Wizaz.pl

Wizaz.pl (https://wizaz.pl/forum/index.php)
-   Kultura(lnie) (https://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=54)
-   -   "The L Word" (https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=216319)

Germini 2007-10-23 00:26

"The L Word"
 
Znacie? Oglądacie?


Generalnie nie mam tendencji do udzielania się w "serialowych" wątkach, ale ten musiałam założyć, żeby uświadomić nieuświadomionych ;) Bo przyznać trzeba, że serial ten nie jest zbyt popularny w Polsce, a ze względu na tematykę nieprędko doczekamy się go w naszej poczciwej polskiej telewizji.


O czym więc jest "The L Word"?

Cytat:

Napisane przez Filmweb
Serial THE L WORD opowiada o życiu kilku młodych kobiet z Los Angeles. Poszczególne odcinki ukazują ich codzienne życie, karierę i skomplikowane związki – zarówno homo- jak i heteroseksualne.
Głównymi bohaterkami są przyjaciółki Jenny, Batty, Tina, Dana, Shane, Alice i Kit.
Bette Porter (JENNIFER BEALS) – to kobieta sukcesu, dyrektorka kontrowersyjnego muzeum sztuki nowoczesnej. Od 7 lat pozostaje w trwałym związku z Tina Kennard (LAUREL HOLLOMAN). Kobiety pewne swoich uczuć, planują założenie rodziny, ale los nie okazuje się dla nich zbyt łaskawy.
Jenny Schecter (MIA KIRSHNER) – młoda pisarka, żyjąca na pograniczu jawy i snu, otwarta na nowe doświadczenia, które niejednokrotnie prowadzą ją w tarapaty.
Shane McCutcheon (KATHERINE MOENNIG) – niezależna, buntownicza, łamaczka kobiecych serc.
Dana Fairbanks (ERIN DANIELS) – zawodowa tenisistka. Początkowo ukrywa swoją orientację, później dzięki udziale w jednoznacznej reklamie staje się idolką lesbijek.
Alice Pieszecki (LEISHA HAILEY) – biseksualna dziennikarka, poszukująca ciekawych partnerów niezależnie od płci. Często jednak lokuje uczucia w nieodpowiednich osobach.
Kit Porter (PAM GRIER) – przyrodnia siostra Betty; piosenkarka, zmagająca się z alkoholizmem i z niechlubną przeszłością.

Może opis nie brzmi zachęcająco :-p jednak sam serial, wg mnie, wart jest obejrzenia - a przynajmniej spróbowania :ehem:
Bardzo dużo się dzieje, przewija się wiele postaci, niektóre wątki naprawdę poruszają, a aktorki grają świetne. I aż mi się zachciało do LA wyemigrować :-p
Główne bohaterki są oczywiście piękne i ponętne, wiele rzeczy jest wyidealizowanych (jak w każdym serialu zresztą), ale wcale się tego tak naprawdę nie odczuwa podczas oglądania.
Właśnie zmierzam do końca 3 sezonu (wyszły na razie 4, na styczeń planują 5). I ciągle podśpiewuję piosenkę z openingu (po czasie naprawdę wpada w ucho :-p).


TUTAJ macie więcej o tym serialu, tyle że po angielsku.
A TUTAJ jest artykuł z "Wysokich Obcasów" z poprzedniej soboty.


Ja tam polecam :ehem: :-p


Mam nadzieję, że ktoś się przyłączy, bo nie mam z kim na Jenny marudzić i z kim nad Shane się rozpływać :-p

Germini 2007-10-23 13:14

Dot.: "The L Word"
 
Ale takiego odzewu to się nie spodziewałam :cojest:

truskaffka 2007-10-23 13:32

Dot.: "The L Word"
 
heh...

nie mam pojecia co to jest:D

SoBeautiful 2007-10-23 13:33

Dot.: "The L Word"
 
Nie znam,nie oglądałam,ale brzmi nienajgorzej. Na jakim zagranicznym kanale można to obejrzeć?

_totally_ 2007-10-23 13:43

Dot.: "The L Word"
 
Nigdy nie słyszałam o tym serialu.

Germini 2007-10-23 17:31

Dot.: "The L Word"
 
SoBeautiful - zajrzyj na stronę Wikipedii, do której linka podałam w pierwszym poście. Tam są wszystkie stacje.
Ja zasysam z netu.

