Wizaz.pl

Wizaz.pl (https://wizaz.pl/forum/index.php)
-   Forum plotkowe (https://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Bajki telewizyjne z dzieciństwa :) (https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=62127)

Martynka21 2005-06-08 16:57

bajeczki z naszego dzieciństwa
 
Z prawdziwym rozczuleniem obejrzałam rano z moja 5-letnią kuzynką Reksia... to była moja ulubiona bajka. Do dziś wspominam ją z sentymentem. Świetny był też Wróbelek Elemelek :D i Miś Uszatek.
Piosenki z Akademii Pana Kleksa zawsze podśpiewuję sobie podczas odkurzania- są bardzo motywujące i dodające optymizmu :ehem:
Chetnie oglądam też Muppety i Ulicę Sezamkową... szkoda że tak rzadko są puszczane w tv.
A jakie Wy Kochane Dziewczyny bajki z dzieciństwa wspominacie z łezka w oku? :)

Mariti 2005-06-08 17:08

Dot.: bajeczki z naszego dzieciństwa
 
Ja mam 22 lata i z przyjemnością znów lukam sobie na Smerfiaczki tofane, gdy mam czas, bo to była moja ulubiona baja :) Tylko teraz wydaje mi się to już jakieś takie krótkie i mniej realistyczne ;) Jednak uwielbiam Gargamela i Klakiera obmyslających nowy plan dorwania Smerfów, i Hogatą latając ą za Gargusiem :hahaha:
No i kochałam Muppety, Kermita w szczególności. Do tych dwóch bajek żywię ogromny sentyment, jestem w stanie nie patrzec na wiadomości czy ulubiony film , gdy teraz widze te baje w tv.
Jakoś nie lubiłam za bardzo Misia Kolargola, czy Uszatka ( choć strasznie się poczułam gdy zniknął!;)lub Wróbelka Elemelka czy Maji, były dla mnie zbyt poważne, nie miałam radochy gdy na nie patrzyłam. Za to Wilk i Zając zawsze mnie smieszyły:)
Fajnie , że Smurfy znów lecą, smutne, że moja 8 letnia kuzynka, nie wiedziała co chodzi gdy jej wspomniałam o Smerfach , zapytała czy to jakieś Pokemony !!!! :(

Anisia25 2005-06-08 19:13

Dot.: bajeczki z naszego dzieciństwa
 
Ja uwielbialam "zaczarowany ołówek" kurcze, ale marzyłam, zeby taki miec!!

Uwielbiam "wilka i zająca", "krecika", "Bolka i Lolka", przebojem byli "sąsiedzi" Wstyd przyznac, ale do dzis chowam te bajki na kompie :)))

"smerfy" rowniez lubialam, i wszelkie bajki Walta Disneya, Kaczor Donald to moj idol :D

lucille 2005-06-08 19:44

Dot.: bajeczki z naszego dzieciństwa
 
Pamiętam :D wszystkie które wymieniłyście

Ech to były czasy :cool:

Dorzucęjeszcze kilka:
  • Żwirek i muchomorek
  • Rumcajs
  • Miś Coralgor
  • Piatek z Pankracym (może to niezupełnie bajka - ale obejrzałabym z chęcią)
  • Mali mieszkańcy wielkich gór (wszystkei dzieciaki nazywały psa Dżeki :D )
  • Przygody Kota Filemona
  • Cudowna Podróż

A i jeszcze Wodne Dzieci - animowano-fabularna bajka :D

xanka 2005-06-08 20:14

Dot.: bajeczki z naszego dzieciństwa
 
To powinno się spodobać wszystkim fankom bajek :D
http://www.nostalgia.tv.pl
Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do wszystkich plików. Jak mi siostra podesłała tego linka, to cieszyłam się jak dziecko ;)

sylwwiad00 2005-06-14 00:22

Dot.: bajeczki z naszego dzieciństwa
 
ja się wychowałam na SMERFACH. normalnie jak teraz znowu puszczają to czasmi siadam i oglądam i tak mi się miło wspomina.

Złośnica81 2005-06-14 00:59

Dot.: bajeczki z naszego dzieciństwa
 
Xanko - świetna stronka, tylko nawet po zalogowaniu nie mam możliwości ścągania :confused:

Moi faworyci - Pankracy (oglądałam ZAWSZE, czekałam na niego od rana
- "Zaczarowany ołówek"
- Uszatek
- Smurfy
- Disney - a szczególnie Pluto :)
- Maja
- krecik
- wróbelek Elemelek
- bajka o Sknerusie McKwaku, czy jakoś tak ;)
- bajki z Hanny Barbery - Jetsonowie, Flinstonowie, Pixie & Dixie, Huckleberry...

