Wizaz.pl

Wizaz.pl (https://wizaz.pl/forum/index.php)
-   Kultura(lnie) (https://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=54)
-   -   jaką książkę obecnie czytacie? (https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=56770)

safi 2004-05-05 11:01

Co czytacie?
 
Jestem ciekawa co czytacie, bo chcialabym sobie przeczytac jakąs fajną książkę.

Artemis 2004-05-05 13:21

Re: Co czytacie?
 
Ja polecam łatwą i przyjemną prozę Joanny Chmielewskiej a szczególnie "Dzikie białko" i "Wszystko czerwone", pewnie jest ci już znana, ale warto przeczytać jeszcze raz http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon7.gif

justysiek 2004-05-05 13:28

Re: Co czytacie?
 
Ostatnio czytałam "Pokutę" Iana McEwana. Polecam. Także mogę polecić "Sto lat samotności" Gabriela Garcii Marqueza i "Układ" Elii Kazana. Jak jeszcze sobie przypomnę coś ciekawego to kliknę. Pozdrawiam http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/1cmok.gif

lasiczka 2004-05-05 16:39

Re: Co czytacie?
 
A ja czasem sobie czytam cos cieższego. Czyli Rolanda Topora http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon7.gif Takie króciotkie opowiadanka dla ludzi o mocnych nerwach.
Ogólnie, mało czytam a jeśli już to właśnie wolę opowiadania. chociaż na przykład "Diuna" Herberta mnie nocno wciągnęła. Tak, że nawet przeczytałam kilka następnych tomów.
Czytałam tez taka fajna książkę a właściwie dwie, rosyjskiego pisarza, ktory kiedys był szpiegiem. Opowiada ona o takiej biednej dziewczynie, którą własnie na szpiega werbują. Rzecz dzieje się w Rosji za czasów Stalina...
Tylko ja głupia ciągle nie moge zapamietać nazwiska autora...już kilka razy brata pytałam i ciągle nie pamietam http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon9.gif

PaniKota 2005-06-22 20:20

jaką książkę obecnie czytacie?
 
nie wiem czy to wystarczająco ambitny wątek w świetle ostatnich dyskusji na forum:p:, ale siedzę nad przekładem nudnego powieścidła i nie mam czasu czytać (poza źródłami na temat). A dla mnie to czynność tak podstawowa jak oddychanie. Napiszcie co akurat czytacie, może zdążę połknąć coś, o czym wcześniej nie słyszałam, zanim przyjdzie następne zlecenie. :nauka:

Charlotte 2005-06-22 20:34

Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?
 
Cytat:

Napisane przez PaniKota
nie wiem czy to wystarczająco ambitny wątek w świetle ostatnich dyskusji na forum:p:, ale siedzę nad przekładem nudnego powieścidła i nie mam czasu czytać (poza źródłami na temat). A dla mnie to czynność tak podstawowa jak oddychanie. Napiszcie co akurat czytacie, może zdążę połknąć coś, o czym wcześniej nie słyszałam, zanim przyjdzie następne zlecenie. :nauka:


Ja właśnie przed chwilką skończyłam "Zwodniczy punkt" Dana Browna, wcześniej przecztałam jego "Kod Leonarda da Vinci", a jeszcze wcześniej "Piłat i Nazarejczyk" Elisabeth Dored. Wszystkie trzy bardzo, bardzo polecam. W tej chwili jestem pod duzym wrazeniem "Zwodniczego punktu", ale to pewnie dlatego, że dopiero co skończyłam :D

BeataWi 2005-06-22 20:38

Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?
 
Ja ostatnio czytam same "odstresowujace", no bo w domu stres, w pracy stres, na wizazu jakies zbiorowe PMS :rolleyes: ;) i akurat koncze "Stataeczna i postrzelona" Moniki Szwaji. Taka milutka, ktora pozwala oderwac sie od wszelakich problemow :)

PaniKota 2005-06-22 20:39

Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?
 
Charlotte - "Piłat i Nazarejczyk" to w temacie tego, co właśnie dłubię:) - zaraz przejrzę Net i może zdążę zdobyć i przeczytać przed oddaniem dłubaniny.

aniess 2005-06-22 20:40

Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?
 