Truskaffko, Totally - ten wątek właśnie po to, żebyście usłyszały o tym serialu ;)


"The L Word" jest naprawdę porządnie zrobiony, poziomem w niczym nie ustępuje takim np. "Desperatkom".
Bardzo się wciągnęłam :ehem:

Emitowali go nawet w Izraelu. W Polsce ze względu na "propagowanie homoseksualizmu" się pewnie nie doczekamy :]

Ally83 2007-10-23 17:35

Dot.: "The L Word"
 
A ja się przyznam, że obejrzałam 1 sezon. Niestety serial do mnie nie przemówił :nie: Aczkolwiek kobitki grały nieźle (np. Shane).

Tusio 2007-10-23 17:37

Dot.: "The L Word"
 
nie slyszalam o tym serialu, ale niektore nazwiska aktorek wygladaja znajomo

april:) 2007-10-23 17:47

Dot.: "The L Word"
 
oglądałam 3 sezony :) wciągnął mnie :D Serial ciekawie zrobiony i miło się ogląda, choć odniosłam wrażenie, że kolejne serie były już trochę naciągane :rolleyes: No i u nas raczej nie ma co liczyć na emisję w TV...


edit: o i jeszcze moja ulubiona bohaterka- Marina [ach ten głos!!!] jest tylko w pierwszym sezonie :(

_totally_ 2007-10-23 18:06

Dot.: "The L Word"
 
Cytat:

Napisane przez Germini (Wiadomość 5598528)
SoBeautiful

Truskaffko, Totally - ten wątek właśnie po to, żebyście usłyszały o tym serialu ;)


I ściągnęły na próbę jeden odcinek. ;)

Germini 2007-10-23 18:43

Dot.: "The L Word"
 
Cytat:

Napisane przez Ally83 (Wiadomość 5598578)
A ja się przyznam, że obejrzałam 1 sezon. Niestety serial do mnie nie przemówił :nie:

No jak będziesz serialowi taką reklamę robić, to nikogo nie uda mi się wciągnąć... :p: ;)

Cytat:

Napisane przez Tusio (Wiadomość 5598601)
nie slyszalam o tym serialu, ale niektore nazwiska aktorek wygladaja znajomo

Kobity grały tu i ówdzie :ehem:

Cytat:

Napisane przez april:) (Wiadomość 5598685)
oglądałam 3 sezony :) wciągnął mnie :D Serial ciekawie zrobiony i miło się ogląda, choć odniosłam wrażenie, że kolejne serie były już trochę naciągane :rolleyes: No i u nas raczej nie ma co liczyć na emisję w TV...


edit: o i jeszcze moja ulubiona bohaterka- Marina [ach ten głos!!!] jest tylko w pierwszym sezonie :(

Gdzieś mignęło mi info, że Marina (głos miała faktycznie boski :love:) ma się pojawić w 4 sezonie, ale nie wiem, bo jeszcze nie doszłam. Poza tym staram się unikać spoilerów ;)
Zamierzasz oglądać dalej czy poprzestałaś na tym 3 sezonie? :>
A naciągania nie odczułam ;) Raczej w drugą stronę - mam wrażenie, że twórcy serialu mają jeszcze duuużo pomysłów.

Cytat:

Napisane przez _totally_ (Wiadomość 5598875)
I ściągnęły na próbę jeden odcinek. ;)

:ehem: ;)
...chociaż na początek polecam dwa odcinki ;) Mnie "chwyciło" dopiero po drugim.

shachownica 2007-10-23 18:48

Dot.: "The L Word"
 
ja się mogę dołączyć:D i ponarzekać na jenny, choć shane też mi podpadła jako "uciekająca panna młoda";)

april:) 2007-10-23 18:58

Dot.: "The L Word"
 
Cytat:

Napisane przez Germini (Wiadomość 5599290)

Gdzieś mignęło mi info, że Marina (głos miała faktycznie boski :love:) ma się pojawić w 4 sezonie, ale nie wiem, bo jeszcze nie doszłam. Poza tym staram się unikać spoilerów ;)
Zamierzasz oglądać dalej czy poprzestałaś na tym 3 sezonie? :>
A naciągania nie odczułam ;) Raczej w drugą stronę - mam wrażenie, że twórcy serialu mają jeszcze duuużo pomysłów.

