Wizaz.pl

Wizaz.pl (https://wizaz.pl/forum/index.php)
-   Ginekologia (https://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=50)
-   -   tabletki+sex na całego ;-)) (https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=175200)

kochanie1887 2007-02-20 13:52

tabletki+sex na całego ;-))
 
hejka dziewczyny;)

mam pytanko pewnie wiele razy było juz zadawane ale jakos nie mogłam czegos podobnego odnalezc

otóż tak...
po jakim czasie stosowania tabletek anty zaczełyście kochac sie juz na całego? tzn partner kończył w was???? ;) :-)

tak sie tez zastanawiam czy one naprawde zabezpeczaja juz od pierwszej zazytej tabletki?? czy moze organizm powinien sie do nich przystosowac??

:D wreszcie i jak zaczełam łykac tablety :P:P

UzaleznionaOdSiebie 2007-02-20 14:08

Dot.: tabletki+sex na całego ;-))
 
zadna metoda nie jest na 100% skuteczna wiec na twoim miejscu bym uwazala z tym konczeniem w dziewczynie jesli chcecie tylko taka metode zastosowac, sama nie zazywam tabletek anty wiec nie wiem jak to jest ale ja bym uwazala:ehem:

nask 2007-02-20 14:08

Dot.: tabletki+sex na całego ;-))
 
Cytat:

Napisane przez kochanie1887 (Wiadomość 3744798)
hejka dziewczyny;)

mam pytanko pewnie wiele razy było juz zadawane ale jakos nie mogłam czegos podobnego odnalezc


Tak bylo :rolleyes:
Tu jest forum na takie tematy:
https://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=50

I tu uniwersalna ulotka: (na ulotce od tabletek jest WSZYSTKO, warto przeczytac)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=101925

sugar_kitty 2007-02-20 17:53

Dot.: tabletki+sex na całego ;-))
 
ja dziś biorę ostatnią tabletkę z 1 opakowania i na sex bez dodatkowego zabezpieczenia (guma) zdecydowałam się 3 dni temu, ale nie kończył we mnie.
tak jak mi poradziła jedna z wizażanek, to trzeba troszkę poczekać, aż organizm zacznie tolerowac tabletki, a nie od razu 1 tabletka hopsa :)

dioska 2007-02-20 21:13

Dot.: tabletki+sex na całego ;-))
 
Cytat:

Napisane przez sugar_kitty (Wiadomość 3746855)
ja dziś biorę ostatnią tabletkę z 1 opakowania i na sex bez dodatkowego zabezpieczenia (guma) zdecydowałam się 3 dni temu, ale nie kończył we mnie.
tak jak mi poradziła jedna z wizażanek, to trzeba troszkę poczekać, aż organizm zacznie tolerowac tabletki, a nie od razu 1 tabletka hopsa :)

Bezedura. Tabletki działają od pierwszej zażytej, pod warunkiem, że rozpoczyna się opakowanie w pierwszym dniu miesiączki.
Dziewczyny, czytajcie ulotki!!!!!!!!!!!!!

To z ulotki uniwersalnej:
"Pierwszą tabletkę preparatu, oznaczoną danym dniem tygodnia, powinna Pani przyjąć pierwszego dnia cyklu, czyli w dniu wystąpienia krwawienia miesiączkowego. Np. jeśli miesiączka rozpocznie się u Pani w piątek, należy przyjąć tabletkę oznaczoną "Pt", a następnie przyjmować tabletki oznaczone kolejnymi dniami tygodnia. Możne Pani również rozpocząć stosowanie preparatu od 2. do 5. dnia cyklu, ale wówczas przez pierwsze 7 dni należy stosować dodatkowe metody antykoncepcyjne (metody mechaniczne)."

Sovilo 2007-02-20 21:29

Dot.: tabletki+sex na całego ;-))
 
Nawiązując do pierwszego postu: pierwszy raz bez prezerwatywy kochaliśmy się 14 dna brania tabletek(było to rok temu, w lutym dokładnie), i teraz kochamy się bez względu na dzień- w końcu po to są tabletki, żeby nie zawracać sobie głowy gumkami.

novakia 2007-02-20 21:50

Dot.: tabletki+sex na całego ;-))
 
Cytat:

Napisane przez sugar_kitty (Wiadomość 3746855)
ja dziś biorę ostatnią tabletkę z 1 opakowania i na sex bez dodatkowego zabezpieczenia (guma) zdecydowałam się 3 dni temu, ale nie kończył we mnie.
tak jak mi poradziła jedna z wizażanek, to trzeba troszkę poczekać, aż organizm zacznie tolerowac tabletki, a nie od razu 1 tabletka hopsa :)

a ja po 2 tabletce hopsa na maxa i jakos dzieciaka nie mam;)

