Wizaz.pl

Wizaz.pl (https://wizaz.pl/forum/index.php)
-   Emigrantki (https://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=45)
-   -   Belgia - wystąp ! (https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=85279)

mona1978 2005-12-02 23:08

Belgia - wystąp !
 
Czyżbym tylko ja tu przesiadywała ? Na pewno jakaś istotka z Belgii się nie znajdzie? No emigranci !

:cmok:

malgogaj 2005-12-05 23:42

Dot.: Belgia - wystąp !
 
znajdzie sie znajdzie.....ja sobie tez przesiaduje w Belgii :) i milo wiedziec ze nie jestem jedyna :)

mona1978 2005-12-07 12:02

Dot.: Belgia - wystąp !
 
Och witaj :cmok: A z jakiego miasta jesteś ? Ja mieszkam w Antwerpii :D i tak na marginesie chetnie bym gdzies wybyła - juz mi się nudzi ;)

:roza:

malgogaj 2005-12-07 12:33

Dot.: Belgia - wystąp !
 
Ja w Brukselii. Ale zazdroszcze Ci troche tej Antwerpi...Bardzo ladne miasto. Ja tez bym wyjechala, ale u mnie to raczej nie nuda tylko ta Belgia to nie bardzo pasuje. Wszysko tu jest jakos tak na opak...brrr. Na razie nie mam za bardzo wyboru i jeszcze ze 3 lata tu pomieszkam. Jesli wytrzymam :) Buzka. No i chyba jestesmy w tym samym wieku :)

kasia191273 2005-12-07 15:11

Dot.: Belgia - wystąp !
 
ja wprawdzie z Holandii, ale przyłączam się do peanów na cześć Antwerpii- bardziej czarownego i pięknego ( na swój sposób) miasta nie znam;-)))) Jeździmy tam sobie często na wycieczki, a już zawsze trafiamy do parku rzeźb Middelheim- cuuuuuuudo!!! Zwłaszcza wiosną i latem, kiedy sobie boso można pochodzić po trawie między dziełami sztuki. Ech, Antwerpia;-))) Marzymy z TŻ, żeby móc tam zamieszkać, choć Holandia zdaje się ze swoim zorganizowaniem trochę może bardziej 'leefbaar', ale czaru nie ma, po który jeździmy do Belgii. Ciepło Was pozdrawiam!!!

mona1978 2005-12-08 16:38

Dot.: Belgia - wystąp !
 
Co do parku to się zgodzę można tam godziny spędzać hmmm...... ale reszta po prostu sie znudziła.... już tak jest chyba ,że najbardziej fascynuje nieznane.... ;)

Malgogaj - musze przyznać, że w Brukseli byłam tylko raz i to w samochodzie więc za wiele nie zwiedziłam :( ale pierwsze wrażenie bardzo pozytywne :D

:cmok: buziaki !!

nervica 2006-02-22 08:58

Dot.: Belgia - wystąp !
 
A ja sie balam, ze jestem w tym "wielkim kraju" jedyna :D
Pozdrawiam Was kobietki!!!

P.S. Ja tez jestem z Antwerpii

P0LLA 2006-03-12 15:19

Dot.: Belgia - wystąp !
 
hej kobietki :hi:

tu kolejna brukselka :rolleyes:
w sumie już 3 lata mieszkam w Belgii... 2 razy wracałam do Polski z postanowieniem, że nigdy więcej... I znów tu jestem od 9 miesięcy :rolleyes:

bardzo mocno Was pozdrawiam :cmok:

mona1978 2006-03-20 21:05

Dot.: Belgia - wystąp !
 
Nervica :eek: Ty z Antwerpii ? Jejku :cmok: :cmok:
Polla witaj :cmok:

Viska 2006-03-23 23:16

Dot.: Belgia - wystąp !
 
Czesc wszystkim,
chetnie sie przylacze do klubu :)

pozdrawiam z Zachodniej Flandrii:cmok:

noana 2006-04-23 18:25

Dot.: Belgia - wystąp !
 
czesc dziewczyny!
mam nadzieje,ze jeszcze tu jestescie, bo watek w sumie nie jest juz taki swiezy.
mam do was pytanie. prawdopodobnie wyjade na wakacje do belgii jako au pair. Mozecie mi napisac, w jakim terminie sa w tym roku wakacje szkolne w tym kraju? Jak daleko jest z Brukselii do Holandi i do Francji?tak mniej wiecej.
z gory dziekuje.

jowisia 2006-05-20 13:00

Dot.: Belgia - wystąp !
 