W ogóle Marina boska była:D Na początku nie mogłam przekonać się do jej głosu, ale potem.. tylko czekałam, aż będzie jakaś scena z nią ;) Jak dla mnie najciekawsza i najbardziej tajemnicza postać;) Tylko szkoda, że wątek o niej się tak nagle urwał:( i miałam nadzieje, że ona i Jenny będą razem :cry: [ ale kto wie, może jeszcze będą:-p]
Pewnie obejrzę dalej, jak się odcinki ściągną ;)

Mi osobiscie najbardziej przypadł do gustu 1sezon:)
w drugim wkurzyłam się [a może to już 3sezon był?], że właśnie Marina wyjechała, pojawił się jej mąż nie wiadomo skąd:confused: i cały wątek o niej się nienaturalnie urwał, o czym już wspominałam:-p Do tego Jenny jeszcze stała się jakaś dziwna- po niektórych jej zachowaniach miałam wrażenie, że jest chora psychicznie:rolleyes:

Germini 2007-10-23 19:08

Dot.: "The L Word"
 
Shachownico - a które sezony już widziałaś? :>

April - miałam tak samo ;) Na początku głos Mariny mnie odrzucał, ale potem też na nią czekałam i wkurzałam się, że jest jej tak mało :-p

Co do Jenny... nie trawię tej kobiety. Najbardziej irytuje mnie to, że sama nie wie, czego chce, co najbardziej było widoczne w I sezonie właśnie - gdy niby chciała zostać z mężem, ale go zdradzała, potem przepraszała, potem znowu... I jakoś tak za mało, wg mnie, przejęła się próbą samobójczą Mariny - biorąc pod uwagę, że tak się w niej zakochała.
Jest ogólnie rozlazła emocjonalnie i beznadziejnie się ubiera
:p:

Shane uwielbiam i nie zniosę żadnych głosów krytyki skierowanych w jej stronę ;)

I drażni mnie momentami sztuczny wyszczerz Dany, ale to w sumie drobiazg :cojest:

april:) 2007-10-23 19:17

Dot.: "The L Word"
 
O tak Jenny ubierała się tragicznie, chociaż w 1sezonie zdawała się być normalna i już ją nawet polubiłam :lol:
Shane też uwielbiam [choć nie aż tak jak Marinę :-p]kobieta wyzwolona :D i tworzyła sympatyczną parę z Carmen:)
Dana jakoś nigdy nie przypadła mi do gustu. I jeszcze miałam wrażenie, że w serialu jest najwięcej Bette i Tiny :yyyy:

ghana 2007-10-23 19:50

Dot.: "The L Word"
 
z mila checia bym go obejrzala, ale nie wiem skad wziasc odcinki.
moze za jakis rok serial bedziemy mogly ogladac na fox life, oni tam puszczaja takie seriale z watkami homoseksualnymi etc.

shachownica 2007-10-23 22:16

Dot.: "The L Word"
 
Cytat:

Napisane przez Germini (Wiadomość 5599520)
Shachownico - a które sezony już widziałaś? :>

1,2,3,4:cool: ale już dawno i nie pamiętam co było w którym, więc boję się, że coś zaspojleruje:o
mi sie strasznie wątek dany i alice podobał:-p i nie wiem czy zwróciłyście uwagę na genialny soundtrack, prawie wszystkie kawałki mi się podobają.

Germini 2007-10-24 00:14

Dot.: "The L Word"
 
April, jak pisałam wcześniej - oglądam jeszcze 3 sezon i Shane nadal jest z Carmen. Ale czuję, że coś jest nie tak; po tym, jak zrobiły sobie tatuaże, było widać, że w Shane coś się zmieniło :>
A Tina irytuje mnie trochę. Nie wiem po co wracała do Bette, skoro wszystko jej teraz w tym związku nie pasuje :confused: Byłam strasznie zła na Bette, gdy zdradziła Tinę, ale potem tak cierpiała, że zrobiło mi się jej żal. Widać, że się stara, a T. ma to gdzieś.


Cytat:

Napisane przez ghana (Wiadomość 5599915)
z mila checia bym go obejrzala, ale nie wiem skad wziasc odcinki.
moze za jakis rok serial bedziemy mogly ogladac na fox life, oni tam puszczaja takie seriale z watkami homoseksualnymi etc.

Pff, mam tylko 5 kanałów, więc generalnie nie znam się na żadnych Fox Life'ach :o
Jak rozumiem - zasysać nie będziesz? :> :o


Cytat:

Napisane przez shachownica (Wiadomość 5601513)
1,2,3,4:cool:

Aha :cojest:
Za jakiś czas razem z Tobą będę czekać na 5 sezon ;) (Jeśli w ogóle czekasz :-p)

Cytat:

Napisane przez shachownica (Wiadomość 5601513)
mi sie strasznie wątek dany i alice podobał:-p i nie wiem czy zwróciłyście uwagę na genialny soundtrack, prawie wszystkie kawałki mi się podobają.

