Wizaz.pl

Wizaz.pl (https://wizaz.pl/forum/index.php)
-   Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki (https://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=13)
-   -   clindacne... (https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=21707)

ciri 2004-08-19 11:40

clindacne...
 
hej hej ! mam mały problem... ostatnio na problemy z cerą uzywalam clindacne, i dziala bardzo dobrze tylko ze wlasnie skonczyla mi sie tubka http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon9.gif Najblizsza wizyta u dermatologa dopiero za 2 tygodnie a ten lek jest na recepte. Czy znacie jakis preparat zawierajacy ta sama substancje (klindamycyna) dostepny bez recepty? A jesli nie to czego mam uzywac zeby cera znow sie nie popsula??? Prosze o odpowiedz....
Ciri

Justy 2004-08-19 11:47

Re: clindacne...
 
nie ma już żadnej klindamycyny bez recepty. ale receptę na clindacne może wypisać ci dowolny lekarz, np. rodzinny, dentysta,....

hanedi 2005-06-05 21:03

Dot.: Re: clindacne...
 
Mam pytanie-czy CINDACNE to lek polski czy zagraniczny?Jesli polski to jaki jest jego zagraniczny odpowiednik?

hanedi 2005-06-05 21:06

Dot.: Re: clindacne...
 
Przepraszam za blad-chodzi mi oczywiscie o CLINDACNE.

Justy 2005-06-06 15:17

Dot.: clindacne...
 
Clindacne to polski odpowiednik zagranicznego preparatu Dalacin T.

hanedi 2005-06-06 19:26

Dot.: clindacne...
 
Justy,b.b.Ci dziekuje.Juz nie raz mi pomoglas.Pozdr.

piekna24 2005-06-06 21:39

Dot.: clindacne...
 
w niektorych aptekach mozna dostac clindacne bez recepty,tylko trzeba pochodzic.ja kupilam bez recepty.

Kermitdh 2005-09-28 18:45

Dot.: clindacne...
 
Mam proźbe, czy mógł bys podać adresy tych aptek w których można kupić CLINDACNE bez recepty?
Był bym naprawde bardzo wdzięczny!

misia_bella 2005-09-28 20:43

Dot.: clindacne...
 
Ja też stosowałam clindacne i jestem bardzo zadowolona. Cera jest super. Od czasu do czasu jak mi wyskoczy jakis mały pokemon to smaruję go Brewoxylem (w aptekach bez recepty) Pozdrawiam :)

Medżi_86 2006-07-27 18:58

Dot.: clindacne...
 
Hej!!Ja własnie dzisiaj zaczynam kuracje Clindance'm.Mam nadzieję,że mi pomoże:ehem: Będe na bieżąco informowała o efektach:)

agus-go 2006-07-29 08:53

Dot.: clindacne...
 
U mnie w mieście nie ma problemu żeby kupic Clindacne bez recepty. Nawet farmaceutka nie robi kwaśnej minki :)

Medżi_86 2006-08-05 09:00

Dot.: clindacne...
 
Dziś jest 10 dzień od kiedy używam tego żelu i żadnych efektów:mad:

paulina_paula 2006-10-11 17:38

Dot.: clindacne...
 
dzis zaczynam :) jestem pelna nadziei bo mam nadzieje ze wreszcie trafilam na wlasciwego dermatologa :) mam nadzieje ze bedzie dobrze

Emilia1 2006-10-12 12:47

Dot.: clindacne...
 
Cytat:

Dziś jest 10 dzień od kiedy używam tego żelu i żadnych efektów
cierpliwosci, zobaczysz:)

Medżi_86 2006-10-12 15:52

Dot.: clindacne...
 
Cytat:

Napisane przez Emilia1 (Wiadomość 2879805)
cierpliwosci, zobaczysz:)

Niestety ta masc mi nie pomogla.Lekarz przepisal mi juz cos innego.Ale cos czuje,że to tez nie to....:(

Sylussia 2006-10-12 17:14

Dot.: clindacne...
 
mam identyczną sytuacje jak Ty :) też używałam Clindacne i uważam, że jest super :) niestety też mi sie już skończył i nie chce mi sie czekać aż 2 tyg. na dermatologa :( popytam sie w aptekach czy można dostać bez recepty :D :*

Emilia1 2006-10-13 10:53

Dot.: clindacne...
 
Medzi a co Ci przepisał?

Medżi_86 2006-10-15 13:12

Dot.: clindacne...
 
Cytat:

Napisane przez Emilia1 (Wiadomość 2884882)
Medzi a co Ci przepisał?

Przepisał mi Davercin 2,5% do przemywania i co mnie dość zaskoczyło Benzacne 10%,bo przecież ja to sobie mogę sama kupić bez recepty i jakoś ta maść nigdy mi nie pomagała,nawet na zwykłego pryszcza.No ale już mi sie prawie skończyło (może troszkę się polepszyło)i pojdę znowu w tym tygodniu i zobaczymy co powie...

Emilia1 2006-10-16 13:47

Dot.: clindacne...
 
z tym benzacne to miala byc terapia skojarzona taka

Medżi_86 2006-10-16 17:28

Dot.: clindacne...
 
