład a przy tym są smaczne)


Kawa zbożowa Inka. Stara jak świat. Moje dzieci piją od zawsze razem ze mną, delikatnie osłodzona albo bez cukru/miodu też lubią, polecam:) NIE DLA OSÓB NIETOLERUJĄCYCH GLUTENU.
Tu o zbożówce:
http://lekarstwo.net/wlasciwosci-kawy-zbozowej
(dobra też jak dziecko ma zatwardzenie)

stokrotka_to_ja 2014-07-09 21:08

Dot.: Sprawdzone produkty spożywcze dla dzieci
 
Cytat:

Napisane przez taszkin (Wiadomość 47234258)
Ze świństw polecam:D:
-parówki sokołów 93% szynki (z wszystkich parówek jakie miałam w rękach mają najlepszy skład a przy tym są smaczne)


Kawa zbożowa Inka. Stara jak świat. Moje dzieci piją od zawsze razem ze mną, delikatnie osłodzona albo bez cukru/miodu też lubią, polecam:) NIE DLA OSÓB NIETOLERUJĄCYCH GLUTENU.
Tu o zbożówce:
http://lekarstwo.net/wlasciwosci-kawy-zbozowej
(dobra też jak dziecko ma zatwardzenie)

no własnie..inka :D młoda też pija ,i mąż ;)
parówki zapamiętuje,bo mąż jest parówkowym skrytożercą ,a musi uważać na to co je

twarożek Pilos z Lidla (w małym biało niebieskim wiaderku ,chyba 200 g) ,konsystencja twarogu a nie jakaś maź,w składzie zero syfu.

I może nie koniecznie dla dzieci ,ale ..sery korycińskie -prawdziwe,porządne sery dojrzewające. I polskie :) http://serkorycinski.com/


(wlasnie uświadomiłam sobie,że żywię się nabiałem i warzywami:brzydal: )

ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 2014-07-09 22:02

Dot.: Sprawdzone produkty spożywcze dla dzieci
 
Też podałam ze 2 razy te parówki :ehem:

Natomiast Bielucha uwielbiam wprost, za smak i za skład, ale ostatnio dwukrotnie zdarzyło mi się (w różnych sklepach) kupić z zielonym gratisem :(

karolca 2014-07-09 23:53

Dot.: Sprawdzone produkty spożywcze dla dzieci
 
Cytat:

Napisane przez taszkin (Wiadomość 47234258)
Ze świństw polecam:D:
-parówki sokołów 93% szynki (z wszystkich parówek jakie miałam w rękach mają najlepszy skład a przy tym są smaczne)


Kawa zbożowa Inka. Stara jak świat. Moje dzieci piją od zawsze razem ze mną, delikatnie osłodzona albo bez cukru/miodu też lubią, polecam:) NIE DLA OSÓB NIETOLERUJĄCYCH GLUTENU.
Tu o zbożówce:
http://lekarstwo.net/wlasciwosci-kawy-zbozowej
(dobra też jak dziecko ma zatwardzenie)

Lepiej ze składem wypadają parówki w Lidlu, jakaś nowość, Piratki dla dzieci? Nie pamiętam, córce nie zasmakowały, są trochę jałowe w smaku, i o ile nie myli mnie pamięć, bez białka sojowego.

Poza tym jest w Lidlu wędlina drobiowa, która również ma dobry skład (i smak). Muszę iść kiedyś poszperać dokładnie.

shonyen 2014-07-10 05:10

Dot.: Sprawdzone produkty spożywcze dla dzieci
 
Cytat:

Napisane przez karolca (Wiadomość 47237300)
Lepiej ze składem wypadają parówki w Lidlu, jakaś nowość, Piratki dla dzieci? Nie pamiętam, córce nie zasmakowały, są trochę jałowe w smaku, i o ile nie myli mnie pamięć, bez białka sojowego.

