Wizaz.pl

Wizaz.pl (https://wizaz.pl/forum/index.php)
-   Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki (https://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=13)
-   -   kosmetyki Alterra (https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=514360)

phenomena 2011-03-10 19:34

kosmetyki Alterra
 
Czy któraś z Was używała już może kosmetyków Alterra, która wchodzą właśnie do polskich Rossmannów?

Jakie sa wasze wrażenia? :)

martha330 2011-03-10 19:50

Dot.: kosmetyki Alterra
 
Cytat:

Napisane przez phenomena (Wiadomość 25642638)
Czy któraś z Was używała już może kosmetyków Alterra, która wchodzą właśnie do polskich Rossmannów?

Jakie sa wasze wrażenia? :)

też jestem ciekawa, większości kosmetyków nawet jeszcze nie widziałam,bo nie byłam dziś w rossie,ale dostałam od siostry żel orange&vanilia i pachnie sernikowo:love: ale używałam go,bo mam duże zapasy. też czekam na opinie:prosi:

ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca 2011-03-10 19:54

Dot.: kosmetyki Alterra
 
Treść usunięta

Loouisse 2011-03-10 20:26

Dot.: kosmetyki Alterra
 
Mnie kosmetyki Alterry nie zachwyciły, ale jako nałogowa testerka nowości pewnie jeszcze coś kupię.

Pomadka - mój nr 1. Ale to już produkt znany, więc nie trzeba zachwalać.

Mydło w płynie mandarynkowe - ładnie, delikatnie pachnie, pieni się tez delikatnie, ma lekką żelową konsystencję, i niestety wysusza. Przestałam używać gdzieś w połowie i trzymam je na wypadek przyjścia gości,coby się nie brzydzili rąk umyć, jako że mydła w płynie są bardziej higieniczne. Sama używam innych w kostce.

Żel/szampon bezzapachowy - jako szampon zupełnie mi nie podszedł, nie domywa włosów. Jako żel niby ok, ale zapach nieprzyjemny, bardzo podobny do zapachu żelu do higieny intymnej z rossmanna też bezzapachowego.

Żel pod prysznic liczi i coś tam - myje jak to żel, ale nie powala, wolę inne. Za to zapach zabójczy, mój TŻ nawet tknąć go nie chce. Pachnie jakimś kiepskim winem, ja przynajmniej bardzo alkohol wyczuwam. I jakiś zgniły owoc jeszcze :rzygi:

Dezodorant - niewypał, zapach niby cytrusowy ale nieładny i utrzymuje się może ze 3 sekundy. Dezodorant nie robi nic. W żadnym wypadku nie zabezpiecza przed brzydkim zapachem. Żeby mi nie leżał bezużyteczny stosuję na noc, ale w sumie to i tak bez sensu.

Btw, tak się zastanawiam, kto i po co kupuje teraz zwykłe dezodoranty. Kiedyś jak nie było antyperspirantów to i ja kupowałam, i tak się zastanawiam teraz czy czasem nie śmierdziało ode mnie, bo przecież takie dezodoranty zapachowe przed niczym nie chronią, tak mi się przynajmniej wydaje.

nie_ma_mnie 2011-03-11 12:25

Dot.: kosmetyki Alterra
 
ja polecam żel z liczi nie jako rewelację, ale podstawowy, dobrze odświeżający myj do ciała. Pachnie owocowo, liczi właśnie.
Obniuchałam deo balsamy - męski pachnie niemiecką niveą z lat 80-tych, natomiast w wersji żeńskiej to nowoczesny, cytrusowy zapach (melisa chyba).

Gofrzyca 2011-03-11 12:40

Dot.: kosmetyki Alterra
 
ja najbardziej ciekawa jestem szamponów, odżywek i masek.
Bardzo prosze o opinie jeszcze kogoś.

nie_ma_mnie 2011-03-11 13:16

Dot.: kosmetyki Alterra
 
te rzeczy o które pytasz dopiero wczoraj chyba weszły, musisz troche poczekać ;)

Zauważyłam, ze tonik z orchideą (i inne w ofercie) ma jakiś surfaktant. Macie jakieś doświadczenia w używania go jako zmywacza?

Loouisse 2011-03-11 13:16

Dot.: kosmetyki Alterra
 
Cytat:

Napisane przez nie_ma_mnie (Wiadomość 25655729)
Obniuchałam deo balsamy - męski pachnie niemiecką niveą z lat 80-tych, natomiast w wersji żeńskiej to nowoczesny, cytrusowy zapach (melisa chyba).