Cytat:

Napisane przez Emilia1 (Wiadomość 2903399)
z tym benzacne to miala byc terapia skojarzona taka

No chyba,że tak:rolleyes:

Emilia1 2006-10-16 17:40

Dot.: clindacne...
 
a napisz jak te nowe dają efekty:)

anecikk 2006-10-17 00:52

Dot.: clindacne...
 
Cytat:

Napisane przez misia_bella (Wiadomość 764612)
Ja też stosowałam clindacne i jestem bardzo zadowolona. Cera jest super. Od czasu do czasu jak mi wyskoczy jakis mały pokemon to smaruję go Brewoxylem (w aptekach bez recepty) Pozdrawiam :)

a jak dlugo go uzywalas?? bo ja go stosuje z differin'em i cos widze ze przedemna jeszcze dluga droga, ale czego sie nie robi zeby byc piekna :)

Emilia1 2006-10-17 14:28

Dot.: clindacne...
 
Anecik a miałas juz wysyp czy łuszczenie?

anecikk 2006-10-18 00:38

Dot.: clindacne...
 
Cytat:

Napisane przez Emilia1 (Wiadomość 2909877)
Anecik a miałas juz wysyp czy łuszczenie?

nieszczesny wysyp,teraz zaczyna sie luszczyc

Emilia1 2006-10-18 10:55

Dot.: clindacne...
 
no to dobrze:D zmniejsz teraz czestotliwosc tylko

Bulwiaczek 2007-02-01 06:56

Dot.: clindacne...
 
hejka dziewczyny! mam pytanie Mam dwie masci Jedna to clindacne a druga to isotrexin czy moge uzywac jeden na dzien np clindacne a isotrexin na noc??? czy nie moja wrazliwa cera nie poniesie zadnych zlych konsekwencji jesli bed euzywac dwoch masci naraz??? prosze o szybka odpowiedz dziekuje

olka_222 2007-02-02 16:03

Dot.: clindacne...
 
Cytat:

Napisane przez Bulwiaczek (Wiadomość 3580037)
hejka dziewczyny! mam pytanie Mam dwie masci Jedna to clindacne a druga to isotrexin czy moge uzywac jeden na dzien np clindacne a isotrexin na noc??? czy nie moja wrazliwa cera nie poniesie zadnych zlych konsekwencji jesli bed euzywac dwoch masci naraz??? prosze o szybka odpowiedz dziekuje


ja uzywam isotrexinu odkad skonczyl mi sie klimadacin bo tak zalecila mi pani lekarka wiec chyb amozna.

jttlo 2007-02-03 10:16

Dot.: clindacne...
 
Od 12 roku życia miałam ogromne problemy z cerą: miałam co prawda tą "najzwyklejszą" odmianę trądziku - krostkowy - jednak ten, kto miał również wypryski na dekolcie i plecach wie jaka to udręka. Leczenia, lekarstwa, "cud" kosmetyki i nawet tabletki antykoncepcyjne - nic nie pomagało. Aż w końcu, przy okazji problemów hormonalnych, pani doktor endokrynolog powiedziała mi, że jeżeli chodzi o trądzik ten właśnie krostkowy, to nawet nie ma sensu brać coś doustnie i zapisała mi na receptę ZUPEŁNIE nowy, nowej generacji antybiotyk CLINDACNE. Tubka 15 ml żelu bezzapachowego i bezbarwnego starczyła mi na 2 miesiące. Teraz byłam u mojej doktor rodzinnej, pokazałam jej to i poprosiłam o wypisanie lekarstwa znowu, a ona spojrzała na to i: "wow, z klindamycyną" - cokolwiek to oznaczało :-) ale była zaskoczona i przepisała mi od razu dwie tubki, pytała też jak jest skuteczna, a ja że rewelacja i pierwszy raz od 9 lat mam piękną skórę. Teraz smaruję sobie twarz tylko w "nagłych przypadkach", czyli raz na ruski rok. Dziewczyny mówię wam z pełnym przekonaniem, że to jest rewelacja, tyle że na receptę!!

Idźcie do rodzinnego, też wam przepisze!!!

mardoq 2007-02-28 12:48

Dot.: clindacne...
 
Używam tego leku juz 15 dni... i na razie... jakoś tak dziwnie... Dostałem do tego antybiotyk - Tetracyklinum który łykam regularnie według zaleceń lekarza tez od 15 dni.. Bólw już nie ma... ale sa takie małe krostki... troche dużo ich.. i w dodatku mocno czerwone... powoli trace nadzieje, bo wszyscy piszą że jest rewelacyjny a mi nie pomaga:/ Tubki w każdym razie mam jeszcze więcej niż pół. Będę walczył :) a powiedzcie mi po jakim czasie juz widac efekty? jak sie tubka kończy? pozdrawiam

talus 2007-03-01 14:53

Dot.: clindacne...
 
Też go używałam i dalej czasem używam jak jest coś nie tak. Poczekaj aż Ci się tubka skończy :) powinny być efekty, ale na jednej tubce raczej się nie zakończy.


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:54.

Oprogramowanie forum: vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.