Wizaz.pl

Wizaz.pl (https://wizaz.pl/forum/index.php)
-   Forum plotkowe (https://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Zęby mądrości (https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=56343)

Kasiulka22 2005-06-20 11:58

Zęby mądrości
 
Dziewczyny kochane, mam taki mały problemik. Otóż rośnie mi ostatni już- czwarty ząb mądrości, czyli ząbkuję ;) Zawsze mnie bolało straszliwie i teraz też boli. Znacie może jakieś sposoby na zmniejszanie bólu. Teraz i tak już nie powinnam narzekać, wydaje mi się, że najgorsze minęło. Ząbek wylazł prawie cały, ale dziąsło nadal spuchnięte, boli mnie szczęka, powiększył mi się węzeł chłonny i spuchłam. Czekam, aż ząb wyjdzie do końca. Znam już ten proces na pamięć z poprzedniego ząbkowania ;) Dodam że ząb ma gdzie rosnąć (nie wrasta mi w łuki podniebienne) i jest zdrowy. Czy któraś z Was też tak boleśnie przeżywała te zęby mądrości (po co one wogóle rosną??). Napiszce mi o swoich "wrażeniach" z tego okresu...może zaznam ukojenia ;) U mojej mamy skończył się ten proces dwukrotnie na chirurgii szczękowej, ale moje ząbki są mniejsze i mają miejsce do wyłażenia na świat :)

ANKA20 2005-06-20 12:16

Dot.: Zęby mądrości
 
Ja dobrze nie wspominam tego okresu, chociaz mam tylko dwa zęby mądrości - górne. Spuchła mi twarz po jednej stronie, buzi nie mogłam otworzyć, nic nie jadłam, wszystko piłam przez rurkę, nawet ziewnąć nie mogłam, bo miałam wrażenie, że szczęka mi wyleci :eek:
Jak sobie pomyślę, że mają mi jeszcze dwa wyrastać, to robi mi się słabo ;). Przeżyłam już wiercenie w ósemkach, tego nie życze nikomu. Mam je tak daleko, że pół wiertarki mi wsadziła :/

Teraz chłopakowi rosła ósemka i strasznie marudizł ;), mi marudzenie też pomagało :P

Laura2112 2005-06-20 12:21

Dot.: Zęby mądrości
 
Coś przeciwbólowego, np. Ibuprom, czy co tam na Ciebie działa najlepiej :)
I gorąco polecam płyn "Dentosept A" firmy Phyto Pharm, oprócz działania przeciwbakteryjnego i przeciwzapalnego świetnie znieczula, jakbyś zastrzyk dostała. Nie trwa to uczucie długo, ale płyn jest naprawdę super - smarujesz nim miejsce, gdzie wyrasta nowy ząb. Wprawdzie we wskazaniach nie ma nic o wyrastających zębach, ale moja siostra dostała go dla ząbkującego dziecka. Sama też używałam, jak mnie ząb bolał i pomogło. Chyba też drogi nie jest :)

Kasiulka22 2005-06-20 12:22

Dot.: Zęby mądrości
 
Aniu ja mam takie same objawy, najgorzej z jedzeniem było w piątek, troszkę lepiej w sobotę. 3 noce przespałam snem lekkim i wciąż przerywanym. A marudzę strasznie. Naskoczyłam na mojego TŻ jak mi powiedział, że cudownie seplenię ;)

Kasiulka22 2005-06-20 12:25

Dot.: Zęby mądrości
 
Lauro dziękuję :* Ibuprom brałam przez dwa dni, teraz na szczęście już aż tak nie boli. Płyn wypróbuję na pewno :D

Marilyn 2005-06-20 12:26

Dot.: Zęby mądrości
 
Polecam zele dla bobaskow na zabkowanie i zel z arniki z herbapolu chyba - znieczula rewelacyjnie. Nie bede pisac o przezyciach, bo mi zeby madrosci rosna od 2 lat co 3 meisiace raz z prawej raz z lewej :/

Kasiulka22 2005-06-20 12:33

Dot.: Zęby mądrości
 
Dziękuję kochane za rady. Na pewno wybiorę jakiś żelik-płynik do tego zębiska wrednego. Naprawdę nie rozumiem po jakiego grzyba to rośnie?! Zęby na siódemce powinny się kończyć!!! Ja bym tu małą reformę na naturze przeprowadziła ;)

