Wizaz.pl

Wizaz.pl (https://wizaz.pl/forum/index.php)
-   Być rodzicem (https://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=21)
-   -   Mycie zębów dwulatka (https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=610857)

AnQś 2012-04-24 15:39

Mycie zębów dwulatka
 
Dziewczyny nie działa mi wyszukiwarka wizażowa dzisiaj, więc jeśli wątek już był (co jest prawdopodobne), proszę o połączenie.
Chodzi mi o naukę wypluwania pasty z buźki po myciu ząbków. Młoda ma 22 miesiące i ładnie idzie nam mycie ząbków,ale jest problem z wypluwaniem pasty. A podobno nie powinno się jej w ogóle połykać. Tymczasem ona szoruje szczotką po zębiskach, potem ja po niej poprawiam,ale kwestia płukania buźki wodą i wypluwania leży i kwiczy:D Zawsze kończy siępołykaniem:( Więc ostatnio już nawet nie płuczemy, tylko daję jej szczoteczkę, która ledwo musnęła tubkę z pastą.
Jakieś sposoby? jakieś rady? :help:

klaudusk_a 2012-04-24 15:48

Dot.: Mycie zębów dwulatka
 
Cytat:

Napisane przez AnQś (Wiadomość 33747469)
Dziewczyny nie działa mi wyszukiwarka wizażowa dzisiaj, więc jeśli wątek już był (co jest prawdopodobne), proszę o połączenie.
Chodzi mi o naukę wypluwania pasty z buźki po myciu ząbków. Młoda ma 22 miesiące i ładnie idzie nam mycie ząbków,ale jest problem z wypluwaniem pasty. A podobno nie powinno się jej w ogóle połykać. Tymczasem ona szoruje szczotką po zębiskach, potem ja po niej poprawiam,ale kwestia płukania buźki wodą i wypluwania leży i kwiczy:D Zawsze kończy siępołykaniem:( Więc ostatnio już nawet nie płuczemy, tylko daję jej szczoteczkę, która ledwo musnęła tubkę z pastą.
Jakieś sposoby? jakieś rady? :help:

moja 2 tygodnie temu skończyła 2 latka, już dawno myliśmy z nią ząbki i nie było z tym problemu, ale do tej pory nie umie wypluwać wody, jednak nie panikowałabym tak bardzo, my naszej córci kupujemy pasty przeznaczone dla dzieci więc jeśli je połknie albo zje to nic się złego nie stanie (przynajmniej tak mi kiedyś mówiła dentystka)

julka910 2012-04-24 16:03

Dot.: Mycie zębów dwulatka
 
Moja ma prawie 2 lata i tez nie wypluwa. Myśle ze nie szkodzi jej ta odrobina pasty, ktora polyka. Jedynie po myciu zębów myje jej palcem i woda język i trochę dziasla.

AnQś 2012-04-24 16:18

Dot.: Mycie zębów dwulatka
 
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi! Trochę mnie pocieszyłyście. My też już zęby myjemy długo (z prawdziwą pastą i szczoteczką zaczęłyśmy jak skończyła rok), ale ostatnio koleżanka mi nagadała,że dziecko kategorycznie nie powinno połykać pasty i się zdenerwowałam...

taszkin 2012-04-24 18:14

Dot.: Mycie zębów dwulatka
 
Moja też nie wypluwała długo, ja się bałam, więc nie nakładałam pasty na szczotkę tylko rozcieńczałam w kubku z odrobiną wody i taką rozpuszczoną jej myłam.

Gorzej, że teraz moja już ma 4,5 roku i jakąś blokade psychiczną bo nie chce sobie sama myć zębów (a kiedyś myła). Naciąga ją na wymioty jak widzi u kogoś pianę w buzi, sama sobie szczotki do buzi nie włoży;). Więc jej myję, ale pomalutku się uczymy, metodą małych kroczków. Plus jest taki, że wymyję jej dokładnie:cool:

katakumba 2012-04-24 18:50

Dot.: Mycie zębów dwulatka
 
wiesz co, w uk najnowsze zalecenia od departamentu zdrowia mowia zeby dzieci wypluwaly a nie plukaly woda. http://www.dental.wa.gov.au/info/pam...rs%20teeth.pdf

kropka75 2012-04-24 19:15

Dot.: Mycie zębów dwulatka
 
Najwcześniejsze pasty są od 1 roku życia, a roczne dziecko pasty raczej nie wypluje. Producent na pewno zakłada, że jest ona jedzona.