Poza tym jest w Lidlu wędlina drobiowa, która również ma dobry skład (i smak). Muszę iść kiedyś poszperać dokładnie.

i chyba jako jedyne na rynku, bez szkodliwych konserwantów :ehem:

żurawinka 2014-07-10 07:58

Dot.: Sprawdzone produkty spożywcze dla dzieci
 
Też polecam Piratki, bez konserwantów tak chętnie dodawanych do każdych parówek ( moja uczulona na konserwanty) :-)

pieleszka 2014-07-10 08:13

Dot.: Sprawdzone produkty spożywcze dla dzieci
 
ja lubię ten jogurt naturalny z lidla. moja córka go bardzo lubi! są też owocowe, ale ona woli ten naturalny
https://www.google.pl/search?q=jogur...rt%3B630%3B507

Patrilla 2014-07-10 08:20

Dot.: Sprawdzone produkty spożywcze dla dzieci
 
w biedronce z konspol natura kabanosy :ehem: "czysciutkie", wafle ryżowe wieloziarniste :jupi:
w lidlu kupuję sporo wędlin drobiowych moze nie bosko ale bardzo dobry skład w porównaniu do innych mięsnych. generalnie lidla lubię bardzooo

ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 2014-07-10 09:13

Dot.: Sprawdzone produkty spożywcze dla dzieci
 
Tak, tak, Biedronka ma super wafle ryżowe (a mój by się dał pokroić za nie:brzydal:). Lidlowe niestety w składzie albo sezam, albo sól.
(tj. sezam to nic złego, ale ja na razie się boję:P)

klara78 2014-07-11 12:00

Dot.: Sprawdzone produkty spożywcze dla dzieci
 
Kupiłam raz te Piratki z Lidla i skończyły w psiej misce. Ani mnie, ani dzieciakom niestety nie smakowały. Jakby perfumowane...

JulaBura 2014-07-11 16:30

Dot.: Sprawdzone produkty spożywcze dla dzieci
 
A że tak spytam kiedy pierwszy raz podałyście parówki??

gold-fish 2014-07-12 11:03

Dot.: Sprawdzone produkty spożywcze dla dzieci
 
Ja polecam:
-kaszki Holle demeter (naturalne, bez cukru i innych dodatków)
-serek Twój Smak piątnica (bez dodatków, konserwantów)
-masło Łaciate (bez soli)
-jogurt naturalny Milko (tylko mleko paster.+ bakterie)
-chrupki Tygryski (tylko mąka kukurydziana bez soli)

pikaso 2014-07-12 13:50

Dot.: Sprawdzone produkty spożywcze dla dzieci
 
Cytat:

Napisane przez gold-fish (Wiadomość 47272663)
Ja polecam:
-kaszki Holle demeter (naturalne, bez cukru i innych dodatków)
-serek Twój Smak piątnica (bez dodatków, konserwantów)
-masło Łaciate (bez soli)
-jogurt naturalny Milko (tylko mleko paster.+ bakterie)
-chrupki Tygryski (tylko mąka kukurydziana bez soli)

O właśnie, z piątnicy są bardzo dobre produkty, nie ma mleka w proszku, jako dodatku.
Ze swojej strony mogę polecić kefir Robico, też bez mleka w proszku i innych konserwantów.

taszkin 2014-07-14 13:41

Dot.: Sprawdzone produkty spożywcze dla dzieci
 
Cytat:

Napisane przez JulaBura (Wiadomość 47263770)
A że tak spytam kiedy pierwszy raz podałyście parówki??

Córka 6 l. (wczesniej nie chciala) Nie przepada, czasem zje.
Synek 2l. Lubi.

adri_ 2014-07-14 20:45

Dot.: Sprawdzone produkty spożywcze dla dzieci
 
Bieluch- tez polecam :) sama wcinam no i siostra daje swojemu dziecku :)

ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 2014-07-21 13:07

Dot.: Sprawdzone produkty spożywcze dla dzieci
 
A ja mam dwa pytania:
1. podajecie jakieś jogurty owocowe? Wiem, że lepiej jest zmieszać jogurt naturalny z owocem, ale jeśli jakieś gotowe, to jakie kupujecie?
(Ja dotychczas podawałam Małemu taki jogurt dla niemowląt, ale nie wiem, jaką on ma przewagę nad innymi, bo i tak jest w nim cukier. Oprócz tego mieszam też normalnie naturalny z owocami).
2. co do picia rocznemu dziecku? Oprócz wody?

karolca 2014-07-21 14:46

Dot.: Sprawdzone produkty spożywcze dla dzieci
 
Kupuję gotowe jogurty owocowe. Pomijam już to, że są słodzone, ale kupuję, nie chce mi się robić domowego na bazie świezych owoców, bo córka nigdy takich nie chciała. Sprawdzam czy jeśli są barwione to naturalnymi sokami (np. czerwone jogurty barwią sokiem z buraków, aronii a nie koszenilą).

