Wizaz.pl

Wizaz.pl (https://wizaz.pl/forum/index.php)
-   Dom, mieszkanie, nieruchomości (https://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=59)
-   -   Afrykańskie inspiracje/w stylu afrykańskim (https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=85669)

kaYa 2005-12-06 12:41

Afrykańskie inspiracje/w stylu afrykańskim
 
Zmianiam wystrój pokoju . Pomałowałam ściany na ciemny łosoś , mam kilka elementów dekoracyjnych typy maski i rzeźby , ale mam problem z ... oknami . Co " zamotać " na karniszach , żeby było w afrykańskim stylu . Może macie jakieś fotki z pomysłami .

Syringa 2005-12-06 14:03

Dot.: Afrykańskie inspiracje
 
Ja też mam pokoik jeden w stylu udającym afrykański - tzn. obecnie do Afryki nawiązują drewniane figurki i maski. Moje okno jest niewymiarowe i tak okropnie umiejscowione, że niewiele da się z nim zrobić, ale obecnie też "pracuję" nad jego wystrojem :) Póki co mam zwykła zasłonkę, ale marzy mi się taka lniana zasłona upięta nieregularnie z jakimiś elementami, może włókna kokosowego, wplątanymi w kompozycje :) Mam książkę o tym jak zrobić wystrój okna, więc może poszukaj gdzieś w księgarniach internetowych - ja moją kupiłam w "Klubie dla Ciebie" i nie dałam za nią wielkich pieniędzy, a pomysły są super.

mala77 2005-12-06 14:28

Dot.: Afrykańskie inspiracje
 
3 załącznik(i/ów)
a może rolety bambusowe? cos w tym stylu

sarenka 2005-12-06 14:47

Dot.: Afrykańskie inspiracje
 
6 załącznik(i/ów)
Cytat:

Napisane przez mala77
a może rolety bambusowe? cos w tym stylu

Takie rolety bardzo by pasowały, moim zdaniem.

Wklejam zdjęcia ze swoich zbiorów, które wpisują się w afrykański styl :) (lub chociaż ładnie się łączą z afrykańskimi motywami).

p.s. nie tylko "okno" ;) ale dałaś taki ciekawy tytuł wątkowi, że pewnie nie jedna osoba zajrzy tu poszukując różnych pomysłów w tym klimacie.

jeneview 2005-12-06 14:48

Dot.: Afrykańskie inspiracje
 
mnie sie też wydaje że rolety bambusowe, będą najlepsze. Bambus jest przecież podstawą w tworzeniu takich klimatów afrykanskich. Takie rolety będą posować idealnie. Moim skromnym zdaniem oczywiście ;)

Syringa 2005-12-06 14:52

Dot.: Afrykańskie inspiracje
 
Mnie się zawsze kojarzył bambus z Chinami :D Ale w zasadzie, myślę że rolety mogą pasować, pasować będzie większość "rzeczy" z naturalnych materiałów - tak mi się zdaje :)

kaYa 2005-12-06 14:54

Dot.: Afrykańskie inspiracje
 
Fajne ! Do wykorzystania !!!

sarenka 2005-12-06 14:55

Dot.: Afrykańskie inspiracje
 
4 załącznik(i/ów)
I jeszcze...

Ja skusiłabym się albo na rolety, które zasugerowała Mała77 albo powiesiła coś w kolorach czerwono-pomarańczowo-brązowych.

zdjęcia pochodzą głównie z katalogu Vox i Otto

kaYa 2005-12-06 14:59

Dot.: Afrykańskie inspiracje
 
Do Sarenki

Superasteeee! Zwłaszcza firanki ! Plissss ! Jakbyś znalazła jeszcze coś w tym stylu .... to dołącz .....

sarenka 2005-12-06 15:04

Dot.: Afrykańskie inspiracje
 
Cytat:

Napisane przez kaYa
Do Sarenki

Superasteeee! Zwłaszcza firanki ! Plissss ! Jakbyś znalazła jeszcze coś w tym stylu .... to dołącz .....

Oj już chyba więcej nic nie mam (przejrzałam cały katalog z twardego dysku, na którym zbieram "wszystko" :) ) Jakbym na coś jeszcze wpadła to na pewno dołączę ;)

Beaux 2005-12-06 17:15

Dot.: Afrykańskie inspiracje
 
Ja znalazłam takie

Beaux 2005-12-06 17:33

Dot.: Afrykańskie inspiracje
 
A poza oknami jeszcze takie (później jeszcze poszukam, teraz nie bardzo mam czas)

wrona666 2005-12-07 13:53

Dot.: Afrykańskie inspiracje
 
up up up:jupi:

karolina1987 2005-12-07 15:03

Dot.: Afrykańskie inspiracje
 
1 załącznik(i/ów)
tak sobie pomyslalam ze moznaby polaczyc kilka kijkow bambusowych pomalowanych na pare kolorow. te kijki moglyby byc w odstepach kilkucentymetrowych (aby swiatlo przeswitywalo w szparach ) a na koncu jakies drewniane kulki albo ozdobki z drewna :rolleyes:

ps. dolaczam moj prymitywny rysunek :D

Beaux 2005-12-07 16:09

Dot.: Afrykańskie inspiracje
 
Trochę afrykańskich pierdółek znalazłam:

Beaux 2005-12-07 16:21

Dot.: Afrykańskie inspiracje
 
I jeszcze trochę (od razu mi się cieplej zrobiło jak tak szperam po tych afrykańskich gadżetach, bo u mnie za oknem śnieg i deszcz na zmianę, mogłoby się któreś zdecydować:-) ):

kaYa 2005-12-07 17:10

Dot.: Afrykańskie inspiracje
 
Super doniczki http://www.wizaz.pl/forum/attachment...5&d=1133972458 ciekawe czy udałoby mi się tak ozdobić swoje .

Beaux 2005-12-07 23:00

Dot.: Afrykańskie inspiracje
 
Mi strasznie podobają się te "liściaste" pudełka które tu załączyłam. Nie wiem czemu, może dlatego że lubię kolor zielony? No poprostu strasznie bym chciała takie mieć......

kaYa 2005-12-08 09:58

Dot.: Afrykańskie inspiracje
 
3 załącznik(i/ów)
znalazłam coś w temacie ... i teraz musze pobiegać po sklepach i poszukać materiałów by zrealizować swój projekt

Beaux 2005-12-08 14:46

Dot.: Afrykańskie inspiracje
 
Super są te "spinki" do zasłon!

kaYa 2005-12-08 15:37

Dot.: Afrykańskie inspiracje
 
taaaa .... właśnie muszę namówić mojego TZ żeby mi takie wyczarował

wrona666 2005-12-09 14:32

Dot.: Afrykańskie inspiracje
 
tez podobaja mi sie te pudelka
maja taki soczysty kolor
ja z takich lisci widzialam tylko zeszyty albumy i ramki... pudelek nigdzie nie ma :/

Beaux 2005-12-09 15:22

Dot.: Afrykańskie inspiracje
 
Cytat:

Napisane przez wrona666
tez podobaja mi sie te pudelka
maja taki soczysty kolor
ja z takich lisci widzialam tylko zeszyty albumy i ramki... pudelek nigdzie nie ma :/

O! A gdzie widziałaś te albumy? Skusiałabym się! A propos pudełek to nawet myślałam żeby wyżebrać od kumpla, który ma kwiaciarnię parę jakiś podobnych liści, ale później się skapnęłam że nie bardzo wiedziałabym jak je przykleić i jak zakonserwować, żeby nie uschły (tzn. nie straciły koloru) albo zgniły...

kaYa 2006-02-23 14:26

Dot.: Afrykańskie inspiracje
 
2 załącznik(i/ów)
znalazłam jeszcze troszkę różności ...

aptekus 2006-02-25 18:50

Dot.: Afrykańskie inspiracje
 
1 załącznik(i/ów)
:d

_Kasia23_ 2006-03-17 10:28

Dot.: Afrykańskie inspiracje
 
2 załącznik(i/ów)
Dziewczyny podbijam wątek, bo myślę o urządzeniu salonu własnie w stylu afrykańskim. Ale potrzebuję inspiracji, bo nie wiem jak się za to zabrać.
Narazie znalazłam na allegro takie rzeczy, a podobają mi się bardzo.... oj bardzo ....:)

Beaux 2006-03-17 17:08

Dot.: Afrykańskie inspiracje
 
Na tej stronie jest trochę fotek z dodatkami w afrykańskim stylu (strasznie tam tego wszystkiego naćkali, ale może wypatrzysz coś inspirującego):
http://kabiza.com/Decorating-African-Style.htm

Beaux 2006-03-17 17:33

Dot.: Afrykańskie inspiracje
 
4 załącznik(i/ów)
Kilka fotek:

pola27 2006-03-31 09:26

Dot.: Afrykańskie inspiracje
 
Rozne afrykanskie inspiracje,a raczej przedmioty mozna tez znalezc na stronie www.afropolservices.com Zdjecia moze nie sa dobrej jakosci ale moze cos tam sobie obejrzycie ciekawego,sa tam maski ,rzezby i bizuteria.Na razie nic nie mozna kupic,moze z czasem to sie zmieni.

kaYa 2006-04-01 14:44

Dot.: Afrykańskie inspiracje
 
wow !!! bizuteria jest niezła , może byc inspiracją dla dziewczyn robiących samodzielnie takie ozdoby


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:03.

Oprogramowanie forum: vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.