Zresztą u mnie w przedszkolu jadło się pastę (starej daty, ponad 30 lat temu) i nie tylko pastę i nikt nie umarł. :)

julka910 2012-04-24 19:43

Dot.: Mycie zębów dwulatka
 
Ja chętnie nauczę moje dziecko wypluwac pasty tylko niech ktoś mi powie jak ? :rolleyes:

Używamy pasty aquafresh kids, najpierw sama myje zeby małej a potem daje jej szczoteczke by sama tez "czyscila" sobie zebole :D

AnQś 2012-04-24 20:09

Dot.: Mycie zębów dwulatka
 
Cytat:

Napisane przez julka910 (Wiadomość 33753346)
Ja chętnie nauczę moje dziecko wypluwac pasty tylko niech ktoś mi powie jak ? :rolleyes:

No właśnie:D
Ja mojej pokazuję "zobacz Marysiu teraz robimy tfu tfu..trzeba wypluć to co masz w buźce".
Na co ona pochyla się nad odpływem i krzyczy do niego "tfu tfuuuu!!!":brzydal:

taka_sobie_jedna 2012-04-24 20:29

Dot.: Mycie zębów dwulatka
 
moja dwulatka dalej czyści ząbki żelem do zębów, więc o połykanie tego się nie martwię ;)
na razie próby uczenia "dorosłego mycia" spełzały na niczym, więc się tym nie przejmujemy i dalej jedziemy z żelem :D

katakumba 2012-04-24 20:35

Dot.: Mycie zębów dwulatka
 
Cytat:

Napisane przez AnQś (Wiadomość 33754122)
No właśnie:D
Ja mojej pokazuję "zobacz Marysiu teraz robimy tfu tfu..trzeba wypluć to co masz w buźce".
Na co ona pochyla się nad odpływem i krzyczy do niego "tfu tfuuuu!!!":brzydal:

no i dobrze. za niedlugo zakuma ze ma wypluc. widocznie nie ma az takiej ilosci piany w buzi zeby jej przeszkadzalo

julka910 2012-04-24 20:36

Dot.: Mycie zębów dwulatka
 
Cytat:

Napisane przez taka_sobie_jedna (Wiadomość 33754711)
moja dwulatka dalej czyści ząbki żelem do zębów, więc o połykanie tego się nie martwię ;)
na razie próby uczenia "dorosłego mycia" spełzały na niczym, więc się tym nie przejmujemy i dalej jedziemy z żelem :D

O, a jakim ? :-)
Nie słyszałam o takim specyfiki wcześniej.
Czym sie różni od pasty do zebow?

edytcia 2012-04-24 20:47

Dot.: Mycie zębów dwulatka
 
Ja co do marki, zdecydowanie polecam pasty z elmex. Tak jak ktoś już pisał, producenci na pewno zakładają, ze taka pasta jest połykana.

Poza tym ja do nauki płukania buzi po myciu zębów używałam wody mineralnej, więc byłam spokojniejsza, że nawet jak ją połknie to nic je nie będzie. Z którymś razem się udało. Po prostu.
Aha no i myłyśmy razem zęby, po prostu. Każda swoją szczotką, a nie przedstawienia, że udaję że myję jej szczotką i używam jej kubka.

julka910 2012-04-24 20:54

Dot.: Mycie zębów dwulatka
 
My tez myjemy razem.
I mała każe mi śpiewać prawie za każdym razem piosenkę o zębach :cool:

taka_sobie_jedna 2012-04-24 20:54

Dot.: Mycie zębów dwulatka
 
Cytat:

Napisane przez julka910 (Wiadomość 33754879)
O, a jakim ? :-)
Nie słyszałam o takim specyfiki wcześniej.
Czym sie różni od pasty do zebow?

