Wizaz.pl

Wizaz.pl (https://wizaz.pl/forum/index.php)
-   Forum plotkowe (https://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Jaka jesteś...Na podstawie Twojego ciała. Sprawdź czy tak jest rzeczywiście. (https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=100372)

Bastian21 2006-02-23 14:43

Jaka jesteś...Na podstawie Twojego ciała. Sprawdź czy tak jest rzeczywiście.
 
Proponuję taką zabawę...Naukowcy i psycholodzy na podstawie wieloletnich badań stworzyli swego rodzaju typy osobowości / charakteru człowieka opierając się o budowę jego ciała. Czyli na przykład kształt ust, oczu, brwi, palców dłoni i wiele innych.

Jeżeli przypadnie Wam to do gustu, to możemy potwierdzić te badania lub też nie...Oczywiście należy to traktować z przymrużeniem oka, jednak pewnie wiele z wymienionych tutaj cech naszego ciała ma odzwierciedlenie w naszym charakterze, naszych uczuciach, stosunku do ludzi.

Jeżeli natomiast temat się nie spodoba, niech popadnie w zapomnienie :)


I. USTA (cz. 1) psyche


Usta otwarte:
nieskomplikowany charakter.

Usta zamknięte: ostrożność, rozwaga, nieufność

Usta duże, otwarte: siła i odwaga, lecz także nienawiść. Zapowiadają namiętność, gwałtowność, żądzę przygód, potrzebę częstej zmiany otoczenia oraz zmienny humor.

Usta duże, zaciśnięte: skąpstwo, zachłanność i pamiętliwość.

Usta małe, rozchylone: delikatność, dobroć, zamilowanie do porządku i czystości. Jednocześnie znamionują skrytość i sceptycyzm życiowy.

Usta małe, zamknięte: osoba zrównoważona i skłonna do pomocy i poświęceń. Zarówno w pracy, jak i w uczuciach zachowująca powagę, lecz e jej duszy płonie ogień.

Usta pełne: zmysłowość i chwiejny charakter. Osoba powolna o zmiennych nastrojach, ulegająca wpływom otoczenia.

Usta średnie: powaga, skromność i wstrzemięźliwość. Osobie takiej obce są ekstrawagancje i dążenie do wyróżniania się.

Usta drobne: nieśmiałość i słaba wola, uciekanie od zaangażowań uczuciowych. Ponadto charakterystyczny jest w tym przypadku brak umiejętność podejmowania decyzji.

Usta o mięsistych i wywiniętych wargach: osoba dobroduszna, namiętna, łakoma i lubująca się w mocnych trunkach.

Usta wąskie:
"twardy" charakter, zawziętość i życiowa przebiegłość. Często jest to oznaka skłonności do milczenia, być może dlatego, że osobie tej otoczenie wydaje się nudne.

Usta wąskie i zaciśnięte: znamionują chłód uczuciowy, obojętność lub niewierność zarówno w miłości, jak i przyjaźni.

Usta w ksztalcie serca: to prawdziwy motylek, skaczący z kwiatka na kwiatek, ale nie robiący nikomu krzywdy, powierzchowny ale sympatyczny.

Usta lekko uśmiechnięte: bogata osobowość i szlachetność, życzliwość i otwarte serce.

Usta skrzywione: natura sceptyczna, zmienny humor, ostre spojrzenie na ludzi i na inne problemy, ale wybitna inteligencja.

Usta wystające lub zwisajaca dolna warga: skłonności do chwalenia się i otwartego seksu.

Warga górna zwisająca: osoba dobroduszna.

Górna warga uniesiona: złośliwość i cynizm.

Usta opuszczone: osoba rzadko śmiejąca się, biorąca życie zbyt poważnie.

Kąciki ust uniesione: osoba wesoła, lubiąca życie towarzyskie.

Kąciki ust opuszczone:
upór i skłonność do niesnasek.

-----------

*Claire* 2006-02-23 14:55

Dot.: Jaka jesteś...Na podstawie Twojego ciała. Sprawdź czy tak jest rzeczywiście.
 
Nieprawda to jest.

kleo14 2006-02-23 14:56

Dot.: Jaka jesteś...Na podstawie Twojego ciała. Sprawdź czy tak jest rzeczywiście.
 
troche nie rozumiem o co chodzi z tymi ustami 'otwartymi', 'zamknietymi'?

Bastian21 2006-02-23 14:58

Dot.: Jaka jesteś...Na podstawie Twojego ciała. Sprawdź czy tak jest rzeczywiście.
 
Cytat:

Napisane przez kleo14
troche nie rozumiem o co chodzi z tymi ustami 'otwartymi', 'zamknietymi'?