Anisia25 2005-06-20 13:26

Dot.: Zęby mądrości
 
Pomaga tez sachol - zel stomatologiczny. Gdyby objawy nie ustapily, wybierz sie do dentysty po antybiotyk. Takie objawy jak piszesz prowadza do szczekoscisku (prawie za kazdym razem, atakowany byl zawias szczekowy, poprzedzony opuchnietym dziaslem i wezlem chlonnym) a to juz masz 2 tygodnie z glowy z myciem zebow, porzadnym posilkiem, gdyz szczeke bedziesz mogla rozewrzec az na szerokosc paluszka slonego.. Radzilabym sie tam udac jak najszybciej

_Roxi 2005-06-20 16:00

Dot.: Zęby mądrości
 
ja też mam ten problem co jakiś czas-od kilku lat wychodzą mi wszystkie 4 ósemki :mad: nie wiem w ogóle po co te zęby???jak dotąd było nawet znośnie, coś pobolało, trochę anpuchło i po 2-3 dniach miałam spokój, ale ostatnim razem (jakieś 2 m-ce temu) to był koszmar, wychodziła mi prawa dolna ósemka i trwało to ok. 2 tygodni, ból był taki,że prawie nic nie mogłam jeść :( napuchło mi strasznie dziąsło, i w ogóle to było koszmarne.....miałam już iść do dentysty, ale ból zaczął się zmniejszać, później tylko był problem bo ten ząb jakby rozpychał się ,żeby znaleźć sobie miejsce (zęby dolnej szczęki akurat mam mocno ściśnięte), chwilowo mam spokój, a jak byłam u dentysty to Pani doktor mi powiedziała, "że te ósemki JESZCZE nie są do usunięcia",czyli niebawem będą- buuuuuuuuuu jak ja sie boję usuwania zębów :(

Beauty1984 2005-06-20 16:02

Dot.: Zęby mądrości
 
Żele dla maluchów to świetna rzecz przy wyrastających zębach. Kiedyś tylko to mi pomagało jak się kiełki przebijały.

Lovisa 2005-06-20 16:08

Dot.: Zęby mądrości
 
A ja mam 5 zebów mądrości, wszyscy dentyści się dziwia, jak to mozliwe, ale cóz, zdarza się. ten piąty wyrósł mi nad górną ósemką i w dodatku tak jakoś w poprzek. Chciałabym to usunąć, bo jak sie zepsuje, nie daj boze, to żadne wiertło w ten zakamarek nie wejdzie. bardzo cięzko sie do tego zęba dostać, trzeba nieźle usta naciągać :D Tak poza tym to mi nawet nie przeszkadza, taki mały wybryk natury :D

Kasiulka22 2005-06-20 19:06

Dot.: Zęby mądrości
 
Jesteście kochane Dziewczyny, bardzo dziękuję za rady :* Trochę się przestraszyłam z tym szczękościskiem. Faktycznie ledwo mogłam otwierać buźkę, żeby ugryźć kromkę, ale teraz to przechodzi, troszkę "odpuchłam" na szczęce i węźle. Boję się dentysty, bo od razu wyobrażam sobie wyrywanie tego zęba :( Jak będzie trzeba to pójdę, ale jeszcze żyję nadzieją, że ta wredota "wykiełkuje" do końca i mi przejdzie ;)

bellissa 2005-11-25 21:02

wyrastające zęby mądrości - bolące :(
 
Macie już wszystkie zęby mądrości? Bo mi tak powoli, etapami wyrastają już od roku i właśnie od paru dni tak STRASZNIE mnie boli pół szczęki, że dosłownie nie mogę wytrzymać :( W nocy aż nie mogłam spać :cry: i czuję, że tej nocy będzie to samo! Boli mnie dziś dosławnie cały dzień bez jednej przerwy :( Może ktoś też to przechodzi? :(

angel.ek 2005-11-25 21:06

Dot.: wyrastające zęby mądrości - bolące :(
 
kobieto mam to samo boli mnie jeszcze gardło i ucho po lewej stronie zadne prochy nie działaja, nie spie tzn spie z przerwami od tygodnia. chyba świrnę

paula007 2005-11-25 21:07

Dot.: wyrastające zęby mądrości - bolące :(
 
Ja przechodziłam. Jakieś 2 lata temu.Własnie nie wiem czemu tak szybko mi rosnął, ale nie ważne. To było okropne! Przez kilka dni pod rząd czułam taki ogromny, ból. Tabletki nie pomagały. Nawet do szkoły wtedy nie chodziłam, bo po prostu byłam skoncentrowana tylko na bólu. Nie pamiętam dokładnie ile to trwało, ale skończyło się tak niespodziewanie jak się zaczeło.
Belissa, trzymaj się! :cmok: Dasz radę

bunny-pie 2005-11-25 21:07

Dot.: wyrastające zęby mądrości - bolące :(
 
Cytat:

Napisane przez bellissa
Macie już wszystkie zęby mądrości? Bo mi tak powoli, etapami wyrastają już od roku i właśnie od paru dni tak STRASZNIE mnie boli pół szczęki, że dosłownie nie mogę wytrzymać :( W nocy aż nie mogłam spać :cry: i czuję, że tej nocy będzie to samo! Boli mnie dziś dosławnie cały dzień bez jednej przerwy :( Może ktoś też to przechodzi? :(

Pewnie! Mialam wszystkie, 2 juz sie pozbylam, w poniedzialek usuna mi lewa strone. Tez bardzo mnie bolala szczeka, tak bedzie bolala az do konca wyrosna. Zeby madrosci prawdopodobnie przesuwaja Ci teraz pól szczeki (dlatego ból), moga sie zeby pokrzywic, tak jak mi, ale nie musza. Zeby madrosci rosna jakis czas, np przez 3 dni, a potem na jakis czas przestaja, np na pare tygodni lub miesiecy.
Rosniecie gorzej boli niz po wyrwaniu ;)

Juz sie ciesze na poniedzialek :jupi:

Tinker :-)

natii4 2005-11-25 21:07

Dot.: wyrastające zęby mądrości - bolące :(
 
Mnie się wyżynają od czterech lat i w tym czasie zdążył wyjść tylko jeden i to nie do końca :( Ogólnie mam bardzo często szczękościsk,a wtedy jakiekolwiek otwieranie buzi sprawia ból :(

bellissa 2005-11-25 21:08

Dot.: wyrastające zęby mądrości - bolące :(
 
to przynajmniej nie jestem sama :przytul: Mnie też boli gardło i ucho i też po lewej stronie :( i też żadne tabletki niestety nie działają :(

GosikK 2005-11-25 21:09

Dot.: wyrastające zęby mądrości - bolące :(
 
Miałam tak w zeszłym roku. Spuchła mi połowa twarzy więc poszłam do dentysty, bo strasznie bolało. Przepisała mi antybiotyk Duomox. Pomogło, ale oczywiście nie odrazu.

bellissa 2005-11-25 21:12

Dot.: wyrastające zęby mądrości - bolące :(
 
o właśnie i jeszcze ten szczękościsk- też to mam. Strasznie boli jak otwieram usta. Ciężko wogóle coś zjeść :(

bunny-pie 2005-11-25 21:13

Dot.: wyrastające zęby mądrości - bolące :(
 
Jak mój dentysta powiada: Wiece korzysci sie bedzie mialo, jak sie ich pozbedzie ;)

bellissa 2005-11-25 21:14

Dot.: wyrastające zęby mądrości - bolące :(
 
Cytat:

Napisane przez bunny-pie
Jak mój dentysta powiada: Wiece korzysci sie bedzie mialo, jak sie ich pozbedzie ;)

A chyba ciężko się je wyrywa? Mają mocne korzenie? Strasznie się boję wyrywania zębów :cry:

karolina1987 2005-11-25 21:16

Dot.: wyrastające zęby mądrości - bolące :(
 
kurka mi tez rosnie :( bolalo bardzo i bylo opuchniete przez kilka dni a teraz przestalo bolec ale juz wyczuwam igielke w dziasle :(

bunny-pie 2005-11-25 21:17

Dot.: wyrastające zęby mądrości - bolące :(
 
Cytat:

Napisane przez bellissa
o właśnie i jeszcze ten szczękościsk- też to mam. Strasznie boli jak otwieram usta. Ciężko wogóle coś zjeść :(