"Osobowość ćmy" Grocholi :)

inka1980 2005-06-22 20:41

Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?
 
ja właśnie skończyłam "Anioły i demony" Dana Browna. Jestem zachwycona tym, jak pisze. Z tego, co się ukazało w Polsce nie czytałam tylko "Zwodniczego punktu", bo nie mam od kogo pozyczyć, a z kasą krucho. Teraz zaczynam "Anemony" Elżbiety Wojnarowskiej, ale na razie nie mogę powiedzieć wiele o tej książce, bo za mną dopiero 3 strony ;),

bunny-pie 2005-06-22 20:43

Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?
 
Czytam 2 na raz, zaleznie na co mam ochote :Romeo i Julia i Tom Sawyer

BabciaWeatherwax 2005-06-22 20:44

Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?
 
Autobiografię Agaty Christie po raz kolejny, ale chyba porzucę, bo dziś przyszła zakupiona na Allegro cz.II Memuarów Jeremiego Przybory :D

Przy okazji sprzedam podpatrzoną na innym forum zabawę: bierzemy najbliższą książkę(nie najlepszą, najambitniejszą, ale tę, co najbliżej leży) otwieramy na str. 123 i czytamy 5 zdanie (całe, dokończenia z poprzedniej strony się nie liczą :) )
Uwaga zaczynam!
"Właściwie nie był ważny." J.Przybora Przymknięte oko opaczności (to nie błąd ort ;) ) Memuarów część II

PaniKota 2005-06-22 20:50

Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?
 
hihi, Tinkerbell, niezły zestaw.
a jesteś bardziej Huck, Tomek czy Becky? ;)

Mam prośbę - piszcie troszkę więcej, choć ciężko stwierdzić kiedy trzeba - tak na wyczucie. Np nazwiska Browna i Grocholi znam (tego pierwszego nawet czytałam), ale Wojnarowska i Szwaja? Oj, braki mam w polskich książkach - co to za gatunek, czyżby romanse:P

BeataWi 2005-06-22 20:52

Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?
 
No dobra buniu oto piate zdanie:
"Ewa podniosla lekko brwi na taka familiarnosc, ale nic nie powiedziala, bo byla ciekawa."
Zdanie pochodzi ze wspomnianej przeze mnie wczesniej ksiazki "Stateczna i postrzelona" autorka Monika Szwaja.
Fajna ta zabawa :ehem:

sylwia18 2005-06-22 20:53

Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?
 
ja właśnie skończyłam zbrodnię i karę:)

Marigold19 2005-06-22 20:53

Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?
 
Ja teraz czytam "Historie powszechną prawa" :hahaha: bardzo ciekawa książka- rozbudowana fabuła, wiele miejsc akcji i jeszcze więcej bohaterów :) :hahaha:

PaniKota 2005-06-22 20:55

Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?
 
Granny, skradłaś mi wątek!
ale jakie to genialne w swej prostocie:)
proszę bardzo: "If her cottage had been any more organic it would have had pulse." - poznajesz?
I zastrzegam - słowo honoru, że to była pierwsza książka na etażerce za moimi plecami:)

Charlotte 2005-06-22 20:55

Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?
 
Cytat:


Przy okazji sprzedam podpatrzoną na innym forum zabawę: bierzemy najbliższą książkę(nie najlepszą, najambitniejszą, ale tę, co najbliżej leży) otwieramy na str. 123 i czytamy 5 zdanie (całe, dokończenia z poprzedniej strony się nie liczą :) )
Uwaga zaczynam!
"Właściwie nie był ważny." J.Przybora Przymknięte oko opaczności (to nie błąd ort ;) ) Memuarów część II

Hehe, dobre, może utwórzmy do tego oddzielny wątek, cio?

BeataWi 2005-06-22 20:55

Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?
 