Niektóre osoby mają lekko otwarte usta (jak przedstawiono to w opisie, osoby takie mają nieskomplikowany charakter i sprawdza się to na przykład w przypadku mojego kuzyna), a niektóre szczelnie zamknięte. Ma się wtedy wrażenie, że w ogole ich nie otwierają :)

cattt 2006-02-23 14:59

Dot.: Jaka jesteś...Na podstawie Twojego ciała. Sprawdź czy tak jest rzeczywiście.
 
eee tam

X-Pose passion Girl 2006-02-23 15:05

Dot.: Jaka jesteś...Na podstawie Twojego ciała. Sprawdź czy tak jest rzeczywiście.
 
Usta w ksztalcie serca: to prawdziwy motylek, skaczący z kwiatka na kwiatek, ale nie robiący nikomu krzywdy, powierzchowny ale sympatyczny. :rolleyes:
Kąciki ust uniesione: osoba wesoła, lubiąca życie towarzyskie. :ehem:

U mnie póki co się zgadza :D

Sonata_ona 2006-02-23 15:08

Dot.: Jaka jesteś...Na podstawie Twojego ciała. Sprawdź czy tak jest rzeczywiście.
 
poboba mi się :D

zlotarybka 2006-02-23 15:17

Dot.: Jaka jesteś...Na podstawie Twojego ciała. Sprawdź czy tak jest rzeczywiście.
 
Usta małe, rozchylone: delikatność, dobroć, zamilowanie do porządku i czystości. Jednocześnie znamionują skrytość i sceptycyzm życiowy.

O rany!!! Zgadza sie!!!:eek: Zwłaszcza to zamilowanie do czystości:p: Pewnie to przypadek, ale lubie takie głupotki.

megi b 2006-02-23 15:19

Dot.: Jaka jesteś...Na podstawie Twojego ciała. Sprawdź czy tak jest rzeczywiście.
 
U mnie sie zgadza ;)
Usta małe, zamknięte: osoba zrównoważona i skłonna do pomocy i poświęceń. Zarówno w pracy, jak i w uczuciach zachowująca powagę, lecz w jej duszy płonie ogień.

Mariti 2006-02-23 15:23

Dot.: Jaka jesteś...Na podstawie Twojego ciała. Sprawdź czy tak jest rzeczywiście.
 
ha dobra zabawa, tyle, że u mnie się zgadza ;)

WioletaM 2006-02-23 15:28

Dot.: Jaka jesteś...Na podstawie Twojego ciała. Sprawdź czy tak jest rzeczywiście.
 
Usta średnie: powaga, skromność i wstrzemięźliwość. Osobie takiej obce są ekstrawagancje i dążenie do wyróżniania się.

Nie zgadza mi się tylko powaga.

i_n_e_s 2006-02-23 16:14

Dot.: Jaka jesteś...Na podstawie Twojego ciała. Sprawdź czy tak jest rzeczywiście.
 
Usta zamknięte: ostrożność, rozwaga, nieufność
Usta drobne: nieśmiałość i słaba wola, uciekanie od zaangażowań uczuciowych. Ponadto charakterystyczny jest w tym przypadku brak umiejętność podejmowania decyzji.


Zgadza się:ehem: , a w szczególności : brak umiejętności podejmowania decyzji:p:

Lukrecja_Borgia 2006-02-23 16:55

Dot.: Jaka jesteś...Na podstawie Twojego ciała. Sprawdź czy tak jest rzeczywiście.
 
Cytat:

Napisane przez Bastian21
Niektóre osoby mają lekko otwarte usta (jak przedstawiono to w opisie, osoby takie mają nieskomplikowany charakter i sprawdza się to na przykład w przypadku mojego kuzyna), a niektóre szczelnie zamknięte. Ma się wtedy wrażenie, że w ogole ich nie otwierają :)

Jakoś nie zauważyłam. Jak dla mnie, zdrowy człowiek ma usta zamknięte, zaś otwarte sygnalizują tzw. trzeci migdał :] Albo, interpretując z większą głębią, gapowatość i małą lotność umysłu.

Bastian21 2006-02-23 17:39

Dot.: Jaka jesteś...Na podstawie Twojego ciała. Sprawdź czy tak jest rzeczywiście.
 
Cytat:

Napisane przez Lukrecja_Borgia
Jakoś nie zauważyłam. Jak dla mnie, zdrowy człowiek ma usta zamknięte, zaś otwarte sygnalizują tzw. trzeci migdał :] Albo, interpretując z większą głębią, gapowatość i małą lotność umysłu.