Hej dziewczynki! :D
No ja tez w sumie jestem od was niedaleko, mam 100km do granicy ;)
(to tak odpowiadajac na twoje pytanie noana)

No to jak, kiedy jakis zjazd...?!:rolleyes:

nervica 2006-05-20 13:08

Dot.: Belgia - wystąp !
 
Do mnie w lipcu siostra z rodziną przyjeżdża i ma ochotę pojechać du-pa-ryża :D Siedź na granicy to Cię capnę,hihi ;)

jowisia 2006-05-20 13:10

Dot.: Belgia - wystąp !
 
Cytat:

Napisane przez nervica
Do mnie w lipcu siostra z rodziną przyjeżdża i ma ochotę pojechać du-pa-ryża :D Siedź na granicy to Cię capnę,hihi ;)

NO a ja emigruje dalej i pod koniec czerwca przeprowadzam sie do paryza na conaj. 2 lata... wiec zapraszam na kawke juz we franc. stolicy :rolleyes:
Ale chetnie zanim stad wyjade pojechalabym sobie na jakas kawke do belgii :ehem:, zwlaszcza ze mam jedna bliska tu kolezanke z burges bodajze.
To moze taka mala wymiana?;)

nervica 2006-05-20 13:36

Dot.: Belgia - wystąp !
 
A pewnie, wpadaj! Już biegnę wodę na zieloną herbatę grzać :D Mam nadzieję, że mój rumak nie zjadł wszystkich ciasteczek :slina:
Skrzykniemy jeszcze mone (bo zaledwie pare ulic ode mnie prawdopodobnie ma) i zrobimy iście babski wieczór :pazurki:

:lol:

mona1978 2006-05-21 00:01

Dot.: Belgia - wystąp !
 
Och ! Byłam ci ja w Pa-ry-żu :D JAkby co piszcie co i jak - może sie podczepię - mogię :D :>

:*

ChemicalRomance 2006-06-02 20:27

Dot.: Belgia - wystąp !
 
HEJ KOBIETKI :)
A ja juz niebawem jesli wszystko przebignie po mojej mysli takze bede "Belgijka" ;) Jade do malutkiej miescinki Eeklo czesc holenderska Belgii:) kolo Bruggi :) Powiedzcie mi kochane jaka jest Belgia? Jacy sa ludzie? Ceny?? Jesli to nie problem...Pozdrawiam

nervica 2006-06-02 22:20

Dot.: Belgia - wystąp !
 
Ludzi trudno określić, bo tu mieszanka narodowa największa jaką w życiu widziałam (więcej przyjezdnych niż miejscowych :D ). Język dziwny, brzmi jak czkawka przy ataku astmy :lol: Zmutowana mieszanka angielskiego z niemieckim - alles zusammen do kupy. Nie wiem jak w innych miastach, ale w Antwerpii na upartego wszędzie się dogadasz PO POLSKU :ehem: A już na pewno w każdym sklepie i rozmównicy. Ceny jak na tutejsze zarobki moim zdaniem przystępne. Ja kokosów nie zarabiam, a żyję godnie. Niczego mi nie brakuje, potrafię też odłożyć (na przyjemności rozumie się). No fakt, że mieszkanie utrzymuję z moim lubym, nie sama. Jak dla mnie to warunki zupełnie nie porównywalne do Polski. Do Śląska bynajmniej ;)

Aaa tak jeszcze odnośnie "tutejszych". Bardzo sympatyczni ludzie, szczególnie staruszkowie. Też bywają bardzo schorowani, a nie chodzą jak polskie babcie ciągle zrzędząc :baba: No ja na nich nie narzekam. Ogólnie wynoszę stąd raczej pozytywne wrażenia :)

P0LLA 2006-06-03 14:52

Dot.: Belgia - wystąp !
 
ja tez chce na babska kawke :ehem:
chetnie zreszta sama ja przygotuje jakbyscie wybraly sie do brukseli :bunia: zielona herbatka tez sie znajdzie :jap:

nervica 2006-06-05 08:52

Dot.: Belgia - wystąp !
 
Polla na Twoją babską kawkę mój TŻ chciał się wprosić :lol: Aż sprawdziłam, czy swojego ptaszka gdzieś nie zapodział :eek:

P0LLA 2006-06-05 22:40

Dot.: Belgia - wystąp !
 
