Wizaz.pl

Wizaz.pl (https://wizaz.pl/forum/index.php)
-   Praca i biznes (https://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=105)
-   -   studentka (https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=629759)

faria 2012-07-14 13:39

studentka
 
Witajcie dziewczyny!

Piszę tutaj bo nie wiem co mam ze sobą zrobić. Od października zaczynam 2 rok studiów i jak większość osób w mojej sytuacji szukam pracy na wakacje a chciałabym też pracować w ciągu roku w weekendy. Napisałam CV, jedna z uprzejmych wizażanek pozmieniała mi je tak, że wygląda naprawdę nieźle...tylko doświadczenia brak. Poza krótką przygodą z telemarketingiem w tamtym roku, nie mogę nic znaleźć :mad: Codziennie przeglądam strony z ofertami, gdy widzę ogłoszenie zostawiam CV, zarejestrowałam się w bazie rossmanna, cinema city itd. Żadnego odzewu.

Nie wiem czego jeszcze próbować... nie wiem czy zostawiać CV w każdym sklepie? ( w tym wypadku zbankrutowałabym na drukowaniu tego, bo staram się żeby wyglądało ładnie, więc drukuję na kolorowo i wkładam do koszulki).
Nie chcę kolejnych wakacji zmarnować na siedzeniu w domu i po studiach obudzić się z ręką w nocniku.

Już nie zależy mi na zarobieniu dużej kasy, chodzi tylko o to żeby mieć na drobne wydatki i później wzbogacić tym CV.

Jak sprawa wygląda z urzędami pracy? czy organizują dla studentów jakieś kursy itd.

Proszę o radę, bo pewnie jesteście bardziej doświadczone niż ja, a nie mam się do kogo z tym zwrócić.

niv_ 2012-07-14 14:09

Dot.: studentka
 
Szukaj, wysyłaj podania powinnaś coś znaleźć studenci są "pożądani" przez pracodawców z uwagi na to iż nie muszą opłacać ubezpieczenia.

Urzędy Pracy są dla bezrobotnych możesz przeglądać ofert pracy zamieszczone na stronie PUP, ale niektóre są dostępne tylko dla zarejstrowanych bezrobotnych z tym, że takich ofert jest stosunkowo mało.

Kursy, szkolenia też są organizowane dla osób bezrobotnych/zarejestrowanych/.

Studenci zaoczni często korzystają z możliwości odbycia stażu finasowanego przez PUP.

Iclosemyeyes 2012-07-14 14:20

Dot.: studentka
 
ja bym na Twoim miejscu szukała pracy w takich miejscach jak McDonald's, KFC, call center- próbowałaś tam?

faria 2012-07-14 15:18

Dot.: studentka
 
Dziękuję za odpowiedzi :) A nie wiecie w których sklepach chętnie przyjmują studentów/ osoby bez doświadczenia? Bo tak jak mówiłam w moim przypadku składanie CV wszędzie sporo by kosztowało.

---------- Dopisano o 16:17 ---------- Poprzedni post napisano o 16:17 ----------

Cytat:

Napisane przez Iclosemyeyes (Wiadomość 35295662)
ja bym na Twoim miejscu szukała pracy w takich miejscach jak McDonald's, KFC, call center- próbowałaś tam?

Nie próbowałam, ale kilka dni temu wyrobiłam książeczkę sanepidu i będę próbować, dziękuję :)

---------- Dopisano o 16:18 ---------- Poprzedni post napisano o 16:17 ----------

Cytat:

Napisane przez niv_ (Wiadomość 35295484)
Szukaj, wysyłaj podania powinnaś coś znaleźć studenci są "pożądani" przez pracodawców z uwagi na to iż nie muszą opłacać ubezpieczenia.

Urzędy Pracy są dla bezrobotnych możesz przeglądać ofert pracy zamieszczone na stronie PUP, ale niektóre są dostępne tylko dla zarejstrowanych bezrobotnych z tym, że takich ofert jest stosunkowo mało.

Kursy, szkolenia też są organizowane dla osób bezrobotnych/zarejestrowanych/.

Studenci zaoczni często korzystają z możliwości odbycia stażu finasowanego przez PUP.

Czyli jeśli studiuję dziennie to w UP nie mam czego szukać?

edytcia 2012-07-14 21:50

Dot.: studentka
 
Obierz na cel najbliższe centrum handlowe i tam szukaj, zazwyczaj przyjmują tam też osoby bez doświadczenia, bo przecież musi być ktoś kto np. składa ciuchy na sklepie.

Nie przesadzaj z tym CV - jak jest dobrze ułożone to i w odcieniach szarości będzie ładnie wyglądać. Koszulka też nie jest niezbędnością (choć w sumie cena za 100szt. to ok 10zł - nie wiem na co przeliczasz, ale dla mnie to np. 3 piwa albo 5 lodów :brzydal:)

Student dzienny w UP może tylko przeglądać oferty dostępne dla każdego, bo część z ofert jest dostępna tylko w informacji i tylko dla osób zarejestrowanych.

No i wszelkie Mc Donalds czy KFC to też jakiś start.

Generalnie ważne jest, żeby chciało Ci się ruszyć i osobiście popytać w różnych miejscach, bo to już też jakaś forma prezentacji i tak np. w sklepach w centrach handlowych, to często kierowniczka sklepu decyduje kogo przyjmie.

Powodzenia.

faria 2012-07-15 13:34

Dot.: studentka
 
Cytat:

Napisane przez adi177 (Wiadomość 35306922)
Zapraszam do FM Group ;). Możesz pracować przez wakacje, w czasie studiów. Nawet dobrze zarobisz jak pokażesz koleżanką katalogi a oni następnym koleżanką. Mamy 4 katalogi: prefumy, produkty do domu, telefony oraz kosmetyka kolorowa. Kupujesz bez marży 43%. Najlepiej jest też budować swój zespół bo będziesz miała z tego dodatkowe pieniądze.

Kontakt poniżej :)

Raczej poszukam czegoś innego ;)

f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a 2012-07-16 08:25

Dot.: studentka
 
Cytat:

Napisane przez adi177 (Wiadomość 35306922)
Zapraszam do FM Group ;). Możesz pracować przez wakacje, w czasie studiów. Nawet dobrze zarobisz jak pokażesz koleżanką katalogi a oni następnym koleżanką. Mamy 4 katalogi: prefumy, produkty do domu, telefony oraz kosmetyka kolorowa. Kupujesz bez marży 43%. Najlepiej jest też budować swój zespół bo będziesz miała z tego dodatkowe pieniądze.

Kontakt poniżej :)

juz kolejny raz czytam Twój smaperski post.

Długo tu miejsca nie zagrzejesz.

nellady 2012-07-16 16:50

Dot.: studentka
 
a ja proponuję oprócz chodzenia, pytania i roznoszenia CV dać ogłoszenie na tablicy, anonsach itp, że szukasz pracy...

ja tak zrobiłam i dzięki temu pracuję od lipca, tam gdzie rozniosłam się nie odzywali, a z ogłoszenia, które dałam kilka osób:ehem: chociaż nigdy nie pomyslałabym, że tak będzie, ale co szkodziło spróbować;)

niektórym pracodawcom nie chce się przeprowadzać typowej rekrutacji jesli szukają kogoś np na wakacje, bo jeśli zamieszczą ogłoszenie to przecież dostaną setki CV, a tak to sobie wchodzą na ogłoszenia tych osób, które szukają pracy, wezmą kilka osób i wybiorą;)


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:52.

Oprogramowanie forum: vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.