Wizaz.pl

Wizaz.pl (https://wizaz.pl/forum/index.php)
-   Forum plotkowe (https://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   zamknięto serwer eMule (https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=100317)

agniesia_ania 2006-02-23 09:31

zamknięto serwer eMule
 
Wczoraj rano policja belgijska zamknęła największy serwer wymiany plików Razorback!!
Tutaj możecie przeczytać więcej nt. tego smutnego (co tu kryć :() wydarzenia: http://www.di.com.pl/news/12900,1.html.

Zapewne wielu użytkownikom eMula i całej rodzinki "osiołków" już to wiadomo, ale chciałam Was ostrzec.

Nie podłączajcie się do niepewnych albo podstawionych serwerów p2p; od wczoraj na tej liście znalazł się też Razorback. A tutaj możecie znaleźć pełną listę podejrzanych serwerów p2p: http://p2p.info.pl/Article444.phtml.

Pozdrawiam Wizażanki :cmok:

missy7 2006-02-23 09:33

Dot.: zamknięto serwer eMule
 
hmm , czyli co nie można korzystać z eMule?

sawyer188 2006-02-23 09:38

Dot.: zamknięto serwer eMule
 
bearshare lepszy jest:p:

Yoasia 22 2006-02-23 09:38

Dot.: zamknięto serwer eMule
 
I co teraz?

agniesia_ania 2006-02-23 09:39

Dot.: zamknięto serwer eMule
 
Cytat:

Napisane przez missy7
hmm , czyli co nie można korzystać z eMule?

Można korzystać z eMula - działają przecież inne serwery ;).

Miłego ściągania :D

Amanda:) 2006-02-23 09:43

Dot.: zamknięto serwer eMule
 
Można można! Ściągam właśnie Desperatki.

lain 2006-02-23 09:47

Dot.: zamknięto serwer eMule
 
Cytat:

Napisane przez sawyer188
bearshare lepszy jest:p:

:ehem:
a przynajmniej nie muli mi kompa :)

Akszeinga 2006-02-23 10:22

Dot.: zamknięto serwer eMule
 
Tak,tak BearShare jest super :D

bellissa 2006-02-23 10:31

Dot.: zamknięto serwer eMule
 
a ja uważam że najlepszy jest DC ++ :D

the magus 2006-02-23 10:36

Dot.: zamknięto serwer eMule
 
a ja i tak nie używałam emule :]

Aisling 2006-02-23 10:56

Dot.: zamknięto serwer eMule
 
Czy możecie mi wyjaśnić co to znaczy, że serwer jest "podstawiony"? Bo nie bardzo się w tym orientuję.

cattt 2006-02-23 11:45

Dot.: zamknięto serwer eMule
 
Cytat:

Napisane przez Aisling
Czy możecie mi wyjaśnić co to znaczy, że serwer jest "podstawiony"? Bo nie bardzo się w tym orientuję.

ja też się podłączam
ja jestem teraz na razorback 2.4 :D

Bridget 2006-02-23 11:59

Dot.: zamknięto serwer eMule
 
aaa! no to już wiem, czemu mi przedwczoraj mułek nagle ześwirował :>

no cóż, szkoda - przwiązałam się do niego :D trza szukać lepszego modelu ;)

taszkin 2006-02-23 12:08

Dot.: zamknięto serwer eMule
 
hm...dziękuję za informację :-)
i wszystko jasne.

tornado 2006-02-23 13:29

Dot.: zamknięto serwer eMule
 
Dziewczyny, to do jakich serwerów się teraz podłączacie? Możecie coś polecić?
Cattt, wg artykułu Razorback 2.2-2.5,3 to fałszywe serwery, cokolwiek to znaczy ;)

cattt 2006-02-23 13:36

Dot.: zamknięto serwer eMule
 
właśnie dlatego później zmieniłam ;)

cattt 2006-02-23 13:41

Dot.: zamknięto serwer eMule
 
teraz jestem podłączona do DonkeyServer No1,ale nie wiem czy dobrze :confused:,chyba nie ma go na tamtej liście...

tornado 2006-02-23 13:46

Dot.: zamknięto serwer eMule
 
No też go nie wypatrzyłam na liście, więc chyba ok.
Tak w ogóle wiecie jakie mogą być konsekwencje korzystania z fałszywych serwerów?

cattt 2006-02-23 13:51

Dot.: zamknięto serwer eMule
 
no ja własnie nie wiem.Jakby nie patrzył do jakiego serwera bym sie nie podłaczyła,to zawsze mi się wszystko ściąga...hmmm
Pamiętam,że jakis czas temu dłuugo byłam podłączona do Sonny Boy (któryś tam numerek z kolei)-zamieszczonego na liście fałszywych,a mimo wszystko nadal działało sprawnie.

cheer 2006-02-23 13:53

Dot.: zamknięto serwer eMule
 
Cytat:

Napisane przez cattt
teraz jestem podłączona do DonkeyServer No1,ale nie wiem czy dobrze :confused:,chyba nie ma go na tamtej liście...