Alice jest w ogóle słodka :-p A co do soundtracka to się zgadzam, choć najbardziej przypadły mi do gustu piosenki z pierwszego sezonu.

aga87 2007-10-24 01:14

Dot.: "The L Word"
 
Ah, L Word! :D
Kocham kocham, KOCHAM!! :ehem:
Obejrzałam wszystkie 4 sezony, mam wszystkie odcinki na płytach i już nie mogę się doczekać 5 sezonu :D

Moja ulubienica?
Rzecz jasna Shhhane! :-p No i Jenny i Alice :rolleyes:
Ale Shane wymiata - uwielbiam ją ^^'

Co do soundtracku, to mam mnóstwo piosenek - genialne z reguły - mogę potem zarzucić kilka tutułów najciekawszych :D
Ależ się cieszę, że powstał tu nam taki wątek!
Buziaki dla Ciebie za to, Germini ;*

april:) 2007-10-24 14:32

Dot.: "The L Word"
 
Oj to mi się coś chyba pomieszało;) po tym jak Shane była z tą bizneswoman, wróciła do Carmen? a w której serii okazuje się, że Dana ma raka? w trzeciej? :> muszę sobie chyba obejrzeć jeszcze raz dla przypomnienia:rolleyes:;)
a soundtracki są naprawdę fantastyczne :)

Germini 2007-10-25 00:53

Dot.: "The L Word"
 
Kurczę, dziwnie tak z tym wątkiem, bo każda z nas jest w innym stopniu zaawansowania w oglądaniu "TLW" i ciężko o czymkolwiek pogadać, nie robiąc spoilerów :cool: Od 5 sezonu będziemy mogły za to zlatywać się tutaj po każdym odcinku, omawiać go i snuć przypuszczenia :lol:
A na razie może przynajmniej rozreklamujemy trochę ten serial ;)


Aga, Shane - norma :D Nie wspomniałam jeszcze, że nie mogłam się napatrzeć na jej ciuchy, zwłaszcza te z 1 sezonu. Jak dla mnie, wyglądała cudownie w takim a'la męskim stylu, w marynarkach, koszulach i trampkach :slina: :o

April, o którym byciu z bizneswoman mówisz? Tym, jak Shane bzyknęła się przy basenie z babką, której córka kiedyś do niej świrowała? :> Czy jakieś inne bycie masz na myśli? Jeśli inne, to jeszcze nie doszłam :-p
A Dana ma raka w trzeciej serii :ehem:


I chciałam jeszcze dodać, że Helena ma boski akcent :love: Na początku za nią nie przepadałam, ale teraz już jest ok ;)
I Ivana mi trochę brakuje.

silvergreen 2007-10-25 01:34

Dot.: "The L Word"
 
Nie zgadzam się, że nie jest popularny - bo jest, tylko że głównie w środowiskach LGBT :) (choć nie tylko, ale tam to dosłownie każdy zna)
A ja bez przerwy od paru miesięcy od kogoś o nim słyszę, a nie widziałam jeszcze ani odcinka... po prostu nie mam skąd wziąć a internet mam zbyt wolny by to ściągać. Ech...

Germini 2007-10-25 23:52

Dot.: "The L Word"
 
Silver, nie każdy ma okazję obracać się w takich środowiskach (ja akurat nie mam). W to, że "TLW" jest tam znany, to akurat nie wątpię. (Faktycznie trochę niefortunnie ujęłam to, że serial nie jest u nas popularny :o)
Ale wśród heteryków? Wystarczy spojrzeć na Wizaż - odezwało się tutaj tylko kilka wizażanek. Osobiście zaś nie znam nikogo, kto by to oglądał. Gdy podaję nazwę serialu, ludzie patrzą bez zrozumienia ;)
Myślę, że coś jednak ruszy po artykule w Wysokich Obcasach :ehem:

A nie masz od kogo pożyczyć "TLW"? Albo poprosić o ściągnięcie?

silvergreen 2007-10-26 10:02

Dot.: "The L Word"
 