Oprócz wody możesz podawać słabe herbatki owocowe, z dzikiej róży, kompot, soki owocowe, przecierowe owocowo-warzywne.

ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 2014-07-21 14:52

Dot.: Sprawdzone produkty spożywcze dla dzieci
 
Cytat:

Napisane przez karolca (Wiadomość 47393226)
Kupuję gotowe jogurty owocowe. Pomijam już to, że są słodzone, ale kupuję, nie chce mi się robić domowego na bazie świezych owoców, bo córka nigdy takich nie chciała. Sprawdzam czy jeśli są barwione to naturalnymi sokami (np. czerwone jogurty barwią sokiem z buraków, aronii a nie koszenilą).

Oprócz wody możesz podawać słabe herbatki owocowe, z dzikiej róży, kompot, soki owocowe, przecierowe owocowo-warzywne.

A możesz mi podać konkretne marki?
Czy obojętnie jakie?
Herbatki też normalne, czy najlepiej tego rooibosa robić?
Soków nie za bardzo chce, próbowałam różne smaki. Kompot to samo :( Mam wybredny egzemplarz, ale przecież nie mogę go głodzić, bo on czegoś nie chce lub bo coś jest niezdrowe...

Izumi 2014-07-21 15:49

Dot.: Sprawdzone produkty spożywcze dla dzieci
 
Cytat:

Napisane przez karolca (Wiadomość 47237300)
Lepiej ze składem wypadają parówki w Lidlu, jakaś nowość, Piratki dla dzieci? Nie pamiętam, córce nie zasmakowały, są trochę jałowe w smaku, i o ile nie myli mnie pamięć, bez białka sojowego.

Ja je gorąco polecam. Mojemu smakują bardzo, mnie w sumie też :D Jakoś w zeszłym roku był ranking najlepszych parówek dla dzieci i właśnie "Piratki" wygrały. Najwięcej mięsa, najmniej chemii. Na 2 miejscu były chyba sokoliki. A ja mogę jeszcze polecić jeśli ktoś ma dostęp do wyrobów "Szubryta". Parówki też ponad 93% mięsa (co czuć, mój mąż zazwyczaj bez problemu wchłania po 6-8 parówek, a tutaj się 4 najada) i co ważniejsze cena ok. 12zł/kg!

---------- Dopisano o 16:49 ---------- Poprzedni post napisano o 16:45 ----------

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;47391716]A ja mam dwa pytania:
1. podajecie jakieś jogurty owocowe? Wiem, że lepiej jest zmieszać jogurt naturalny z owocem, ale jeśli jakieś gotowe, to jakie kupujecie?
(Ja dotychczas podawałam Małemu taki jogurt dla niemowląt, ale nie wiem, jaką on ma przewagę nad innymi, bo i tak jest w nim cukier. Oprócz tego mieszam też normalnie naturalny z owocami).
2. co do picia rocznemu dziecku? Oprócz wody?[/QUOTE]

Ja robię tak jak piszesz. Kupuiję naturalny i do tego blenduję/miksuję owoce. Czasami dodam jakieś przyprawy jeszcze np. cynamon, wanilię i zmielone orzechy np. migdały. Jak młody ma smaki, to zetrę trochę do jogurtu gorzkiej czekolady. Zabawy z tym wcale nie ma dużo wbrew pozorom. Zazwyczaj wychodzi kilka porcji i sama również chętnie sobie szamnę ;) Wychodzi słodkie, bo owoców wychodzi w domowym o niebo więcej niż w sklepowych. Podobnie robimy twarożki smakowe zamiast kupnych serków homo. Wystarczy trochę twarogu na gęstość dodać :)