Jakbyscie czasami usuwaly, to pamietajce, aby isc do pozadnego dentysty, który co pare dni kontroluje. Bo przy 90% przypadków musza (przynajmniej powinni) kosc szczekoscisku spilowac :ehem: I najlepiej jak takie cos robi chirurg (oralny :confused: )

natii4 2005-11-25 21:18

Dot.: wyrastające zęby mądrości - bolące :(
 
Ja mam moje ponoć też do chirurgicznego usuwania,ale póki ich nie ma jeszcze to się nie martwię ;) Poza tym bardzo często nawet jeżeli w tej chwili nie ma jakiś wskazań typu źle ustawione zęby to dentyści sami namawiają do usuwnia,bo jest możliwość zdeformowania zgryzu,tj. ośemki się mogą porozpychać i zęby się powykrzywiają :(

natii4 2005-11-25 21:19

Dot.: wyrastające zęby mądrości - bolące :(
 
Cytat:

Napisane przez bunny-pie
Jakbyscie czasami usuwaly, to pamietajce, aby isc do pozadnego dentysty, który co pare dni kontroluje. Bo przy 90% przypadków musza (przynajmniej powinni) kosc szczekoscisku spilowac :ehem: I najlepiej jak takie cos robi chirurg (oralny :confused: )

Chirurg dentystyczny lub chirurg-dentysta.Tak to się jakoś nazywa.Napewno nie oralny ;)

bunny-pie 2005-11-25 21:21

Dot.: wyrastające zęby mądrości - bolące :(
 
Cytat:

Napisane przez bellissa
A chyba ciężko się je wyrywa? Mają mocne korzenie? Strasznie się boję wyrywania zębów :cry:

Wlasnie ze jeszcze nie maja mocnych korzeni, korzenie sa bardzo miekkie, bo zabki mlode i jeszcze rosna, za pare lat beda dobiero mocne. Jak juz pisalam, ciezka sprawa tylko dlatego bo tam stylu sa zawiasy, i aby nic nie uszkodzic trzeba spilowac kosc, a to wogule nie boli, tylko czuc wibracje :ehem: A wyrywanie nie boli, tylko masz uczucie, jakby ci ktos w policzek przy zawiasach palcem mocno cisal. Nic wiecej :-)

bunny-pie 2005-11-25 21:23

Dot.: wyrastające zęby mądrości - bolące :(
 
Cytat:

Napisane przez natii4
Chirurg dentystyczny lub chirurg-dentysta.Tak to się jakoś nazywa.Napewno nie oralny ;)

Hihi, ano przetlumaczylam sobie.
No a ja sie wkurzam, ze nie poszlam wszesniej, mialam przeslicznie proste zeby, perfekcyjne, a teraz mam zdeformowane :mad: Jakbym wiedziala ze nic nie boli, to bym nie byla taka glupia :baba:

bellissa 2005-11-25 21:24

Dot.: wyrastające zęby mądrości - bolące :(
 
:cmok:
Cytat:

Napisane przez bunny-pie
Wlasnie ze jeszcze nie maja mocnych korzeni, korzenie sa bardzo miekkie, bo zabki mlode i jeszcze rosna, za pare lat beda dobiero mocne. Jak juz pisalam, ciezka sprawa tylko dlatego bo tam stylu sa zawiasy, i aby nic nie uszkodzic trzeba spilowac kosc, a to wogule nie boli, tylko czuc wibracje :ehem: A wyrywanie nie boli, tylko masz uczucie, jakby ci ktos w policzek przy zawiasach palcem mocno cisal. Nic wiecej :-)

To mnie pocieszyłaś :cmok: Tylko gdzie tu znaleźć naprawdę dobrego dentystę - chirurga? Bo niestety moja dentystka do której chodzę nie usuwa zębów. Może któraś z was może polecić jakiegoś w Krakowie? :-)

natii4 2005-11-25 21:26

Dot.: wyrastające zęby mądrości - bolące :(
 
Cytat:

Napisane przez bellissa
:cmok:
To mnie pocieszyłaś :cmok: Tylko gdzie tu znaleźć naprawdę dobrego dentystę - chirurga? Bo niestety moja dentystka do której chodzę nie usuwa zębów. Może któraś z was może polecić jakiegoś w Krakowie? :-)

Nie wszyscy dentyści są chirurgami,więc nie wystarczy,by dentysta usuwał zęby.Musisz poszukać kogoś z tą właśnie specjalizacją.Najlepiej popytać swojego własnego dentystę o namiary na kogoś kto się tym zajmuje.W każdym bądź razie mój dentystaq był chętny do takich info ;)

Tinker-mocno Ci się wykrzywiły?? :( :przytul:


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:10.

Oprogramowanie forum: vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.