Cytat:

Napisane przez nervica
Polla na Twoją babską kawkę mój TŻ chciał się wprosić

:lol:

meza wyslij na meskie piwo a wy wpadajcie ;)

mtlk 2006-08-16 15:49

Dot.: Belgia - wystąp !
 
a ja wlasnie dzis wrocilam z belgii bylam tak poltora miesiaca... piekny kraj zamierzam tam wrocic na przyszle wakacje. mieszkalam w mechelen, przyjemne miasteczko tylko baardzo duzo marokanow. podoba mi sie takze antwerpia i leuven. jak bylam w brukseli to wszedzie gdzie poszlam slyszalam polski naprawde wszedzie. w kazdym sklepie. w antwerpii moze mniej ale spotkalam ok 5 polakow w mechelen takze... moim zdaniem ceny sa przystepne jak na zarobki. ludzie sa bardzo mili aczkolwiek denerwuje mnie to ze wszystko jest dla nich problemem. spotkalam wielu milych USMIECHNIETYCH staruszkow a nie to co u nas i co mnie milo zaskoczylo- z kazdym mozna porozumiec sie po ang przynajmniej tak jest w mechelen kazdy-sprzedawczyni w warzywnym, kierowca autobusu, kelnerzy...

Sisteronaise 2006-08-16 21:39

Dot.: Belgia - wystąp !
 
Hej :)

Co prawda klikam z Francji (to znaczy akurat dzisiaj z Polski, gdzie jestem na wakacjach :D ), ale moj TZ pochodzi z Belgii. I byc moze za kilka miesiecy zladuje w Brukseli w ramach stazu! :)


Pozdawiam :)

sylwia.gda 2006-08-24 13:11

Dot.: Belgia - wystąp !
 
Dziewczyny z Belgii-jak ja Wam zazdroszczę tylu smaków piw! Miałam okazję popróbować ich kilka, a Wy macie ku temu okazję codziennie, szczęściary:)

Viska 2006-08-24 21:52

Dot.: Belgia - wystąp !
 
A ja piwa nie lubie :)

sky1980 2006-08-26 20:21

Dot.: Belgia - wystąp !
 
czesc kobietki !!
ja wprawdzie jestem z holandii,ale z mojego miasta do antwerpii jest tylko 40 min,wiec czesto z moim TZ jezdzimy tam,wszczegolnosci na zakupy,uwarzam ze w Belgii mozna kupic 100 razy ladniejsze ubrania niz u mnie, zreszta antwerpen podoba mi sie baaardddzzzzooo, bylam rowniez z Brugge,piekne miasto :)

pozdrawiam

nervica 2006-08-28 16:11

Dot.: Belgia - wystąp !
 
Heh, po ubranka to pewnie na Meir jeździsz? Milionerka ;) Na moje nieszczęście mam tam bardzo blisko:baba:Ja z kolei swego czasu jeżdziłam na zakupy do Holandii. Ze względu na ceny. Ale to przyziemne zakupy typu cukier czy makaron :) A za piwem też nie przepadam, chociaż fakt, że w niektórych warto czasem zamoczyć usta.

beata-malgorzata 2006-08-28 23:42

Dot.: Belgia - wystąp !
 
A ja jestem w Belgii "zakorzeniona" bo juz ponad 13 lat mieszkam.Blisko Liege.
Jest mi tu bardzo dobrze. Moje dzieci tu sie urodzily, a moje miejsce jest tam gdzie rodzina. Serce jednak zostalo w Polsce ! Jestem w Polsce raz lub dwa razy do roku przez tydzien. To zbyt malo jak dla mnie . Ale nie chciala bym juz wracac do Polski .To dziwne , ale w Belgii tesknie za Polska a po krotkim pobycie w Polsce wracam steskniona na lono belgijskiej przyrody.To tak jak akumulator musze sie naladowac i potem jest dobrze az do nastepnego wyjazdu.Pozdrawiam WAS WSZYSTKIE stale i przejezdne !!:jupi::jupi::piwo:
;)

mona1978 2006-10-16 20:49

Dot.: Belgia - wystąp !
 
Buziolki dla Ciebie Beatko :cmok:

beata-malgorzata 2006-10-17 10:51

Dot.: Belgia - wystąp !
 
Dzieki za buziaki ! Wy wszystkie mieszkacie w tej czesci Belgii , ktora znam tylko z przejazdow. A moze ktoras z was mieszka w Liege lub okolicach ? Odezwijcie sie kochane rodaczki !!!


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:10.

Oprogramowanie forum: vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.