Dla mojego nosa deo z melisą i cytrusami pachnie jak fervex cytrynowy musujący;)

ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca 2011-03-11 13:42

Dot.: kosmetyki Alterra
 
Treść usunięta

basior 2011-03-11 16:01

Dot.: kosmetyki Alterra
 
Ja mam na razie tylko pomadkę, dezodorant, mydełko i maseczkę do twarzy. Reszty rzeczy, na które polowałam, m.in. maseczki do włosów po prostu nie mogę namierzyć w sklepach, a byłam w kilku:(
Pomadkę chyba już wszyscy znają, także nie muszę zachwalać. Dezodorant jest bardzo dobry i jest to jedyna rzecz z alkoholem w składzie, jaką akceptuję. Zawiodłam się trochę na tej linii Alterra, myślałam że naprawdę będą to fajne kosmetyki- może i część składu jest naturalna, ale za to alkohol na drugim miejscu!
A maseczkę będę testować wieczorem, zobaczymy co to za specyfik ;)

ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca 2011-03-12 11:08

Dot.: kosmetyki Alterra
 
Treść usunięta

Gofrzyca 2011-03-12 14:27

Dot.: kosmetyki Alterra
 
koniecznie zdaj relecje z testowania :D

nie_ma_mnie 2011-03-12 14:41

Dot.: kosmetyki Alterra
 
Ponieważ obsługa ucięła moje recenzje żeli pod prysznic, śpieszę powiadomić, że uważam żel z liczi za lepiej odświeżający niż ten kremowy wanilia-pomarańcza (który ma smaczny zapach kojarzący się z Bożym Narodzeniem). Lepiej tez nawilżał moją skórę, chociaż nie zawiera oleju sojowego.Kremowym, ze względu na konsystencję, ciężko było umyć włosy, ale nadawał im blask i trochę rozprostowywał.

ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca 2011-03-12 17:49

Dot.: kosmetyki Alterra
 
Treść usunięta

basior 2011-03-13 09:07

Dot.: kosmetyki Alterra
 
Co do maseczki, to na początku piekła i byłam po niej troszkę czerwona przez chwilę (alkohol bodajże na 4. miejscu w składzie), ale faktycznie trochę nawilża. Można sobie zafundować raz na jakiś czas, chociaż jakiś szałowy kwc to to nie jest.
Chciałabym dorwać mleczko do ciała i maseczkę do włosów, ale nigdzie nie ma oprócz gazetki!:/

phenomena 2011-03-13 11:52

Dot.: kosmetyki Alterra
 
a jak spisują się szampony?

_Blacky_ 2011-03-23 12:56

Dot.: kosmetyki Alterra
 
Chciałam kupić szampon, odżywkę i żel pod prysznic Alterry, ale bardzo odstrasza mnie ten alkohol. Nie rozumiem, po co on tam jest? W odżywkach i żelach na 2 miejscu, od razu po wodzie! Zauważyłyście, żeby szampon/odżywka wysuszała włosy? Jak działają na skórę? Waham się, czy kupić, gdyby nie alkohol na pewno bym się zdecydowała.

ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca 2011-03-23 14:35

Dot.: kosmetyki Alterra
 
Treść usunięta

_Blacky_ 2011-03-24 12:28

Dot.: kosmetyki Alterra
 
Cytat:

Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca (Wiadomość 25912058)
Treść usunięta

Dziękuję za odpowiedź :)
W takim razie chyba się skuszę niedługo na szampon i odżywkę, tym bardziej, że nie mam wrażliwej skóry ani nic takiego, obawiałam się tylko wysuszenia włosów, bo całkiem zdrowe to one nie są ;) Ale spróbuję, skoro u Ciebie się sprawdzają mimo wrażliwej skóry :)

basior 2011-03-24 16:40

Dot.: kosmetyki Alterra
 
mnie niestety ten alkohol oprócz dezodorantu drażni. no i po dłuższych testach stwierdzam, że ten dezodorant żadnej wielkiej roli nie spełnia ;P

Arrasando 2011-03-25 20:47

Dot.: kosmetyki Alterra
 
ja mam tylko odżywkę z morelą... całkiem fajna, użyłam dopiero raz.

zastanawiam się nad szamponem do wrażliwej skóry z migdałem coś takiego chyba i szamponem z morelą...
Miał już ktoś ten pierwszy szampon (z migdałem)?

Vegusia 2011-03-25 23:01

Dot.: kosmetyki Alterra
 
Cytat:

Napisane przez Arrasando (Wiadomość 25964879)
ja mam tylko odżywkę z morelą... całkiem fajna, użyłam dopiero raz.

zastanawiam się nad szamponem do wrażliwej skóry z migdałem coś takiego chyba i szamponem z morelą...
Miał już ktoś ten pierwszy szampon (z migdałem)?