Ja mam przykład w rodzinie, więc...I osoba ta jest zdrowa i pozbawiona cech o których wspominasz więc interpretaja w tym wypadku chybiona :)

vvenus89 2006-02-23 17:47

Dot.: Jaka jesteś...Na podstawie Twojego ciała. Sprawdź czy tak jest rzeczywiście.
 
hmmm ja bym powiedziala ze sie w moim przypadku zgadza:
Usta duże, otwarte: siła i odwaga, lecz także nienawiść. Zapowiadają namiętność, gwałtowność, żądzę przygód, potrzebę częstej zmiany otoczenia oraz zmienny humor.
Usta pełne: zmysłowość i chwiejny charakter. Osoba powolna o zmiennych nastrojach, ulegająca wpływom otoczenia.
Górna warga uniesiona: złośliwość i cynizm.
tylko sie nie zgadza ta powolnosc i wplywy otoczenia- jestem energiczna i asertwyna
A GDZIE RESZTA?? TZN BRWI, OCZY I TAK DALEJ/// :D:D

manolita 2006-02-23 17:58

Dot.: Jaka jesteś...Na podstawie Twojego ciała. Sprawdź czy tak jest rzeczywiście.
 
Na podstawie nosa, oczu , rysów twarzy, wielkości i kształtu dłoni, palców, w ogóle całej sylewetki można określić < mniejwięcej oczywiście > osobowść cechy danego człowieka :)

W mi przypadku w 97 % zgadza się :)

Bastian21 2006-02-23 18:05

Dot.: Jaka jesteś...Na podstawie Twojego ciała. Sprawdź czy tak jest rzeczywiście.
 
1 załącznik(i/ów)
W takim razie badamy się dalej...


Teraz może palce:

Palce kwadratowe: osoby silne i zdecydowane, lubiace ład i odrobinę pedantyczne, mające dobrą pamięć, lecz bez fantazji.

Palce owalne:
oryginalność, fantazja, intuicja i zdolności artystyczne. Brak zmysłu praktycznego.

Palce łopatkowe: osoby czynne, energiczne, obdarzone zmysłem praktycznym, mające poczucie rzeczywistości i samokrytyczne.

Palce lancowate: charakterystyczne dla osób potrafiących sobie radzić w życiu, będących dobrymi dyplomatami, opanowanych i obdarzonych sprytem życiowym, umiejących współżyć z otoczenie,

Palce zróżnicowane: ta sama dłoń może mieć palce o różnym zakończeniu - znaczy to, że u jednej osoby występuje po trosze wszystkie wspomniane wczesniej cechy.

W załączniku obrazek ulatwiający identyfikację posiadanych przez siebie palców ;)

tygrysiatko18 2006-02-23 18:55

Dot.: Jaka jesteś...Na podstawie Twojego ciała. Sprawdź czy tak jest rzeczywiście.
 
zacytuje jeden z kabaretow "bezzzzdurraaaaa!!!!! !!"

Bastian21 2006-02-23 18:59

Dot.: Jaka jesteś...Na podstawie Twojego ciała. Sprawdź czy tak jest rzeczywiście.
 
Cytat:

Napisane przez tygrysiatko18
zacytuje jeden z kabaretow "bezzzzdurraaaaa!!!!! !!"

Jak wspominałem, należy to traktować z przymrużeniem oka, jednak jak się okazuje, w wielu wypadkach to się sprawdza, więc nie taka wielka "bezdura".

:)

paula007 2006-02-23 19:00

Dot.: Jaka jesteś...Na podstawie Twojego ciała. Sprawdź czy tak jest rzeczywiście.
 
Nie wiem czy to przypadek, ale u mnie dużo się zgadza...

Belcia 2006-02-23 19:03

Dot.: Jaka jesteś...Na podstawie Twojego ciała. Sprawdź czy tak jest rzeczywiście.
 
Cytat:

Napisane przez i_n_e_s
Usta zamknięte: ostrożność, rozwaga, nieufność
Usta drobne: nieśmiałość i słaba wola, uciekanie od zaangażowań uczuciowych. Ponadto charakterystyczny jest w tym przypadku brak umiejętność podejmowania decyzji.


Zgadza się:ehem: , a w szczególności : brak umiejętności podejmowania decyzji:p:

u mnie to samo, wszystko sie zgadza!!!:confused: :eek: ...a zwlaszcza uciekanie od zaangazowan uczuciowych:cool:

Belcia 2006-02-23 19:04

Dot.: Jaka jesteś...Na podstawie Twojego ciała. Sprawdź czy tak jest rzeczywiście.
 
a jezeli chodzi o palce to mam maly problem z ustaleniem ksztaltu:confused:

kleo14 2006-02-23 19:07

Dot.: Jaka jesteś...Na podstawie Twojego ciała. Sprawdź czy tak jest rzeczywiście.
 