Myjemy dokładnie tym KLIK
Żel a pasta to różnica w konsystencji ;)
To, co używamy (nie będę reklamy robić :D) można stosować już u niemowląt i dziecko spokojnie może to połykać.
Do tego z tymi pastami, to w zasadzie jest tak, że nie powinno się połykać fluoru, natomiast te dziecięce pasty mają też tego fluoru dużo mniej niż w tych dorosłych pastach i nie powinno być żadnych powikłań po zjedzeniu takiej dawki.
Ale ale ale ja wolę dmuchać na zimne, więc dalej korzystamy z żeliku i dopóki mała nie załapie o co chodzi z tym wypluwaniem to raczej korzystać będziemy :)

julka910 2012-04-24 20:59

Dot.: Mycie zębów dwulatka
 
Cytat:

Napisane przez taka_sobie_jedna (Wiadomość 33755370)
Myjemy dokładnie tym KLIK
Żel a pasta to różnica w konsystencji ;)
To, co używamy (nie będę reklamy robić :D) można stosować już u niemowląt i dziecko spokojnie może to połykać.
Do tego z tymi pastami, to w zasadzie jest tak, że nie powinno się połykać fluoru, natomiast te dziecięce pasty mają też tego fluoru dużo mniej niż w tych dorosłych pastach i nie powinno być żadnych powikłań po zjedzeniu takiej dawki.
Ale ale ale ja wolę dmuchać na zimne, więc dalej korzystamy z żeliku :)

Dzięki :roza:
Wyprobuje zel, akurat pasta mi sie kończy. A jaki on jest w smaku ?

katakumba 2012-04-24 21:01

Dot.: Mycie zębów dwulatka
 
Cytat:

Napisane przez taka_sobie_jedna (Wiadomość 33755370)
Myjemy dokładnie tym KLIK
Żel a pasta to różnica w konsystencji ;)
To, co używamy (nie będę reklamy robić :D) można stosować już u niemowląt i dziecko spokojnie może to połykać.
Do tego z tymi pastami, to w zasadzie jest tak, że nie powinno się połykać fluoru, natomiast te dziecięce pasty mają też tego fluoru dużo mniej niż w tych dorosłych pastach i nie powinno być żadnych powikłań po zjedzeniu takiej dawki.
Ale ale ale ja wolę dmuchać na zimne, więc dalej korzystamy z żeliku i dopóki mała nie załapie o co chodzi z tym wypluwaniem to raczej korzystać będziemy :)

ale jak on jest bez fluoru to chyba przeczy sam sobie? wydawalo mi sie ze glownym celem mycia zebow oprocz ich umycia jest wlasnie dostarczenie fluoru?

julka910 2012-04-24 21:05

Dot.: Mycie zębów dwulatka
 
Cytat:

Napisane przez katakumba (Wiadomość 33755549)
ale jak on jest bez fluoru to chyba przeczy sam sobie? wydawalo mi sie ze glownym celem mycia zebow oprocz ich umycia jest wlasnie dostarczenie fluoru?

Pasta z fluorem moze być używana przez dzieci, ktore ja potrafią wypluc.

taka_sobie_jedna 2012-04-24 21:09

Dot.: Mycie zębów dwulatka
 
Cytat:

Napisane przez julka910 (Wiadomość 33755506)
Dzięki :roza:
Wyprobuje zel, akurat pasta mi sie kończy. A jaki on jest w smaku ?

aż poszłam do łazienki i zjadłam trochę :D
niby to ma być żurawina ale mnie to smakuje jak jakaś wiśnia z mentolem :D
w każdym razie mojej małej pasuje, a to najważniejsze.
Drogie to ustrojstwo też nie jest, bo coś koło 5 zł.

julka910 2012-04-24 21:14

Dot.: Mycie zębów dwulatka
 
Cytat:

Napisane przez taka_sobie_jedna (Wiadomość 33755746)
aż poszłam do łazienki i zjadłam trochę :D
niby to ma być żurawina ale mnie to smakuje jak jakaś wiśnia z mentolem :D
w każdym razie mojej małej pasuje, a to najważniejsze.
Drogie to ustrojstwo też nie jest, bo coś koło 5 zł.

Jak kupowalam pierwsza paste do zebow ze szczoteczka w aptece to placilam prawie 46 zł za jakiś taki zestaw. Nazwy nie pamietam, mała tubka pasty plus szczoteczka na palec. Dwa tygodnie pózniej zgubilam to na wyjeździe :p:

Nie wiem jak u Was ale mi pasta starcza na długo.

taka_sobie_jedna 2012-04-24 21:16

Dot.: Mycie zębów dwulatka
 
Cytat:

Napisane przez katakumba (Wiadomość 33755549)
ale jak on jest bez fluoru to chyba przeczy sam sobie? wydawalo mi sie ze glownym celem mycia zebow oprocz ich umycia jest wlasnie dostarczenie fluoru?