Zakupiłam szampon morelowy i niedługo będę testować :)
Również zastanawiałam się nad tym migdałowym, ale alkohol tak wysoko w składzie po prostu mnie przeraził. Wydaje mi się, że wrażliwcom to nie będzie służyć, ewentualnie od czasu do czasu.

201607231719 2011-03-26 14:57

Dot.: kosmetyki Alterra
 
Witam. Chciałabym się podzielić wrażeniami po tygodniowym użytkowaniu kosmetyków Alterra. Moją uwagę przyciągnął skład, bez niepotrzebnych, szkodliwych śmieci, choć muszę przznać z początku podchodziłam sceptycznie z powodu niskiej ceny. Ale nauczona doświadczeniem, jakie nabyłam używając kosmetyków Babydream - polecam! - postanowiłam spróbować. Zakupiłam więc żel pod prysznic brzoskwinia i liczi. I... byłam zaskoczona. Pięknie pachnie, mało się pieni [a to dobrze = mało chemii]. Nie wysusza skóry, pozostawia ją gładką. Jestem alergikiem, ale nie podrażnił mnie.
Moim drugim zakupem była odżywka - nadająca połysk, morela i pszenica. Używam jej razem z szamponem babydream. Muszę przyznać, ze działa. Włosy są po niej miękkie, przyjemnie pachną, są błyszczące :-). Zero obciążenia, ani przetłuszczania - a mam do tego skłonności.
Bardzo chętnie będę testować inne produkty tej firmy. Rossman rządzi :brzydal:

---------- Dopisano o 15:57 ---------- Poprzedni post napisano o 15:52 ----------

Dodam tylko, że używałam kosmetyków NaturVital i nie zrobiły na mnie takiego wrażenia. Dalej stoją w łazience i czekają na lepsze czasy :p:

ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca 2011-03-26 15:11

Dot.: kosmetyki Alterra
 
Treść usunięta

hey 2011-03-26 15:42

Dot.: kosmetyki Alterra
 
Czy Alterra produkuje miniatury?

Vegusia 2011-03-27 23:05

Dot.: kosmetyki Alterra
 
Cytat:

Napisane przez hey (Wiadomość 25976870)
Czy Alterra produkuje miniatury?

Na pewno widziałam miniaturkę żelu do mycia twarzy z aloesem (i chyba tylko w takiej wersji ten żel występuje). Zdaje mi się, że było coś jeszcze, ale nie jestem niestety pewna, być może jakiś żel pod prysznic.

Arrasando 2011-03-28 23:23

Dot.: kosmetyki Alterra
 
Cytat:

Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca (Wiadomość 25976328)
Treść usunięta

Kusi mnie ta maska... ma dość ciekawy skład :D

Pirelka 2011-03-30 19:22

Dot.: kosmetyki Alterra
 
Od tygodnia stosuję szampon do włosów 'morela i pszenica'(przeznaczony do włosów pozbawionych blasku i łamliwych) i...jestem zachwycona. Włosy są miękkie, wygładzone i jakoś mniej się przetłuszczają, skóra jest ładnie oczyszczona:-)
Dezodorant...hmm...ładnie pachnie...tak...tylko tyle robi:brzydal:

Bardzo wiele produktów Alterry zminiaturyzowano :)-chociaż w niektórych sklepach trzeba trochę się naszukać :)

Anchesenpaaton 2011-03-31 16:56

Dot.: kosmetyki Alterra
 
Mam ochotę i potrzebę by wypróbować kosmetyki Alterra. Jako, że mam AZS, od dłuższego czasu stosowałam tylko Babydream (nic innego mi nie służy) i niestety. Żel Kopf bis Fuss po trzech miesiącach stosowania zaczął mnie zapychać (dekolt) - czyżby nie oczyszczał dokładnie? ;( A tak go uwielbiam... Szampon dla dzieci także jest dobry, ale niestety po dłuższym stosowaniu moja skóra głowy zaczyna się buntować (najpierw łupież zlikwidował, a teraz go wywołał). Dlatego moje pytanie - czy żele i szampony Alterra dobrze oczyszczają skórę i czy nie zrobią jakiejś masakry atopowcowi? (alkohol). Zastanawiam się także nad balsamem, ale może lepsza oliwka Babydream? (mam baaaardzo suchą skórę).

basior 2011-04-05 14:44

Dot.: kosmetyki Alterra
 
Zakupiłam dziś odżywkę (z morelą bodajże), maseczkę do włosów i mleczko do ciała. Dam znać za kilka dni jak się sprawują.


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:52.

Oprogramowanie forum: vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.