Sporo się zgadza :D:D Ale oczywiście nie wszystko.. :P Jednak to mnie najbardziej rozbawiło: (z tego co pasuje :D ale do wygladu -zapomnialam dodac-) :lol:
"Usta o mięsistych i wywiniętych wargach: osoba dobroduszna, namiętna, łakoma i lubująca się w mocnych trunkach. " i "
Usta wystające lub zwisajaca dolna warga: skłonności do chwalenia się i otwartego seksu."

Ditto 2006-02-23 19:14

Dot.: Jaka jesteś...Na podstawie Twojego ciała. Sprawdź czy tak jest rzeczywiście.
 
Cytat:

Napisane przez Bastian21


Usta pełne: zmysłowość i chwiejny charakter. Osoba powolna o zmiennych nastrojach, ulegająca wpływom otoczenia.

Usta o mięsistych i wywiniętych wargach: osoba dobroduszna, namiętna, łakoma i lubująca się w mocnych trunkach.



-----------

Zgadza się:rolleyes:
A czy palce też to nie wiem, bo nie potrafię rozpoznać kształtu moich:confused:

i_n_e_s 2006-02-23 19:26

Dot.: Jaka jesteś...Na podstawie Twojego ciała. Sprawdź czy tak jest rzeczywiście.
 
Nie wiem czy to ma jakiś wpływ, ale lubię takie rzeczy robić czasem się zgadzają:-)
Rozpoznanie kształtu palców trochę trudniejsze ale wydaje mi się że mam palce lancowate (albo lancetowate nie wiem która z wersji jest poprawna bo napisałeś inaczej niż w załączniku jest:confused: ) :
charakterystyczne dla osób potrafiących sobie radzić w życiu, będących dobrymi dyplomatami, opanowanych i obdarzonych sprytem życiowym, umiejących współżyć z otoczenie.

Tak po połowie się zgadza:p:

malootka 2006-02-23 19:31

Dot.: Jaka jesteś...Na podstawie Twojego ciała. Sprawdź czy tak jest rzeczywiście.
 
Nawet nie umiem określić jakie mam usta...

X-Pose passion Girl 2006-02-23 20:16

Dot.: Jaka jesteś...Na podstawie Twojego ciała. Sprawdź czy tak jest rzeczywiście.
 
Usta jak już wspomniałam się zgadzają, a paluszki...

Palce owalne: oryginalność, fantazja, intuicja i zdolności artystyczne. Brak zmysłu praktycznego.

...też :ehem: :D Cała ja :cool: Jeszcze trochę i zacznę w to wierzyć ;)

Iam 2006-02-23 20:20

Dot.: Jaka jesteś...Na podstawie Twojego ciała. Sprawdź czy tak jest rzeczywiście.
 
Bardzo fajny (ciekawy) temat:ehem:.Tak ja już to kiedyś przerabiałam (szkoła) i uważam, że bardzo wielu informacji możemy się dowiedzieć o drugiej osobie na podstawie jej ciała. Jestem typem obserwatora i zwracam uwagę na takie rzeczy poznając kogoś :D.

Cytat:

Napisane przez Bastian21
Usta pełne: zmysłowość i chwiejny charakter. Osoba powolna o zmiennych nastrojach, ulegająca wpływom otoczenia.Usta o mięsistych i wywiniętych wargach: osoba dobroduszna, namiętna, łakoma i lubująca się w mocnych trunkach. Palce lancowate: charakterystyczne dla osób potrafiących sobie radzić w życiu, będących dobrymi dyplomatami, opanowanych i obdarzonych sprytem życiowym, umiejących współżyć z otoczenie

A jeżeli chodzi o charakterystykę cech osobowości na podstawie moich części (usta , palce) to jest bardzo trafiona. :D

P.S. Jest wiele takich testów osobowości. Cechy osobowości można też zbadać na podstawie charakteru pisma etc;ale tutaj byłby to problem.

Nati02 2006-02-23 20:25

Dot.: Jaka jesteś...Na podstawie Twojego ciała. Sprawdź czy tak jest rzeczywiście.
 
Usta pełne: zmysłowość i chwiejny charakter. Osoba powolna o zmiennych nastrojach, ulegająca wpływom otoczenia.

jedynie zmyslowosc :D

Usta zamknięte: ostrożność, rozwaga, nieufność

Pozostaje tylko rozwaga...

Nati02 2006-02-23 20:27

Dot.: Jaka jesteś...Na podstawie Twojego ciała. Sprawdź czy tak jest rzeczywiście.
 
Palce kwadratowe: osoby silne i zdecydowane, lubiace ład i odrobinę pedantyczne, mające dobrą pamięć, lecz bez fantazji.

tu sie moge zgodzic gdyby nie bylo pedantycznosci :D

daleko mi do pedantki :D


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:00.

Oprogramowanie forum: vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.