niekoniecznie. Fluor jest niezbędny ale w niewielkich ilościach, nadmiar jest szkodliwy. Można go dostarczyć organizmowi nie tylko przez szczotkowanie zębów. Nie każdy ma zapotrzebowanie na dodatkowe fluorowanie zębów

katakumba 2012-04-25 00:24

Cytat:

Napisane przez taka_sobie_jedna (Wiadomość 33755912)
niekoniecznie. Fluor jest niezbędny ale w niewielkich ilościach, nadmiar jest szkodliwy. Można go dostarczyć organizmowi nie tylko przez szczotkowanie zębów. Nie każdy ma zapotrzebowanie na dodatkowe fluorowanie zębów

Sugerowalam się reklama Colgate i skorupka jaja:-)

gosia261282 2012-04-25 01:57

Dot.: Mycie zębów dwulatka
 
Cytat:

Napisane przez kropka75 (Wiadomość 33752587)
Najwcześniejsze pasty są od 1 roku życia, a roczne dziecko pasty raczej nie wypluje. Producent na pewno zakłada, że jest ona jedzona.

Zresztą u mnie w przedszkolu jadło się pastę (starej daty, ponad 30 lat temu) i nie tylko pastę i nikt nie umarł. :)

Ja dostalam w paczce po porodzie w szpitalu paste przeznaczona od urodzenia,tzn jest ona od 0 do 3 lat :rolleyes:

Seona 2012-04-25 07:30

Dot.: Mycie zębów dwulatka
 
Cytat:

Napisane przez AnQś (Wiadomość 33747469)
Dziewczyny nie działa mi wyszukiwarka wizażowa dzisiaj, więc jeśli wątek już był (co jest prawdopodobne), proszę o połączenie.
Chodzi mi o naukę wypluwania pasty z buźki po myciu ząbków. Młoda ma 22 miesiące i ładnie idzie nam mycie ząbków,ale jest problem z wypluwaniem pasty. A podobno nie powinno się jej w ogóle połykać. Tymczasem ona szoruje szczotką po zębiskach, potem ja po niej poprawiam,ale kwestia płukania buźki wodą i wypluwania leży i kwiczy:D Zawsze kończy siępołykaniem:( Więc ostatnio już nawet nie płuczemy, tylko daję jej szczoteczkę, która ledwo musnęła tubkę z pastą.
Jakieś sposoby? jakieś rady? :help:

moja załapała szybciutko, ale na początku stawiałam w wannie miedniczkę i musiała tam celować pianą:D Zabawa fajna i szybko się nauczyła:)

mój szwagier dentysta mówi, że połykanie pasty/piany z pasty nie jest jakieś tragiczne, że trochę więcej fluoru dziecku się wchłonie. Wiadomo, że nie wolno całej tubki zjeść, ale taka odrobina to nic złego się nie stanie.

201710120930 2012-04-25 07:54

Dot.: Mycie zębów dwulatka
 
Dziewczyny co ważne
Pasty na szczoteczce powinno być pół wielkości orzeszka laskowego.tyci-tyci.i tak się bedzie pienić
a nie jak w reklamach od końca do końca szczoteczki :nie:
zresztą dorosłych też to tyczy

pamiętajcie

AnQś 2012-04-25 09:29

Dot.: Mycie zębów dwulatka
 
Cytat:

Napisane przez julka910 (Wiadomość 33755649)
Pasta z fluorem moze być używana przez dzieci, ktore ja potrafią wypluc.

No nasza ma fluor...

Cytat:

Napisane przez taka_sobie_jedna (Wiadomość 33755746)
aż poszłam do łazienki i zjadłam trochę :D
niby to ma być żurawina ale mnie to smakuje jak jakaś wiśnia z mentolem :D
w każdym razie mojej małej pasuje, a to najważniejsze.
Drogie to ustrojstwo też nie jest, bo coś koło 5 zł.

no to mojej już by nie smakowała-Młoda ma w ogóle wstręt do owoców:D

Cytat:

Napisane przez edytcia (Wiadomość 33755169)
Ja co do marki, zdecydowanie polecam pasty z elmex. Tak jak ktoś już pisał, producenci na pewno zakładają, ze taka pasta jest połykana.