karolca 2014-07-21 20:56

Dot.: Sprawdzone produkty spożywcze dla dzieci
 
[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;47393313]A możesz mi podać konkretne marki?
Czy obojętnie jakie?
Herbatki też normalne, czy najlepiej tego rooibosa robić?
Soków nie za bardzo chce, próbowałam różne smaki. Kompot to samo :( Mam wybredny egzemplarz, ale przecież nie mogę go głodzić, bo on czegoś nie chce lub bo coś jest niezdrowe...[/QUOTE]
Jogurty BIO z Lidla. Ogólnie przed kupnem sprawdzam skład. W ciemno biorę jedynie Jogobellę, Danone wiele razy mnie rozczarował i omijam.
Może być rooibos, może być zwykła owocowa np. jabłko antonówka, bardzo smaczna.
http://www.niam.pl/rimages/crop/600/...qwaupylrma.jpg



Cytat:

Napisane przez Izumi (Wiadomość 47393967)
Ja robię tak jak piszesz. Kupuiję naturalny i do tego blenduję/miksuję owoce. Czasami dodam jakieś przyprawy jeszcze np. cynamon, wanilię i zmielone orzechy np. migdały. Jak młody ma smaki, to zetrę trochę do jogurtu gorzkiej czekolady. Zabawy z tym wcale nie ma dużo wbrew pozorom. Zazwyczaj wychodzi kilka porcji i sama również chętnie sobie szamnę ;) Wychodzi słodkie, bo owoców wychodzi w domowym o niebo więcej niż w sklepowych. Podobnie robimy twarożki smakowe zamiast kupnych serków homo. Wystarczy trochę twarogu na gęstość dodać :)

moja takimi pluje dalej niż widzi. A ja naprawdę nie mam czasu ani ochoty bawić się w domowe jogurty.

stokrotka_to_ja 2014-07-22 07:27

Dot.: Sprawdzone produkty spożywcze dla dzieci
 
[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;47391716]A ja mam dwa pytania:
1. podajecie jakieś jogurty owocowe? Wiem, że lepiej jest zmieszać jogurt naturalny z owocem, ale jeśli jakieś gotowe, to jakie kupujecie?
(Ja dotychczas podawałam Małemu taki jogurt dla niemowląt, ale nie wiem, jaką on ma przewagę nad innymi, bo i tak jest w nim cukier. Oprócz tego mieszam też normalnie naturalny z owocami).
2. co do picia rocznemu dziecku? Oprócz wody?[/QUOTE]

Perse,te dla niemowląt sa bez sensu ,bo pasteryzowane,mozna je przechowywać poza lodówką -czyli to nie są jogurty,bo nie mają bakterii jogurtowych.

z gotowców kupuję jogurty z Olmy ,są w Auchan ,w składzie jogurt,śmietana,bakterie jogurtowe,wsad owocowy - owoce,pektyny,niestety skrobia modyfikowana (ale nie we wszystkich) ,cukier ,barwione ekstraktem z czarnej marchwii). Konkretnie jogurt Pierot. Jest tez Pierot 'eksluziv' -tam masz odzielnie wsad owocowy ,mozesz dodać ile Ci pasuje.

---------- Dopisano o 06:27 ---------- Poprzedni post napisano o 06:24 ----------

Cytat:

Napisane przez karolca (Wiadomość 47398688)
Jogurty BIO z Lidla. Ogólnie przed kupnem sprawdzam skład. W ciemno biorę jedynie Jogobellę, Danone wiele razy mnie rozczarował i omijam.
Może być rooibos, może być zwykła owocowa np. jabłko antonówka, bardzo smaczna.
http://www.niam.pl/rimages/crop/600/...qwaupylrma.jpg




moja takimi pluje dalej niż widzi. A ja naprawdę nie mam czasu ani ochoty bawić się w domowe jogurty.