Też czytałam ten artykuł, faktycznie zainteresowanie napewno wzrośnie, ale i tak szans nie ma żeby to poszło w jakiejkolwiek polskiej TV. No, może ewentualnie jakieś kablówkowe kanały, które nie są ogólnodostępne (tyle, że taki kanał pewnie nie miałby większej kasy do wydania na licencję, więc kółko się zamyka). Swoją drogą, nie rozumiem tej mentalności - nie puszczą, bo np mohery się oburzą (a na morderstwa, drastyczne sceny w filmach już się nie oburzają). Ot, logika ;)
Mam od kogo pożyczyć, tylko jakoś zawsze zapominam, albo te osoby zapominają mi nagrać ;) Po prostu muszę się wziąć za to porządnie, heh ;)

nebraska 2007-10-26 10:19

Dot.: "The L Word"
 
Zgłasza się serialowy maniak :)

Uwielbiam L word i uważam, że wbrew pozorom jest bardzo uniwelsalny: problemy w związkach, zdrady, choroba, relacje przyjacielskie - to dotyczy przecież każdego. (Najlepszy dowód, że mój TŻ też się wciągnął). W początkowych seriach jeest dużo humoru, potem jednak coraz mniej, no ale bohaterki dojrzewają i ich życie się zmienia.

Aktorki przepiękne - moja znajoma, która jest les mówi, że takich piękności to ze świeca szukać w tym środowisku.

Moje faworytki Marina (jej "powrót" to tylko chwila w 4 serii), Helena (nawet miałam z nią avatar przez chwilę) i Carmen oraz włosy Bette :)

Sunny Tiger 2007-10-26 10:45

Dot.: "The L Word"
 
Hmmm zainteresowałyście mnie :) Chyba się skuszę i ściągnę z dwa odcinki. Może się wciągnę :)

Germini 2007-10-26 14:12

Dot.: "The L Word"
 
Cytat:

Napisane przez silvergreen (Wiadomość 5618694)
Swoją drogą, nie rozumiem tej mentalności - nie puszczą, bo np mohery się oburzą (a na morderstwa, drastyczne sceny w filmach już się nie oburzają). Ot, logika ;)

No przecież nie wolno propagować homoseksualizmu! Jeszcze heterykom się spodoba, przerzucą się i co wtedy będzie? :p:
A na serio to też tego nie rozumiem. Wstąpiliśmy do UE, aspirujemy do bycia w miarę nowoczesnym krajem, ale pod wieloma względami jesteśmy naprawdę cofnięci o kilkadziesiąt lat.

Cytat:

Napisane przez silvergreen (Wiadomość 5618694)
Mam od kogo pożyczyć, tylko jakoś zawsze zapominam, albo te osoby zapominają mi nagrać ;) Po prostu muszę się wziąć za to porządnie, heh ;)

No to się skup :-p (I daj znać, jak już obejrzysz pierwsze odcinki.)


Cytat:

Napisane przez nebraska (Wiadomość 5618815)
Uwielbiam L word i uważam, że wbrew pozorom jest bardzo uniwelsalny: problemy w związkach, zdrady, choroba, relacje przyjacielskie - to dotyczy przecież każdego.

I właśnie za to lubię ten serial. Momentami jest bardzo życiowy :ehem:

Cytat:

Napisane przez nebraska (Wiadomość 5618815)
Aktorki przepiękne - moja znajoma, która jest les mówi, że takich piękności to ze świeca szukać w tym środowisku.

...w jakimkolwiek środowisku ;)


Cytat:

Napisane przez Sunny Tiger (Wiadomość 5618979)
Hmmm zainteresowałyście mnie :) Chyba się skuszę i ściągnę z dwa odcinki. Może się wciągnę :)

Też daj znać, jak już coś obejrzysz :)

ghana 2007-10-26 21:38

Dot.: "The L Word"
 
Cytat:

Napisane przez Germini (Wiadomość 5601902)


Pff, mam tylko 5 kanałów, więc generalnie nie znam się na żadnych Fox Life'ach :o
Jak rozumiem - zasysać nie będziesz? :> :o


bardzo bym chciala. porozgladam sie za nimi tu i owdzie, a jak ie zdobede moze naprowadzisz mnie na jakies zrodla:o (oczywiscie na prv, zeby nie bylo:-p)

podjaralam sie troche tym serialem:P

Sunny Tiger 2007-10-26 21:53

Dot.: "The L Word"
 
Dziewczyny, a są do tego serialu polskie napisy?

Mysia_Pysia 2007-10-26 22:05

Dot.: "The L Word"
 
A mi już się ściąga pierwszy sezon... ;)


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:50.

Oprogramowanie forum: vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.