Poza tym ja do nauki płukania buzi po myciu zębów używałam wody mineralnej, więc byłam spokojniejsza, że nawet jak ją połknie to nic je nie będzie. Z którymś razem się udało. Po prostu.
Aha no i myłyśmy razem zęby, po prostu. Każda swoją szczotką, a nie przedstawienia, że udaję że myję jej szczotką i używam jej kubka.

też uzywam elmex. A co do wody-jak łyknie trochę kranówy to tez nic jej się nie stanie...bardziej się martwię wyżej wspomnianym fluorem...

Cytat:

Napisane przez Seona (Wiadomość 33758633)
moja załapała szybciutko, ale na początku stawiałam w wannie miedniczkę i musiała tam celować pianą:D Zabawa fajna i szybko się nauczyła:)

mój szwagier dentysta mówi, że połykanie pasty/piany z pasty nie jest jakieś tragiczne, że trochę więcej fluoru dziecku się wchłonie. Wiadomo, że nie wolno całej tubki zjeść, ale taka odrobina to nic złego się nie stanie.

Fajny sposób! Wypróbuję! Bo na razie to tak krzyczy do odpływu tfu tfu,że niedługo echo jej odpowie.
No i opinia szwagra dentysty mnie uspokoiła:D

Cytat:

Napisane przez ŁAJKA (Wiadomość 33758976)
Dziewczyny co ważne
Pasty na szczoteczce powinno być pół wielkości orzeszka laskowego.tyci-tyci.i tak się bedzie pienić
a nie jak w reklamach od końca do końca szczoteczki :nie:
zresztą dorosłych też to tyczy pamiętajcie

Co do dzieci, to wiedziałam, bo zazwyczaj piszą to na pastach. Co do dorosłych-dobrze się dowiedzieć.

klaudusk_a 2012-04-25 11:17

Dot.: Mycie zębów dwulatka
 
moja mała też myje zęby albo ze mną albo z Tż-tem, nigdy nie udajemy mycia zębów.
my używamy jakiejś niemieckiej pasty o smaku gumy do żucia, teściowa przywiozła i nigdy nie daję małej pasty więcej niż na pół szczoteczki

julka910 2012-04-25 11:22

Dot.: Mycie zębów dwulatka
 
Cytat:

Napisane przez AnQś (Wiadomość 33760651)
No nasza ma fluor...


Co do dzieci, to wiedziałam, bo zazwyczaj piszą to na pastach. Co do dorosłych-dobrze się dowiedzieć.

Nic jej nie bedzie od tej odrobiny fluoru. Producent pasty przecież na pewno wiedział, ze takie małe dziecko moze jej polknac odrobine i musiał tak dobrać skład by nie ściągnąć na siebie problemów ;)

Ja tez daje małej odrobine pasty, mały gorszek :-)

katakumba 2012-04-25 12:41

Cytat:

Napisane przez ŁAJKA (Wiadomość 33758976)
Dziewczyny co ważne
Pasty na szczoteczce powinno być pół wielkości orzeszka laskowego.tyci-tyci.i tak się bedzie pienić
a nie jak w reklamach od końca do końca szczoteczki :nie:
zresztą dorosłych też to tyczy

pamiętajcie

Nasz szczoteczki elektryczne mają małe glowki właśnie takie na pół orzecha laskowego wiece się więcej nie da

Carya 2012-04-25 13:02

Dot.: Mycie zębów dwulatka
 
Jony fluorkowe są w wodzie wodociągowej. Nie pamiętam teraz dokładnie z wykładów ale zdaje się że 3 szklanki wypitej wody (w postaci herbaty, zupy) zaspokaja zapotrzebowanie dzienne.
Jak ktoś chce wiedzieć dokładnie ile fluoru zjada musiałby zadzwonić do swoich 'wodociągów i kanalizacji'. Więc teoretycznie można spokojnie myć zęby pastą bez fluoru.
Nadmiar fluoru powoduje że zęby trwale brązowieją, jak pokryte rdzą.
Mój mąż pochodzi z Malborka i dopiero po wielu latach z jego zębów zszedł w całości ten kolor. Tamtejsza woda zawierała b.dużo fluoru a w szkołach była dodatkowa fluoryzacja i większości dzieciaków spaskudziło to zęby. Moja dentystka tylko zajrzała mężowi do paszczy to jej pierwsze pytanie było "Pan z Malborka?".
Taże jednak dobrze najpierw sprawdzić wodę:)


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:25.

Oprogramowanie forum: vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.