Wizaz.pl

Wizaz.pl (https://wizaz.pl/forum/index.php)
-   Kuchnia - moje gotowanie (https://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=37)
-   -   co robicie na obiad? (https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=61304)

beliczek 2005-07-18 11:26

co robicie na obiad?
 
co robicie diz¶ na obiadek?
Ja wł±¶nie się zastanawiam nad czym¶ dobrym i lekkim. M±ż wyjechał więc nie mam jakis obostrzen dotycz±cych gotowania ("mięsko jest najlepsze!!!!" - na przykład...).
Może mnie czym¶ zainspirujecie?
:cmok:

Czarnulka84 2005-07-18 11:30

Dot.: co robicie na obiad?
 
ziemniaki mizeria filet z sosem(pomysl na obiad z papryka)hihih

muszka66 2005-07-18 11:32

Dot.: co robicie na obiad?
 
a ja dzis robie na obiad ziemniaczki i jajko + sos musztardowy :) mniam...

Anett_ 2005-07-18 11:35

Dot.: co robicie na obiad?
 
:-) Dzi¶ serwuję cynaderki w sosie, kaszę i zestaw surówek: 1) z młodej kapusty kiszonej, 2) z pomidorów, dymki, ogórków małosolnych z majonezem

Nefretete 2005-07-18 11:46

Dot.: co robicie na obiad?
 
mi chodzi po głowie makaron z malinami i serem białym lub zapiekany ryż na mleku z jabłkami i cynamonem :)

sylwia18 2005-07-18 11:48

Dot.: co robicie na obiad?
 
a ja makaronik (muszelki- moje ulubione:D) z sosem pieczerkowym i pieczarkami:)

sylwia18 2005-07-18 11:50

Dot.: co robicie na obiad?
 
Cytat:

Napisane przez Nefretete
mi chodzi po głowie makaron z malinami i serem białym lub zapiekany ryż na mleku z jabłkami i cynamonem :)

chyba zaraz ¶linotoku dostanę:D

beliczek 2005-07-18 11:53

Dot.: co robicie na obiad?
 
jajko z sosem musztardowym... mniam!!!!! Ale Krysia mi tego nie zje :(
chyba sie skończy na "zapiekance dla ogrów"... przepis w "potrawach z pozoru niejadlanych" :D

demonik 2005-07-18 12:10

Dot.: co robicie na obiad?
 
A ja...hmm... znów się odchudzam :D. Na obiado-kolację (wracam póĽno :() będę miała grillowan± pier¶ z kurczaka i duszone warzywa, a'la leczo ;). Na niewielkiej ilo¶ci oliwy podsmażam cebulkę, następnie dodaję paprykę i sparzone, obrane pomidory. Przyprawy, kropla tabasco i gotowe!

***Karola*** 2005-07-18 12:31

Dot.: co robicie na obiad?
 
Pierogi z jagodami i z wi¶niami (osobno) ;)

Martenkaaa 2005-07-18 14:34

Dot.: co robicie na obiad?
 
No a ja dzisiaj mam cos naprawde pysznego ,wlasnie wcinam:)Nalesniki z twarogeim,czosnkiem,kmink iem,pomidorami,i ryba(wszystko zmiksowane)to zapiec w piekarniku na to zolty serek i keczupik=pycha;)

AgaWW 2005-07-18 14:39

Dot.: co robicie na obiad?
 
A ja dzis na obiad mam kanapke z wedlinka :) bo jestem w pracy :)

mskladaczek 2005-07-18 15:31

Dot.: co robicie na obiad?
 
ja dzis poszlam na latwizne. po pierwsze nie mialam pomyslu, po drugie jakos mi dzisiaj za goraco na powazne gotowanie ;)
zrobilam wiec makaron (kokardki) z bialym serem i smietana :)
zjadlam i ruszyc sie nie moge :D

monika84 2005-07-21 18:51

Dot.: co robicie na obiad?
 
Ja dzi¶ przygotowałam sobie schab smażony z warzywami również smażonymi i pieczone ziemniaczki do tego :)

bassienkaw 2005-07-22 14:34

Dot.: co robicie na obiad?
 
a ja zrobilam zapiekany makaron... :) najpierw ugotowalam polamany na pol spagetti, occedzilam... wczesniej do wody dodalam troche oleju, wtedy makaron sie nie skleja i jest taki lepszy... na duz± patelnie wrzucilam mieso mielone, troche kielbaski w kostke pokrojonej... podsmazylam... dodalam czerwonej papryki dosc sporo (1,5 duzej), jednego pomidora w kosteczke, na sam koniec gdy patelnia juz byla wylaczona, zolty ser w kosteczke i dwa serki do smarowania z szynka w kosteczke drobna pokrojone... w czasie smazenia dodalam bardzo duzo suszonej bazylii, oregano, ziol prowensalskich, papryki ostrej, pieprzu, soli, troche magii dla smaku, przyprawy do pizzy... na patelnie wlalam wczesniej zrobiony sos bolonski (dwa opakowania)... do brytfany przelozylam makaraon... wszystko zalalam sosem, wymieszalam... a na gore starlam zoltego sera by calkowicie zakryl makaron, pozniej mozarelli, i posypalam minimalnie curry... i do piekarnika... do czasu az ser zrobil sie taki zarumieniony, chrupiacy... pychotka...

CzarnyElf 2005-07-22 14:48

Dot.: co robicie na obiad?
 