Karolca,ja się na tych BIO lidlowych przejechałam ,tzn. skład wcale nie jest rewalacyjny jak na 'bio' ;) Jogobellę omijam-syrop g-f ,barwniki niefajnego pochodzenia ,ale mozliwe,ze tez nie we wszystkich,nie sprawdzałam.

pikaso 2014-07-22 07:41

Dot.: Sprawdzone produkty spożywcze dla dzieci
 
[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;47391716]A ja mam dwa pytania:
1. podajecie jakieś jogurty owocowe? Wiem, że lepiej jest zmieszać jogurt naturalny z owocem, ale jeśli jakieś gotowe, to jakie kupujecie?
(Ja dotychczas podawałam Małemu taki jogurt dla niemowląt, ale nie wiem, jaką on ma przewagę nad innymi, bo i tak jest w nim cukier. Oprócz tego mieszam też normalnie naturalny z owocami).
2. co do picia rocznemu dziecku? Oprócz wody?[/QUOTE]

Ostatnio odkryłam jogurt z Piątnicy typu greckiego z owocami (jedyne co mi się nie podoba, to 0% tłuszczu). Zaczynam od niego wprowadzanie córce nabiału, bo innych naturalnych nie chciała, na razie jest wszystko w porządku.
Skład: mleko pasteryzowane, wsad, tu, jabłkowo-gruszkowy 20%, skrobia modyfikowana, substancje zagęszczająca: pektyny, aromaty naturalne, żywe kultury bakterii. Wartość odżywcza w 100 g: 78kcal, węglowodany, w tym cukry 14,4 białko 7,0 g. sól 0,06g
Na dnie kubeczka są owoce, przykryte jogurtem. Zawsze na początek możesz dać spróbować Artkowi samego jogurtu. :cmok:
Co do herbaty, to ja parzę roiboosa, z tym tylko, że ja i TŻ też go pijemy zamiast czarnej herbaty. Z resztą po czarnej herbacie moje dziecko jest nie do ogarnięcia, ma powera za 10. Pamiętam, że parzyłam jej też herbatki melisa z gruszką, pomarańczą. Teraz jak patrzę na to to młoda piła z herbat przeważnie to na co ja miałam fazę :). Teraz mam tyle szczęścia, ze teraz moje dziecko pije wszystko, a najczęściej to wodę. Chociaż w wieku Artura, też było ciężko z picem i szły praktycznie Kubusie.

ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 2014-07-22 11:12

Dot.: Sprawdzone produkty spożywcze dla dzieci
 
Cytat:

Napisane przez karolca (Wiadomość 47398688)
Jogurty BIO z Lidla. Ogólnie przed kupnem sprawdzam skład. W ciemno biorę jedynie Jogobellę, Danone wiele razy mnie rozczarował i omijam.
Może być rooibos, może być zwykła owocowa np. jabłko antonówka, bardzo smaczna.
http://www.niam.pl/rimages/crop/600/...qwaupylrma.jpg




moja takimi pluje dalej niż widzi. A ja naprawdę nie mam czasu ani ochoty bawić się w domowe jogurty.

Dziękuję :*

Cytat:

Napisane przez stokrotka_to_ja (Wiadomość 47401226)
Perse,te dla niemowląt sa bez sensu ,bo pasteryzowane,mozna je przechowywać poza lodówką -czyli to nie są jogurty,bo nie mają bakterii jogurtowych.

z gotowców kupuję jogurty z Olmy ,są w Auchan ,w składzie jogurt,śmietana,bakterie jogurtowe,wsad owocowy - owoce,pektyny,niestety skrobia modyfikowana (ale nie we wszystkich) ,cukier ,barwione ekstraktem z czarnej marchwii). Konkretnie jogurt Pierot. Jest tez Pierot 'eksluziv' -tam masz odzielnie wsad owocowy ,mozesz dodać ile Ci pasuje.

---------- Dopisano o 06:27 ---------- Poprzedni post napisano o 06:24 ----------



Karolca,ja się na tych BIO lidlowych przejechałam ,tzn. skład wcale nie jest rewalacyjny jak na 'bio' ;) Jogobellę omijam-syrop g-f ,barwniki niefajnego pochodzenia ,ale mozliwe,ze tez nie we wszystkich,nie sprawdzałam.