Pomadka 2007-02-20 22:27

Dot.: tabletki+sex na całego ;-))
 
Przesuwam na Ginekologie. Juz Lexie się zajmie tym watkiem. ;)

:jap:

sugar_kitty 2007-02-20 23:30

Dot.: tabletki+sex na całego ;-))
 
Cytat:

Napisane przez novakia (Wiadomość 3749333)
a ja po 2 tabletce hopsa na maxa i jakos dzieciaka nie mam;)

po 2 tabletce to musialaś jeszcze okres mieć. bleh, niehigienicznie moim zdaniem, ale jak kto lubi :)
ja wolałam poczekać troszeczkę :) zresztą tż nie namawiał mnie, byśmy od razu bez. ale był zadowolony, gdy ostatnim razem nie musiał sięgać po gumkę :)

Engelchen 2007-02-21 00:32

Dot.: tabletki+sex na całego ;-))
 
pamietam ze jak bralam tabletki to po pierwszym miesiacu mialam zaufanie do zabezpieczenia
czyli miesiac biore i mniej wiecej ufam
teraz kocham sie bez zabezpieczenia bo chce miec dziecko ale to juz temat na inny watek;)
miesiac trzeba brac zeby miec jakas pewnosc

margitta 2007-02-21 08:21

Dot.: tabletki+sex na całego ;-))
 
A ja od początku, ale nie pamiętam już dokładnego dnia. NA pewno nie jak miałam jeszcze okres i ostatni już na szczescie okropny ból brzucha. Od razu na całego. Nie jestem tchórzem:p: I nie zamierzałam bez sensu gumek używać (jeżeli i tak się używa to po co się truć tabletkami?), ani też stresować się jakimś stosunkiem przerywanym (co to za przyjemność). Ostatnio czasem używamy gumek ze względów czysto praktyczno-higienicznych;)

PatkaM84 2007-02-21 08:53

Dot.: tabletki+sex na całego ;-))
 
Ja kochałam się już normalnie pod koniec pierwszego opakowania.

sylwinka1987 2007-02-21 09:59

Dot.: tabletki+sex na całego ;-))
 
Ja wspołżyłam z moim TŻ bez gumek po 6 tabletce z pierwszego opakowania. Oczywiście było to już po okresie :)

natali86 2007-02-21 10:05

Dot.: tabletki+sex na całego ;-))
 
Ja od początku zaufałąm tabletkom i po 3 poszlismy na całośc.Od razu napisze że mój okres zmienił sie diametralnie jak zażyłam juz pierwszą tabletkę. Całe krawawienie trwało 2 dni.:)
Po to zdecydowalismy że bede brac tabletki żeby nie stosowac innych środków anty, nie stresowac się stosunkiem przerywanym, albo prezerwtywą. Zaufaliśmy im w 100% , nie zawiodły nas. Tabsy mają najwyższą skutecznośc w zapobieganiu ciązy i z nieba te informacje nie spadły :)

popopo 2007-02-21 12:55

Dot.: tabletki+sex na całego ;-))
 
Cytat:

Napisane przez UzaleznionaOdSiebie (Wiadomość 3744896)
zadna metoda nie jest na 100% skuteczna wiec na twoim miejscu bym uwazala z tym konczeniem w dziewczynie jesli chcecie tylko taka metode zastosowac, sama nie zazywam tabletek anty wiec nie wiem jak to jest ale ja bym uwazala:ehem:

Od pierwszej tabletki jestes zabezpieczona w 99,cos tam %. I nie trzeba zadnych dodatkowych metod stosowac, po ki diabla?? I nie ma na co uwazac.

ziuta278 2007-02-25 18:37

Dot.: tabletki+sex na całego ;-))
 
mam pytanie,
niedługo zacznę brać tabletki, czy jak dostanę okres rano to pierwszą tabletkę mogę zażyć o 22? bo wolałabym zażywać tabletki na noc żeby nie odczuwać skutków ubocznych

malutka 166 2007-02-25 18:59

Dot.: tabletki+sex na całego ;-))
 
Cytat:

Napisane przez ziuta278 (Wiadomość 3790947)
mam pytanie,
niedługo zacznę brać tabletki, czy jak dostanę okres rano to pierwszą tabletkę mogę zażyć o 22? bo wolałabym zażywać tabletki na noc żeby nie odczuwać skutków ubocznych

jasne że możesz..ja pierwszą tabletkę wzięłam o 20.00 choć okres dostałam przed południem..bałam się że się tabletka nie wchłonie bo miałam okropny ból brzucha i mdłości..wzięłam chyba 7 apapów by nie zwariować..ale potem okres trwał krótko..ważme żebyś (jeśli chcesz od razu że tak ujmę skuteczność) wzięła ją pierwszego dnia, niezależnie od godziny, ustal sobie taką jaka tobie pasuje a potem się jej codziennie trzymaj i już..
u mnie była 5 tabletka i jazda..akurat w naszą rocznicę :D z gumką na wszelki wypadek, ale następnego dnia już bez..i do dziś "nie złapałam rybki" jak mówił jeden z moich ginekologów ;) :p:

ziuta278 2007-02-26 13:42

Dot.: tabletki+sex na całego ;-))
 
dzięki za wiadomość :]

novakia 2007-02-26 16:40

Dot.: tabletki+sex na całego ;-))
 
Cytat:

Napisane przez sugar_kitty (Wiadomość 3749992)
po 2 tabletce to musialaś jeszcze okres mieć. bleh, niehigienicznie moim zdaniem, ale jak kto lubi :)
ja wolałam poczekać troszeczkę :) zresztą tż nie namawiał mnie, byśmy od razu bez. ale był zadowolony, gdy ostatnim razem nie musiał sięgać po gumkę :)

bleh:confused: a skad wiesz ze nie zaczelam brac tabletek po zakonczeniu okresu jak niektorzy ginekolodzy zalecają?

bacha 2007-02-27 11:42

Dot.: tabletki+sex na całego ;-))
 
Cytat:

Napisane przez novakia (Wiadomość 3798481)
bleh:confused: a skad wiesz ze nie zaczelam brac tabletek po zakonczeniu okresu jak niektorzy ginekolodzy zalecają?

bo w takim wypadku trzeba się zabezpieczać przez pierwszą fazę brania tabletek i "nie można" kochać się bez zabezpieczenia :cool:

bacha 2007-03-12 01:02

Dot.: tabletki+sex na całego ;-))
 
a właśnie,
skłoniło mnie to do pewnych przemyśleń. Jak powinno się połkąć pierwszą pigułkę w sytuacji:
kładę się spać o 22.00 i czuję znany nam wszystkim charakterystyczny bół przed @, budzę się no i jest @, nie wiem kiedy dokładnie się zaczęła, może to być np. jeszcze czwartek ale może to już być piątek.
Przyjmijmy, że tabletki chcę brać o godzinie 19.00. więc łykam pierwszą tabletkę w piątek o 19.00.
Pytanie: jest to pierwszy dzień okresu czy już drugi, a co za tym idzie zabezpieczam się dodatkowo przez tydzień, czy nie muszę się dodatkowo zabezpieczać :rolleyes:

czy może w przypadku tej pierwszej tabletki też ma zastosowanie te 12h (wtedy sprawa byłaby prostsza)

Ot taka zagadka nad którą już drugi raz się zastanawiam (zawsze przy rozpoczynianiu łykania pigułek) :rolleyes:

Sovilo 2007-03-12 05:05

Dot.: tabletki+sex na całego ;-))
 
Kiedy się budzisz, w piatek i widisz krwawienie jest to własnie pierwszy dzień okresu:ehem:

Cdz 2007-03-12 06:33

Dot.: tabletki+sex na całego ;-))
 
Cytat:

Napisane przez Sovilo (Wiadomość 3897893)
Kiedy się budzisz, w piatek i widisz krwawienie jest to własnie pierwszy dzień okresu:ehem:

i jeżeli tego dnia wezmę 1 tabletke wieczorem np 22 to nie bedzie za późno? :o

bacha 2007-03-12 08:17

Dot.: tabletki+sex na całego ;-))
 
Cytat:

Napisane przez Cdz (Wiadomość 3897970)
i jeżeli tego dnia wezmę 1 tabletke wieczorem np 22 to nie bedzie za późno? :o

Właśnie,
zawsze mnie to zastanawiało, czy ten "1 dzień" mamy rozumieć jako 24h ?
czyli jeśli np dostanę @ o 10.00 rano to mogę łyknąć pigułkę zarówno o 22.00 jak i o 7.00 rano następnego dnia :confused:

wiem, wiem, że niepotrzebnie kombinuję, ale zawsze zapomnę o to zapytać mojej ginekolog.

giraffe 2007-03-12 14:01

Dot.: tabletki+sex na całego ;-))
 
To możesz zrobić tak, że łykasz np. o 10 rano jak wstaniesz (i tak do końca listka), a w następnym cyklu, po siedmiodniowej przerwie pierwszą tabletkę zazywasz o 22. I wtedy już nie ma problemu :-)

martusia67 2007-03-12 15:28

Dot.: tabletki+sex na całego ;-))
 
Cytat:

Napisane przez kochanie1887 (Wiadomość 3744798)
hejka dziewczyny;)

mam pytanko pewnie wiele razy było juz zadawane ale jakos nie mogłam czegos podobnego odnalezc

otóż tak...
po jakim czasie stosowania tabletek anty zaczełyście kochac sie juz na całego? tzn partner kończył w was???? ;) :-)

tak sie tez zastanawiam czy one naprawde zabezpeczaja juz od pierwszej zazytej tabletki?? czy moze organizm powinien sie do nich przystosowac??