Ja dzisiaj robie lososia gotowanego z sosem ktory sama wymyslilam(a moze juz gdzies jest ten przepis niewiem)
sos:
jogurt naturalny
lyzeczka musztardy ostrej
pokrojony zabek czosnku
1 mala ostra papryczka zielona pokrojona drobno
wymieszc i do lodowki

do tego dodaje ryz ciemny gotowany i jakas salatke typu(salata pomidor paryka zielona czy jakas inna wersje zalezy co mam w lodowce)

1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 2005-07-22 15:40

Dot.: co robicie na obiad?
 
Cytat:

Napisane przez mskladaczek
ja dzis poszlam na latwizne. po pierwsze nie mialam pomyslu, po drugie jakos mi dzisiaj za goraco na powazne gotowanie ;)

dokladnie!
zaczelam gotowac zupe, nie majac pomysłu jaka bedzie... i wyszła taka warzywna z kluseczkami lanymi. Smaczna

koko 2005-07-24 14:57

Dot.: co robicie na obiad?
 
A ja zrobiłam wła¶nie zupę z pomidorów.Mniam! Ale mi to super wyszło.:D Pomidory z puszki (żywych miałam za mało, a nie chciało mi się do sklepu lecieć), cebula, czosnek, parmezan, ¶wieża bazylia & inne zioła.Podejrzewam, że zjem cały garnek.;)

Tuchajbej 2005-07-25 21:28

Dot.: co robicie na obiad?
 
Dzisiaj mialam ziemniaczki-takie podsmazone na patelni,do tego gotowana marchewka z maselkiem i pulpeciki w bialym sosie koperkowym:) -pychhaa

beliczek 2005-07-26 13:04

Dot.: co robicie na obiad?
 
ja wła¶nie skończyłam obiadek. Dzis ulubione dania córci, czyli paluszki rybne 'dal pesca" + duszona na ma¶le z ziołami młodziutka cukinia + ziemniaczki. Ja bez ziemniaczków bo ograniczam węglowodany :D

bernadetta 2005-07-26 14:47

Dot.: co robicie na obiad?
 
ja dzisiaj zrobilam ratatuje z baklazanem i cukinia :) proste i dobre.

ko¶ka 2005-07-26 16:25

Dot.: co robicie na obiad?
 
a ja dzisaj zrobilam tortille byla pyszna :)

Anett_ 2005-07-26 17:16

Dot.: co robicie na obiad?
 
Dzi¶- placki ziemniaczane po węgiersku+ sałatka z brokułów

Asika 2005-07-27 12:14

Dot.: co robicie na obiad?
 
A ja dzisiaj omlet zapiekany z warzywami. Kroję paprykę, cebulę, cukinię, pomidorki, szynkę. Podsmażam na patelni. Zalewam to wszystko roztrzepanymi jajkami. Posypuję szczypiorkiem i serem zółtym. Pieprz, sól i do pieca żeby jaja się ¶cieły. szybko i smacznie. :)

Alivea 2005-07-27 12:32

Dot.: co robicie na obiad?
 
Cytat:

Napisane przez beliczek
co robicie diz¶ na obiadek?
Ja wł±¶nie się zastanawiam nad czym¶ dobrym i lekkim. M±ż wyjechał więc nie mam jakis obostrzen dotycz±cych gotowania ("mięsko jest najlepsze!!!!" - na przykład...).
Może mnie czym¶ zainspirujecie?
:cmok:

Ja na szybko,Narzeczony po pracy będzie dopiero po 6,to przygotowuję zupe krupnik z ko¶ci±:DNo i pewnie w odstępnie 30 min kolacja....


A samej to polecam sos:cebule obrać,podsmażyć.Dodać 20 dag mielonego mięsa z indyka albo z piersi z kurczaka,poszatkowac pieczarki i dodać,a na samym końcu poszatkowac wszystkie kolory papryki oraz marchewkę:)Jesli wszystko już się podusi to dodac koncentratu pomidorowego,troche keczupu,a póxniej zioła prowansalskie,majeranek i oregano.Można podawaz z ryzem albo z makaronem-swiderkami lub muszelkami:).

ko¶ka 2005-07-27 12:36

Dot.: co robicie na obiad?
 
z kolei dzisiaj tagiatele z kalafiorem no i piersia drobiowia ze wzgledu na moja mame ktora musi miec miesko w obiedzie hehe

Tuchajbej 2005-07-27 12:53

Dot.: co robicie na obiad?
 
Dzisiaj extra szybki obiad:)Makaron posypany zoltym serem i bazylia i do tego duzo keczupu-pychota:D

koko 2005-07-27 13:11

Dot.: co robicie na obiad?
 
W szybko¶ci obiadu to mnie raczej nikt dzisiaj nie pobije ;) - u mnie zupka chińska. :lol: :D

1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 2005-07-27 13:16

Dot.: co robicie na obiad?
 
a ja zbieram sie do piersi kurczaka z cukini± - przepis z "KUCHNIA" dodatek do bież±cych "Czterech K±tów"

tanzanit 2005-07-27 13:27

Dot.: co robicie na obiad?
 
Boszzzeee dziewczyny jakie wy smakowite rzeczy robicie na zwykly obiad!!!!

Znowu o zgrozo stwierdzam ze nie umie gotowac :( buuu...


Ja dzis tylko wrzucilam do frytownicy skrzydelka, potem frytki i tyle ...:o


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:13.

Oprogramowanie forum: vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.