Pogrubione - aha :mad::mur: No i znów Nestle wciska mi drogi kit, dodatkowo niezgodny ze swoją nazwą nawet. Te z Olmy znam, sama lubię, bo są bardziej jak deser niż jak jogurt :) Fajnie, że mają nienajgorsze składy, poszukam ich, wiem, że są też w Carrefourze. Dzięki! :)

Cytat:

Napisane przez pikaso (Wiadomość 47401357)
Ostatnio odkryłam jogurt z Piątnicy typu greckiego z owocami (jedyne co mi się nie podoba, to 0% tłuszczu). Zaczynam od niego wprowadzanie córce nabiału, bo innych naturalnych nie chciała, na razie jest wszystko w porządku.
Skład: mleko pasteryzowane, wsad, tu, jabłkowo-gruszkowy 20%, skrobia modyfikowana, substancje zagęszczająca: pektyny, aromaty naturalne, żywe kultury bakterii. Wartość odżywcza w 100 g: 78kcal, węglowodany, w tym cukry 14,4 białko 7,0 g. sól 0,06g
Na dnie kubeczka są owoce, przykryte jogurtem. Zawsze na początek możesz dać spróbować Artkowi samego jogurtu. :cmok:
Co do herbaty, to ja parzę roiboosa, z tym tylko, że ja i TŻ też go pijemy zamiast czarnej herbaty. Z resztą po czarnej herbacie moje dziecko jest nie do ogarnięcia, ma powera za 10. Pamiętam, że parzyłam jej też herbatki melisa z gruszką, pomarańczą. Teraz jak patrzę na to to młoda piła z herbat przeważnie to na co ja miałam fazę :). Teraz mam tyle szczęścia, ze teraz moje dziecko pije wszystko, a najczęściej to wodę. Chociaż w wieku Artura, też było ciężko z picem i szły praktycznie Kubusie.

Dziękuję :)
Wiesz co, Artek wodę pije tylko rano, jak jest spragniony po spaniu. Potem już nie chce, tylko herbatka.
A i on nawet Kubusiów nie chce, tzn. kupiłam mu takie Kubusie Baby, nawet fajne te składy, ale wypije pół małej butelki i tyle.
A jogurty bardzo lubi, różne, zresztą ja też bardzo lubię nabiał, więc może niejako ma to po mnie i będzie miał podobny gust. W każdym razie skoro lubi, to wolę mu podać jakieś zdrowsze. Greckie też lubię :)

Luba 2014-07-22 18:12

Dot.: Sprawdzone produkty spożywcze dla dzieci
 
Szaja (i ktoś jeszcze, nie pamiętam niestety kto) kiedyś mi poleciła soki ze słomką z seri z Kubusiem - Tymbark. Bez konserwantów i cukru, smaczne.

Gabi2 2014-07-22 19:10

Dot.: Sprawdzone produkty spożywcze dla dzieci
 
[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;47391716]A ja mam dwa pytania:
1. podajecie jakieś jogurty owocowe? Wiem, że lepiej jest zmieszać jogurt naturalny z owocem, ale jeśli jakieś gotowe, to jakie kupujecie?
(Ja dotychczas podawałam Małemu taki jogurt dla niemowląt, ale nie wiem, jaką on ma przewagę nad innymi, bo i tak jest w nim cukier. Oprócz tego mieszam też normalnie naturalny z owocami).
2. co do picia rocznemu dziecku? Oprócz wody?[/QUOTE]

ja daję czasami bakusia. Moja ma wstręt do owoców, jogurt naturalny też nie przeszedł- w połączeniu nawet na to nie spojrzy ;)

moja ma 1,5 roku i pije tylko wodę

karolca 2014-07-22 19:41

Dot.: Sprawdzone produkty spożywcze dla dzieci
 
Cytat:

Napisane przez Luba (Wiadomość 47410301)
Szaja (i ktoś jeszcze, nie pamiętam niestety kto) kiedyś mi poleciła soki ze słomką z seri z Kubusiem - Tymbark. Bez konserwantów i cukru, smaczne.

Czasem kupuję... wyprodukowany z soków zagęszczonych. Węglowodanów i cukrów ma podobną wartość jak soki z dziecięcej serii Fortuny i Hortexu.


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:28.

Oprogramowanie forum: vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.