i "Sąsiedzi", mam nawet na kompie, podobnie jak piosenki z "Pankracego" :)

a dzisiejsze bajki w ogóle do mnie nie przemawiają :(

sylwia18 2005-06-14 06:10

Dot.: bajeczki z naszego dzieciństwa
 
moją ukochaną bajką były zdecydowanie kucyki pony:D miałam obsesję na ich punkcie i do tej pory mam jednego wściekle różowego kucyka tylko że odgryzłam mu ogon:)

Beauty1984 2005-06-14 06:25

Dot.: bajeczki z naszego dzieciństwa
 
Ja uwielbiałam "Sąsiadów" i "Smerfy".
No i oczywiście byłam fanką niedzielnych dobranocek bo wtedy leciały bajki Di sneya :).
Pamiętam też, że nie cierpiałam poniedziałków bo był zazwyczaj nudny teatrzyk czy jakieś bajki przyrodnicze.
Wracając do ulubionych to był też "Krecik" :D . Moja trzyletnia bratanica też jest jego fanką.

tarakatatula 2005-06-14 07:17

Dot.: bajeczki z naszego dzieciństwa
 
ja smurfy i gumieise i brygad rrr to byly moje ulubione bajki

xanka 2005-06-14 08:12

Dot.: bajeczki z naszego dzieciństwa
 
1 załącznik(i/ów)
Cytat:

Napisane przez Złośnica81
Xanko - świetna stronka, tylko nawet po zalogowaniu nie mam możliwości ścągania :confused:

hm.. może coś poradzimy.. Tam z prawej strony jest kolumna - lista bajek "Nostalgiczne tematy" i po zalogowaniu i kliknięciu w któryś tytuł pokazują się "podlinki" , w tym "Multimedia" (jak na załączonym obrazku) :)

Złośnica81 2005-06-14 10:33

Dot.: bajeczki z naszego dzieciństwa
 
dzięki Xanko :cmok:
Faktycznie jest, gapa ze mnie :)

streptococus 2005-06-14 11:42

Dot.: bajeczki z naszego dzieciństwa
 
Przygody Baltazara gąbki ( jesli dobrze pamietam )
Plastusiowy Pamietnik :-)
Smerfy
Troskliwe Misie
Gumisie
Czip i deyl (jelsi taks ie to pisze)
Reksio
Kubus puchatek
Pingwim pik po (jelsi pamietam nazwe dobrze)
Miś Koralgol

i wiele innych kotrych obecnie nie pamietam :|

streptococus 2005-06-14 11:44

Dot.: bajeczki z naszego dzieciństwa
 
Wodnik szuwarek :-) hehehe
i ta bajka z ta pajeczyca -kurcze no pamietam duzo bajek a nie umiem ich nazwac :| buuuuuuuuu
Kot filemon tez fajniutki :-)
mama 23 lata i duuuza skleroze :|

streptococus 2005-06-14 11:46

Dot.: bajeczki z naszego dzieciństwa
 
to znow Ja :| ja chcialam sie zapytac o ta stronke do ktorej linka podalyscie wyzej czy rejestracja jest tam bezpłatna??

Nadin 2005-07-21 17:58

Bajki telewizyjne z dzieciństwa :)
 
Pamiętacie jakie bajki naj bardziej lubiliście oglądać w dzieciństwie, takie na których emisję w telewizji czekaliście z niecierpliwością?;)
Ja przepadałam za "Panią Łyżeczką", "Cudowną Podrużą":):):):):)
A Wy Wizażanki?
Podaje adres stronki z bajeczkami dla przywołamia miłych wspomnień:-)
Kod:

http://starzaki.eu.org/~disney/nostalgia/nosmambo/index.php

Magda. 2005-07-21 18:01

Dot.: Bajki telewizyjne z dzieciństwa :)
 
Uwielbialam Smerfy (do dzis numer 1 :D) ), Gumisie, He-mana i She-re (pamieta ktos?!), Misia Uszatka, bajki Disneya i Hannah Barbera (Flintstonowie i Jetsonowie), no i rzecz jasna Reksio, czasem Bolek i Lolek, Pomyslowy Dobromir. Nie trwailam Muminkow, Koralgola tez niezbyt.

Juliettt 2005-07-21 18:08

Dot.: Bajki telewizyjne z dzieciństwa :)
 
Pani Lyzeczka - to bylo cos !!! A oprocze tego Mis Uszatek, Smerfy, Pomyslowy Dobromik, Czarodziejski Olowek, Bolek i Lolek, Pszczolka Maja i moj ukooooccchhhaaany Krecik !
Nie lubilam natomiast koralgola i starej wersji muminkow (jakas zbyt mroczna byla)i bajki o pajaku (pajak chwat wszytskich brat), bo do tej pory boje sie pajakow ! ;-)

Juliettt 2005-07-21 18:09

Dot.: Bajki telewizyjne z dzieciństwa :)
 
Mialo by Pomyslowy Dobromir ;-P

jami 2005-07-21 18:10

Dot.: Bajki telewizyjne z dzieciństwa :)
 
Cytat:

Napisane przez Magda.
Uwielbialam Smerfy (do dzis numer 1 :D) ), Gumisie, He-mana i She-re (pamieta ktos?!), Misia Uszatka, bajki Disneya i Hannah Barbera (Flintstonowie i Jetsonowie).

ja lubialam te same, poza tym Reksia, Rozbojnika Rumcajsa...no i nigdy nie zapomne Wilka i Zajaca :)

Magda. 2005-07-21 18:12

Dot.: Bajki telewizyjne z dzieciństwa :)
 
Cytat:

Napisane przez jami
ja lubialam te same, poza tym Reksia, Rozbojnika Rumcajsa...no i nigdy nie zapomne Wilka i Zajaca :)

O, Rumcajs i Wilk i Zajac tez!

aniielica 2005-07-21 18:14

Dot.: Bajki telewizyjne z dzieciństwa :)
 
Zdecydowanie Miś Uszatek i Smerfy:D:D:D

aleksandra999 2005-07-21 18:17

Dot.: Bajki telewizyjne z dzieciństwa :)
 
Miś Uszatek to mój nr 1,po wsze czasy.

happygirl 2005-07-21 18:18

Dot.: Bajki telewizyjne z dzieciństwa :)
 
dla wielbicielek dobranocek starych i starszych pocieszny link http://www.muzeumdobranocek.pl/
Milego wspominania! :)

ps. tez kocham Smerfy i Reksia :love:

mosquito 2005-07-21 18:20

Dot.: Bajki telewizyjne z dzieciństwa :)
 
no a Kasztaniaki???:)

ikets 2005-07-21 19:18

Dot.: Bajki telewizyjne z dzieciństwa :)
 
pszczółka Maja
Gumisie i Smerfy,

no a przede wszystkich kucyki Pony :D Miałam nagrane na kasecie ;)

Mojra87 2005-07-21 19:28

Dot.: Bajki telewizyjne z dzieciństwa :)
 
JA do dziś wspominam z uwielbieniem DAIMOSA:D Uwielbiałam tą bajke!! Te postaci ze skrzydłami!! Ta miłośc między głównymi bohaterami....Wogóle muzyka i cała atmosfera!! Pamiętam to wszystko jakbym jeszcze wczoraj oglądała jakiś odcinek:)
Lubiłam też inne bajki z kanału Polonia, np "Zaczarowane zwierciadełko", "Hela" i całą resztę:D Pamietam też bajkę o siatkarkach, ale tylko urywki...chyba byłam za mała żeby zapamiętać:D
Polskie bajeczki też lubiłam:D Smerfy, Reksia, Wilka i Zająca...

Już z późniejszych lat mojego dzieciństwa pamietam też CZARODZIEJKE Z KSIĘŻYCA:D:D:D Druga, po dajmosie:D ulubiona bajka:D

martaa65 2005-07-21 19:34

Dot.: Bajki telewizyjne z dzieciństwa :)
 
Na pierwszym miejscu oczywiscie Smerfy Dobrze ze znowu nadaja w tv tą bajke :love: (pon,wt.19.00) Kolejne moje ukochane bajki to:
# Świat Według Bobiego, Łebski Harry, Krol Macius Pierwszy (ostatnio byl w tv :D )
# Inspektor Gadżet, Wilk i Zajac (tez leci na tvp1 :D )
# Tabaluga,
# Muminki (jak ja sie Buki balam :eek: :cry:)
# Listonosz Pat (hmm...nie pamietam czy to taki byl tytul, Pat jezdzil czerwonym samochodem i mial kota)
# Madlene (to z dziewczynkami w sierocincu ;) )
# Flinstonowie, Syrenka Ariel, Myszka Miki, Kaczor Donald,
# Kuba Guzik

:-) :-) :-)

marmi 2005-07-21 19:36

Dot.: Bajki telewizyjne z dzieciństwa :)
 
A ja uwielbiam Muminki, te animowane, nie te polskie kukielkowe :) Czy ktos to tez lubi i pamieta jak Buka siala postrach ? :D

No i jeszcze Dragonball Z, tylko ze wtedy wcale nie bylam taka mala (liceum) :rolleyes:

A i teraz lubie bajki, szczegolnie te z cartoon network - Dexter, Łasica, Johny Bravo itp :)

martaa65 2005-07-21 19:38

Dot.: Bajki telewizyjne z dzieciństwa :)
 
Cytat:

Napisane przez Mojra87
już z późniejszych lat mojego dzieciństwa pamietam też CZARODZIEJKE Z KSIĘŻYCA:D:D:D Druga, po dajmosie:D ulubiona bajka:D

to byla moja idolka z dziecinstwa :D Czesalam sie nawet jak ona. Robilam sobie dwa kucyki, grzywke i naklejalam na czolo diadem z papieru kolorowego :lol:
ach...jakie to byly emocje jak ona sie zmieniala dziewczyny w czarodziejke :D


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:19.

Oprogramowanie forum: vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.