Cytat:

Napisane przez PaniKota
hihi, Tinkerbell, niezły zestaw.
a jesteś bardziej Huck, Tomek czy Becky? ;)

Mam prośbę - piszcie troszkę więcej, choć ciężko stwierdzić kiedy trzeba - tak na wyczucie. Np nazwiska Browna i Grocholi znam (tego pierwszego nawet czytałam), ale Wojnarowska i Szwaja? Oj, braki mam w polskich książkach - co to za gatunek, czyżby romanse:P

Spojrz pod podany przeze mnie link:
http://www.proszynski.pl/asp/autorzy...?autor_id=3594

neonka28 2005-06-22 20:59

Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?
 
Ja teraz czytam ksiazke"Ojciec chrzestny" i "Lolita"-ta jest bardzo ciezka(czytam i robie sobie przerwe pare dni).Czeka na mnie jeszcze "Pamięć i tożsamość" Jana Pawla II ale musze miec kompletny spokoj do czytania. A tak na marginesie tez czytalam "Kod Leonarda.." i niezle miesza w glowie ta książka-fikcja bo fikcja ale zawsze jakies przezycia są. Korci mnie (brak kasy narazie) nowa powiesc Paulo Coelo-fragmenty sa niezle i musze ja miec.

PaniKota 2005-06-22 21:01

Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?
 
Beciu, wiem, że to mogę znaleźć, ale jestem leń ;). Poza tym chciałam żebyście własnymi słowy :D
Esme - jazda zakładać, to zbyt dobry pomysł, żeby nie miał własnego wątku.

Camomile 2005-06-22 21:03

Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?
 
Właśnie skończyłam Bridget Jones (aaaale ambitnie, nie?;) ) i jestem w trakcie "Białych Jabłek" Jonathana Carrolla. Kiedyś uwielbiałam te jego fantastycznie zaskakujące opowiadania:), teraz już jakoś mniej... ale czytam mimo to - fajny relaks :).
Pozdrawiam molnice książkowe ;) :hi:

BabciaWeatherwax 2005-06-22 21:08

Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?
 
Cytat:

Napisane przez Charlotte
Hehe, dobre, może utwórzmy do tego oddzielny wątek, cio?

Już :D http://www.wizaz.pl/forum/showthread...747#post455747

Zapraszam wszystkie czytelniczki ze szczególnym uwzględnieniem wielbicielek Pratchetta ;) :D
Te wszystkie zdania brzmią tak intrygująco ;) Becia - już mnie zaciekawiło, co to za familiarność i co Ewę tak ciekawiło :lol:

bunny-pie 2005-06-22 21:14

Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?
 
Cytat:

Napisane przez PaniKota
hihi, Tinkerbell, niezły zestaw.
a jesteś bardziej Huck, Tomek czy Becky? ;)

Bardziej Tom :D

Jula 2005-06-22 21:19

Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?
 
Kończę "Panią Jeziora" Sapowskiego i zaczynam "Diabła na wolności" Erici Jong :)

bassienkaw 2005-06-22 21:20

Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?
 
Inka to najlepszy doradca w sprawie ksiązek... wg mnie oczywiscie ;)

Smoczyca 2005-06-22 21:24

Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?
 
Właśnie skończylam "Autostopem przez galaktykę" Douglasa Adamsa - ponoć kultowa, obejrzałam film i postanowiłam przeczytać.
Czytam też po raz enty juz "Obojętnych" Alberto Moravii, mojego ukochanego kiedyś pisarza włoskiego (idealna lektura na mój wybitnie dekadenci nastrój). Dziś już aż tak nie szaleję za Moravią, ale mam większość jego powieści na półce i lubię do nich wracać.

bassienkaw 2005-06-22 21:26

Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?
 
a że tak spytam jakiej tematyki są ksiązki Moraviego?? o czym, dlaczego je polecasz?

aniess 2005-06-22 21:28

Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?
 
Cytat:

Napisane przez sylwia18
ja właśnie skończyłam zbrodnię i karę:)

Dostojewskiego?
Przerabiałam to i jako jedna z niewielu książek Pozytywizmu mi się podobała:)
Młoda Polska- jeszcze gorsze książki

jaroovka 2005-06-22 21:32

Dot.: jaką książkę obecnie czytacie?
 
Skończyłam własnie "Idiote" Dostojewskiego i zaczelam "Stąd do wieczności" Jamesa Jonesa.
:)


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:58.

Oprogramowanie forum: vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.