Ja też jestem (i byłam wcześniej) na Donkey'eyu no 1 i jest ok. Nie wiem czy to ma związek, ale ostatnio jakoś nic mi nie szło na Razorbacku, co było troszeczkę dziwne...chyba już wtedy coś się działo...

cattt 2006-02-23 13:55

Dot.: zamknięto serwer eMule
 
Cytat:

Napisane przez cheer
Ja też jestem (i byłam wcześniej) na Donkey'eyu no 1 i jest ok. Nie wiem czy to ma związek, ale ostatnio jakoś nic mi nie szło na Razorbacku, co było troszeczkę dziwne...chyba już wtedy coś się działo...

aha no jakby nie patrzeć teraz trafilam chyba na dobry serwer :)

taszkin 2006-02-23 14:21

Dot.: zamknięto serwer eMule
 
DonkeyServer No1 - równiez :-)

agniesia_ania 2006-02-23 14:28

Dot.: zamknięto serwer eMule
 
Cytat:

Napisane przez Aisling
Czy możecie mi wyjaśnić co to znaczy, że serwer jest "podstawiony"? Bo nie bardzo się w tym orientuję.

Nie miałam czasu wcześniej zajrzeć (praca, praca :()

Z podstawionymi serwerami chodzi o to, że MPAA -Motion Picture Association of America- (albo jakaś inna organizacja w której interesie jest ochrona praw autorskich np. do filmów, płyt itp.)
w ten sposób szuka osób ściągających nielegalne treści.
Ktos podłącza się do ich serwerów w dobrej wierze (że to jest np. Razorback 2) i zostaje zarejestrowany.

MPAA może później wystąpić do prokuratury (notabene USA) o wszczęcie postępowania przeciwko piratom; jako dowód rzeczowy ma zarejestrowane u siebie, kto się logował, co ściągał... :cool:

Podobno było już parę wezwań dla Polaków.

Nie chce straszyć użytkowników eMula czy innych programów p2p
. Na szczęście naloty na komputery domniemanych piratów to w Polsce rzadkość. Jak na razie... Jeśli firmy fonograficzne i wytwórnie filmów będą coraz zacieklej bronić praw do swoich produkcji, to takich akcji jak ta z Razorback'iem możemy się spodziewać więcej :].

Pozdrawiam

Mad'i 2006-02-23 14:30

Dot.: zamknięto serwer eMule
 
Ehhh, szkoda.
Razorback był najlepszy.... teraz mam Limewire'a. I jest ok.

cattt 2006-02-23 14:31

Dot.: zamknięto serwer eMule
 
aa czyli nawet jesli zmieniłam teraz serwer to nic mi to nie da bo i tak mnie zajerestrowali wtedy jak bylam na podstawionym tak?..

MEGI88 2006-02-23 14:39

Dot.: zamknięto serwer eMule
 
Cytat:

Napisane przez sawyer188
bearshare lepszy jest:p:

Zgadzam sie :ehem:

agniesia_ania 2006-02-23 14:41

Dot.: zamknięto serwer eMule
 
Cytat:

Napisane przez cattt
aa czyli nawet jesli zmieniłam teraz serwer to nic mi to nie da bo i tak mnie zajerestrowali wtedy jak bylam na podstawionym tak?..

myślę, że zarejestrowali Cię.... Ale nie jestem pewna na 100%, czy dopiero wtedy zaczynają rejestrować, gdy zaczynasz coś ściągać:confused:.
Ale chyba nie powinnaś się za bardzo martwić. MPAA nami raczej nie prędko się zainteresuje - mają pole do popisu w samuch Stanach.

MEGI88 2006-02-23 14:42

Dot.: zamknięto serwer eMule
 
Cytat:

Napisane przez agniesia_ania
Nie miałam czasu wcześniej zajrzeć (praca, praca :()

Z podstawionymi serwerami chodzi o to, że MPAA -Motion Picture Association of America- (albo jakaś inna organizacja w której interesie jest ochrona praw autorskich np. do filmów, płyt itp.)
w ten sposób szuka osób ściągających nielegalne treści.
Ktos podłącza się do ich serwerów w dobrej wierze (że to jest np. Razorback 2) i zostaje zarejestrowany.

MPAA może później wystąpić do prokuratury (notabene USA) o wszczęcie postępowania przeciwko piratom; jako dowód rzeczowy ma zarejestrowane u siebie, kto się logował, co ściągał... :cool:

Podobno było już parę wezwań dla Polaków.

Nie chce straszyć użytkowników eMula czy innych programów p2p
. Na szczęście naloty na komputery domniemanych piratów to w Polsce rzadkość. Jak na razie... Jeśli firmy fonograficzne i wytwórnie filmów będą coraz zacieklej bronić praw do swoich produkcji, to takich akcji jak ta z Razorback'iem możemy się spodziewać więcej :].

Pozdrawiam


Gdyby niezle sie tym zajeli To by kilko osob tylko zostalo na wolnosci :eek: ;]]

POZDRAWIAM :))

cattt 2006-02-23 14:43

Dot.: zamknięto serwer eMule
 
nie martwię się tym ;) ..jak narazie..
w końcu nie jestem jedyna ;) spojrzcie na ilosc ludzi przy fałszywych serwerach ;)

pink69 2006-02-23 14:46

Dot.: zamknięto serwer eMule
 
Cytat:

Napisane przez bellissa
a ja uważam że najlepszy jest DC ++ :D

Tak własnie


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:32.

Oprogramowanie forum: vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.