:D wreszcie i jak zaczełam łykac tablety :P:P


Pierwszy raz "na calego" kochalismy sie w 3 dniu od kiedy pierwszy raz (czyli jakies 3 lata temu) zaczelam brac tabletki. Skoro w ulotce bylo napisane,ze chroni mnie przed ciaza od 1 tabletki to uznalam,ze mozemy kochac sie do konca.

mariolasl 2007-03-12 16:41

Dot.: tabletki+sex na całego ;-))
 
Cytat:

Napisane przez dioska (Wiadomość 3748899)
Bezedura. Tabletki działają od pierwszej zażytej, pod warunkiem, że rozpoczyna się opakowanie w pierwszym dniu miesiączki.
Dziewczyny, czytajcie ulotki!!!!!!!!!!!!!

To z ulotki uniwersalnej:
"Pierwszą tabletkę preparatu, oznaczoną danym dniem tygodnia, powinna Pani przyjąć pierwszego dnia cyklu, czyli w dniu wystąpienia krwawienia miesiączkowego. Np. jeśli miesiączka rozpocznie się u Pani w piątek, należy przyjąć tabletkę oznaczoną "Pt", a następnie przyjmować tabletki oznaczone kolejnymi dniami tygodnia. Możne Pani również rozpocząć stosowanie preparatu od 2. do 5. dnia cyklu, ale wówczas przez pierwsze 7 dni należy stosować dodatkowe metody antykoncepcyjne (metody mechaniczne)."


Potwierdzam:ehem:

Cdz 2007-03-17 19:51

Dot.: tabletki+sex na całego ;-))
 
zażywam tabletki NoVynette i na mojej ulotce jest napisane:
1 tabl nalezy przyjąc 1 dnia cylku, lub jesli miesiączka juz się rozpoczęła, 5 dnia cyklu, bez wzgledu na to, czy krwawienie ustało, czy nie. jesli tabletka została przyjeta 5 dnia, nalezy stosowac dodatkową antykoncepcję.

dziś zaczął mi się okres nad ranem i nie wiem czy nie bedzie za póżno brac o 22?
najwyzej zaczne 5 dnia cyklu... tylko czy muszę się zabezpieczac przez całe opakowanie czy tylko tydzien? :( sama juz nie wiem... czytałam juz ulotkę uniwersalną ale w mojej nie jest to dokąłdnie opisane i z tego co ja rozumiem, to mam się zabezpieczac przez całe 1 opakowanie...
czy któras dziewczyna mogłaby się wypowiedziec na ten temat?

Shiver 2007-03-17 22:17

Dot.: tabletki+sex na całego ;-))
 
U mnie było tak, że w piątek "zaczynał" mi się okres, ale do końca nie wiedziałam czy się zacznie czy nie, więc postanowiłam nie brać tabletki. Wzięłam pierwszą w sobotę o 20 i tak do końca. Kochaliśmy się zaraz po zakończeniu okresu bez innego zabezpieczenia. Nawiasem mówiąc to nieporównanie lepiej jest bez tych gumek, które psują cały nastrój. Od tamtej pory zawsze bez dodatkowego zabezpieczenia. I teraz zaczynam 3 opakowanie, więc jak widać skutkuje :-). Lepiej więc chyba zacząć pierwszego dnia okresu. I nie ma znaczenia, że rano zaczął Ci się okres, a o 22 chcesz wziąć tabletkę. I jeżeli na opakowaniu nie ma mowy o dodatkowym zabezpieczeniu podczas brania od 1 dnia okresu, to tak jest :-).

korin 2007-03-17 22:32

Dot.: tabletki+sex na całego ;-))
 
Powinnaś się dodatkowo zabezpieczać przez kolejne 7dni a nie całe opakowanie inaczej to nie miałoby sensu.
Nie rozumiem tylko dlaczego masz przyjąć tą tabletke akurat piątego dnia, normalnie pisze że pierwszą tabletke należy przyjąć 1-5dnia cyklu lecz jeśli nie był to pierwszy dzień to przez 7dni należy stosowac dodatkowe zabezpieczenie.
I owszem mogłaś dziś spokojnie wziąć tą tabletke bez dodatkowych konsekwencji, ale domyślam sie ze na tą informacje juz troche puźno.


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:26.

Oprogramowanie forum: vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.